Sayfa 191/914 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 1,521 - 1,528 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    aslında tanışıyoruz
    bunu 4 senedir diyorum, nickime bakmayın
    öz sermayeye bakıyorum
    ciroya bakıyorum
    birde piyasa değerine
    senede 50/60 milyon lira ciro yapabilen bir firma
    kaç lira etmeli sizce?
    bakkal hesabı bir hesap yapıyorum
    365 milyon piyasa değeri çok mu ucuz?
    Kim olduğumuda yazdıklarımdan çıkarmışsınızdır
    bakmayın eften püften hisselerin fezaya gitmesine.

Bereketli kazançlarınız olsun
    Sn.Dobra aslında yazdığınız kötü diye söylemedim yanlış anlaşılmasın.
    Sadece neye göre dedim. Sizde mantıklı bir açıklama yapmışsınız.

Matematiksel hesaplamalar ile gidersek dediğiniz aşikar ortada.
    aslında benim baktığım ki her zaman anlatmaya çalıştığım o beklentiler ( beklentilerde beklenti oldu o ayrı bir durum)

Şimdi bilmediğimiz ama patronun sürekli söylediği bir banka referansı var. 2018 veya 2019 olabilir GK , o banka için Türkiye de bankaların toplamından büyük gibi bir ifade kullanmıştı.

Tamamen hayal ürünü olarak , gizlilik anlaşması bitti açıkladılar ismi hangi banka olduğunu, hisse fiyatsal olarak bence yükselir.
    Şimdi buna göre düşünürsek , satış 2 sene önceki satış, mali kayıtları girmiş veriler.

Bu durumda hisse maksimumda gibi keskin bir görüş bana biraz ters geliyor.

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. ayrıca ciro hesabına gelirsek...

Lütfi Bey , satış hedeflerinin geçerli oluğunu söylemişti bloomberge ( Yıllık yüzde30-35 büyüme satışlarda sanırım genel kurulda söylemişti her sene yüzde 30 büyümek şirketin hedefi olduğunun)

yani 2020 yılı 70 milyon satış gelebilir , 2021 yılı da yine yüzde 30 büyüme ile 90 milyon civarı gelebilir

2021 yılına girmemize 3 ay kaldı ...

Ve Borsa geleceği fiyatlar..

yani karşımızda 55 milyon satış yapan şirket yok artık...

3.  Alıntı Originally Posted by yıldız tozu Yazıyı Oku
    sn.dobra aslında yazdığınız kötü diye söylemedim yanlış anlaşılmasın.
    Sadece neye göre dedim. Sizde mantıklı bir açıklama yapmışsınız.

matematiksel hesaplamalar ile gidersek dediğiniz aşikar ortada.
    Aslında benim baktığım ki her zaman anlatmaya çalıştığım o beklentiler ( beklentilerde beklenti oldu o ayrı bir durum)

şimdi bilmediğimiz ama patronun sürekli söylediği bir banka referansı var. 2018 veya 2019 olabilir gk , o banka için türkiye de bankaların toplamından büyük gibi bir ifade kullanmıştı.

Tamamen hayal ürünü olarak , gizlilik anlaşması bitti açıkladılar ismi hangi banka olduğunu, hisse fiyatsal olarak bence yükselir.
    şimdi buna göre düşünürsek , satış 2 sene önceki satış, mali kayıtları girmiş veriler.

Bu durumda hisse maksimumda gibi keskin bir görüş bana biraz ters geliyor.

Ytd.
    sayın yıldız tozu
    sizinle telefonla da görüşmüştük, bende şu abd'den bir iş aldıklarında oradan büyük bir şey çıkabilir diye almıştım, oradan da öyle elle tutulur gözle görülür hisseye LEVEL attırır bir şey çıkmadı
    diğer hissler neden gidiyor?
    piyasa da deli para var nereye gideceğini şaşırdı,çok toplu hisseleri(halka açıklık oranları düşük, marşahall, kent, b fren vs vs) spekleri sürdükçe sürüyor, fena bırakacaklar ky'nin kucağına.

4.  Alıntı Originally Posted by dobra Yazıyı Oku
    sayın yıldız tozu
    sizinle telefonla da görüşmüştük, bende şu abd'den bir iş aldıklarında oradan büyük bir şey çıkabilir diye almıştım, oradan da öyle elle tutulur gözle görülür hisseye LEVEL attırır bir şey çıkmadı
    diğer hissler neden gidiyor*
    piyasa da deli para var nereye gideceğini şaşırdı,çok toplu hisseleri spekleri sürdükçe sürüyor, fena bırakacaklar ky'nin kucağına.
    Tamamdır Sn.Dobra O zamanki görüşlerinizde yine benzerdi. Benimki de benzerdi. İkimizde görüş olarak değişmemişiz.

Ytd.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

5. Rica ederim sayın usta. Ben size ve yorumlarınıza her zaman saygı duydum. Benim o yıllarda da şimdi de isyanım patron ve spek işbirliğine idi. Borsamızda maalesef benim gibi küçük ve teknik analizden yoksun yatırımcıların canını okuyorlar. Burada çok kıymetli yorum yapan arkadaşlar var. Sizlerin sayesinde bizde kendimizce bir karar vermeye çalışıyoruz. Bende istemeden de olsa birilerinin kalbini kırdıysam çok özür dilerim. Kronun bulunduğu sektör ve genç mühendislere güvendiğim için yıl sonuna kadar kendimce burdayım. Ama patronun havuçlarına karnımız tok. Onu sahalarda neticelenmiş işleri anlatırken görmek istiyorum artık. “Mış”, “Miş” dan bıktım artık. Neyse kalın sağlıcakla☺ Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by ironman35 Yazıyı Oku
    Rica ederim sayın usta. Ben size ve yorumlarınıza her zaman saygı duydum. Benim o yıllarda da şimdi de isyanım patron ve spek işbirliğine idi. Borsamızda maalesef benim gibi küçük ve teknik analizden yoksun yatırımcıların canını okuyorlar. Burada çok kıymetli yorum yapan arkadaşlar var. Sizlerin sayesinde bizde kendimizce bir karar vermeye çalışıyoruz. Bende istemeden de olsa birilerinin kalbini kırdıysam çok özür dilerim. Kronun bulunduğu sektör ve genç mühendislere güvendiğim için yıl sonuna kadar kendimce burdayım. Ama patronun havuçlarına karnımız tok. Onu sahalarda neticelenmiş işleri anlatırken görmek istiyorum artık. “Mışâ€, “Mişâ€ dan bıktım artık. Neyse kalın sağlıcaklaâËÅ“º Ytd
    mış miş yok ki artık .... gerçekleşen satışlar 55 milyon yıllık var ...

2020 beklenti yüzde30 artış satışlarda, hadi yüzde 20 artsın bu yıl ve 2021...

66 milyon satış olur, 2020 yıllıkta yüzde 20 artışta ..

2021 yılı da 79 olur, satışlar yüzde 20 artış olursa ..

Şimdi Lütfi Bey 2021 için bir karar alsa ve daha az arge ve pazarlama yapma kararı alsa ( hiç arge ve pazarlama yapmasın demiyorum) Fk ne olur ve bu Fk da piyasa nsıl fiyatlar?

79 milyon satışlar , arge ve pazarlamaya yüzde35 ayıırsa şirket sadece 1 yıl , 2021 için diyelim

net kar 38 miyon olur.. hbk 2,65 ve de fk şu an ki fiyata göre 9,69 olur..

55 miyon yıllık satışlarda bile yüzde 30 ayırsa arge ve pazarlamaya bir sene için Fk ne olur?

net kar 26,4 milyon olur.. Hbk da 1,84 olur... FK da şu an fiyata göre 13,96 olurdu..

YAni mış miş yok . Ortada bir sonuç var ..

Yüksek arge ve pazarlamadan dolayı bu sonuç gözükmüyor...

Ve piyasa hala uyumaya devam veya uyutulmaya..
    Son düzenleme : lionnes; 17-09-2020 saat: 11:37.

7. FTSE gelişen Avrupa endekslerinde Türk hisselerine ilişkin değişiklikler
    İngiltere'de FTSE endeks serilerinde yarın yapılacak bazı değişiklikler ile endekslerde yer alan Türk hisseleri de yer değiştirecek
    İngiltere'de FTSE endeks serilerinde yapılacak değişiklikler 18 Eylül Cuma günkü kapanışın ardından (21 Eylül Pazartesi) geçerli olacak. Söz konusu değişiklikler şu şekilde:

FTSE Gelişen Avrupa Endeks Serileri

Büyük sermayeli şirketler: BIMAS_TI, ASELS_TI, TCELL_TI, ENKAI_TI, orta büyüklükte sermayeli şirketler endeksinden büyük sermayeli şirketler endeksine geçecek.

Orta büyüklükte sermayeli şirketler: TUPRS_TI büyük sermayeli şirketler endeksinden orta büyüklükte sermayeli şirketler endeksine geçecek.

Küçük sermayeli şirketler: ISFIN_TI küçük sermayeli şirketler endeksine eklenecek, HEKTS_TI çok küçük sermayeli şirketler endeksinden küçük sermayeli şirketler endeksine geçecek.

Çok küçük sermayeli şirketler: RTALB_TI, KUTPO_TI, PRKAB_TI, PETUN_TI, ULUUN_TI, DYOBY TI, PEKGY_TI, ANELE_TI, ADESE_TI, YKSLN_TI, ARENA_TI, YUNSA_TI, USAK_TI, ARSAN_TI, KRONT_TI, MSGYO_TI, ORGE_TI, BNTAS_TI, YESIL_TI, IHYAY_TI, KRSTL_TI, OSTIM_TI, YGYO_TI, LKMNH_TI çok küçük sermayeli şirketler endeksine eklenecek. DEVA_TI, ULUSE_TI, KARSN_TI, BANVT_TI, TURSG_TI, NUHCM_TI, ISMEN_TI, HLGYO_TI, ALKIM_TI, GOZDE_TI, BRYAT_TI, VERUS_TI, AKSGY_TI endeksten çıkarılacak.

Bloomberg HT'ye değerlendirmede bulunan bir uzman, söz konusu endeks değişimlerinin sıra dışı olmadığını belirterek, endeksten çıkarmaların çok fazla hisse satılmasından kaynaklı olabileceğini ifade etti.

Majör bir değişiklik olmadığını ve piyasa etkisinin çok minimal olabileceğini ifade eden uzman, bir miktar olumlu etki görülebileceğini, bir üst endekse geçen hisselere yarın bir miktar daha fazla alım gelebileceğini söyledi. Ancak bazı durumlarda tam tersinin de gerçekleşebildiği uyarısında bulundu.

8. Sayın lionnes düşüncenize saygı duymakla beraber bence -se-sa ile de olmaz . -ecek-acak da çok ilgimi çekmiyor benim. Benim gibi yatırımcılar artık net bir yansıma görmek istiyor. Biz yorulduk artık havuçlardan... ytd

Sayfa 191/914 İlkİlk ... 91141181189190191192193201241291691 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •