Sayfa 659/914 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Bu şirket adam olacak da, biz görebilecek miyiz?😊 Son iki işlem gününde 1 milyon adetten fazla işlem oldu. Umarım elde etmişlerdir istediklerini.

2. Bazen çok büyük seyler söyleyesim geliyor....

Yatırımcı sunumunda gizli tutulan Amerikan şirketlerinin isimleri Büyük yatırımcılarla paylaşıldı mı? Mesela bu soru geldi benim aklıma.

Yine çok büyük ciro kaynağı oluşturuldu kesin oluşturuldu yani adam denedikten sonra vay efendim ben almıyorum vs. demesinde. İlk çeyrekte mi ciroya yansıyacak yoksa gelecek yıl mı göreceğiz? Kaç lira göreceğiz?

Açıkladıkları herşey yeni soru doğuruyor benim aklımda...

YTD.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. Peki Turkcell ile Kront birleşimi vs gibi bir oluşum olabilir mi?

Merhaba. operasyon ve spekülatif hareketlerle 3 yılda 3 defa ky nın alınterini hiç eden lütfi ve insider davasından AKLANAN tertemiz çicegi burnunda yeni patroniçemize güvenenler el kaldirsın.yarın itibariyle spk cimer gerekirse avukat tutup kront hissesinde 3 yıldır oynanan spekülatif hateketlerin incelenmesi icin girişimde bulunacağım.Bence ozellikle 3 yıldir burada müthiş bilgiler veren emek harcayan ky ortaklarımda girişimde bulunsun.Sizler cok güzel araştırmalar ve gelecege yonelik beklentilerinizi yaziyorsunuz ama degil Ülkemizde Dünyada siber alanında birinci olsa bu patron ve yönetim ky ya zırnık koklatmaz.O zaman neden hissedesin diye sorarsanız gıcıklıgına duruyorum.ama asıl beklentim borsada ayak oyunlarıyla ky nın parasına göz dikmeyecek yabancı bir şirkete satılması.çünķu dünyada siber çok çok büyuyecek bu patron bu işi başaramayacak ve mecburen satacak.Ayiptir günahtır bir hisse ve patronunu kadar güvensiz olurmu.79 dan 33 e 138 den 70 e.Sevilmiyorsun Patron.A damlar dünya devi zte ye bile neler yaptı.79 tl den 33 tl ye inen hisse ne hikmetse akrabasımi kızımi neyse 36.5 tl den netaşdan alınıyor.Borsa maalesef yasal soygun yeri olmuş.helede patron hisselerinin çogu ky yı en büyuk kazanç yolu olarak görmüş.sadece 5-10 patron ky dostu ve sadece işlerine odaklanmış.ornek kontr patronu.ya hisse 135 lerdeyken bile hepimiz ne kadar tedirgindik yine bir çapanoğlu çıkacakmı diye.Güven yokki patrona ve üst ekibine.bu forumda nezaket kurallarında yazıyoruz ama diğer forumlarda Patrona küfürler hakaretler kırıla gidiyor.Geçenlerde bir depremzede çadırda yazıyordu bunların demirden çimentodan çalan mütahitten farki yok deyip zararına satarak çıktı.Merak ediyorum o depremzede ve ky nın paralarıyla cocuklarınızin bogazından o bonfileleri rahat geçiriyormusunuz.Ben 55 yaşındayım şükürler olsun evladımın kursağından haksız lokma geçirtmedim.neyle gelirseniz gelin kul hakkiyla gelmeyin diyen bir dinimiz var.Biz bu şirketin ortağıyız hakkımızı savunuyormuyuz.anca patronlar kazansın.yok öyle herkes hakkini yasal yönlerden savunsun yoksa daha çok opersayon yeriz.Ben şimdi Zeynep hanımın yerinde olsam ne yapardım.Zeynep hanım tertemiz davadan aklanmış biri olarak benim gibi sinsice düşünmemiştir.Şöyle yapardım.nisan 2022 de36.5 tl den hisse alsam nasılsa patronum ya peşpeşe güzel kaplar yollardım sonra 4. Çeyregin karını bir günle 3.çeyreğe cekerek harika bir beklenti yaratirdım birde 109.6 tl den adı sanı olmayan bir fona 570 bin lot satış açıklardım birde bedelsiz oldumu hisse 138 tl.netaşdan 31 milyona aldığim hisse 7 ay gibi kısa bir sürede yüzde 300 yaptımi yani 31 milyonum ettimi 123 milyon.burdan bir satardım karım 93 milyon.sonra birden karamsarbir hava estirirdim birde 4 çeyerk kötü gelecek algısıyla hisse şelale gibi 70 tl ye düştumu.buralardan tekrar toplayıp ayni orandaki hisseyi.sonuç netaşadan bedava almış olurdum birde 60 milyon kar.Aklımı ve zekamı görüyormusunuz.Güzel ülkemde biz kendi adıma konuşuyorum kerizler oldugu sürece milyon ve milyarları kazanmak bu kadar kolay.Büyük resime bakacaksınız adamlar bizi kukla gibi oynatiyorlar ve oynatmaya devam edecekler.tüm ky ortaklarıma hayırlı kandiller.ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Kuresel siber guvenlik pazari 2022 itibariyle 203 milyar dolarmis yillik ortalama yuzde 12 artmasi bekleniyor 2030 kadar. 2021 PAM pazari 2.3 milyar dolar, Kron'un ilgili oldugu diger alanlarla beraber 6 milyar dolar. PAM alanina onceki 1-2 yil icerisinde zaten cok asiri miktarda yeni aktor katildi, buna bakinca bunu uretmek herhalde daha kolay diyesi geliyor insanin ama birlesip de bekledikleri basariyi goremeyen sirketler de var. Cyberark ve digerleri zaten yillarca Kron'un onlarca kati parayi pazarlama ve ar-ge'ye yatiriyorlar ve boyle bir ortamda ayakta kalabilmek de bir basari.

Turkcell o kadar buyuk pazar arasinda Kron urunlerine mi odaklanir, onlari mi uretmeye calisir, sonucta bizim urunler oncelikle telekom ailelerine yonelik olarak planlanmisti. Arada izledigim bu yerli Siber Guvenlik Haftasi olsun, diger yerlilesme programlari olsun, sunun farkindanligini vermeye calisiyorlardi cogu kez insanlar: Markalasin, birden fazla urune odaklasip, baskasinin alanina girip hem kendinizi hem de baskalarini batirmayin. Siber Guvenlik Kumelenmesinin de amaclarindan biri bu, insanlar birbirlerini tanisinlar, birbirlerini tamamlasinlar, ortak calissinlar, rakip olmak yerine.

Ama elbette Turkcell'in bizim genis siber guvenlik alaninda, yuzde 1'lik bizim alana da yogunlasma ihtimali var. Faaliyet raporunda, tek bir pazar kurtarmayacagindan, kuresel pazarlara acilmak bir zorunluluktu gibi bir ifade vardi. Kron urunlerini sadece kendi sirketi ve istirakleri icin uretmek Turkcell'e pek kazanc saglamayabilir. Yogunlassalar da ayni kalitede olmayabilir. Sonucta az az da olsa, Kron'un yillardir birikmis bir tecrubesi ve gelismisligi var. Belki de bosuna panik yapiyoriz, belki de farkli urunlere yogunlasirlar.

Diger taraftan bildigim kadari ile Turkcell'in bunyesinde zaten siber guvenlik bolumu vardi. Turkcell basliginda haberi kimse iplememis. Zaten siber guvenliksiz bir telekom sirketi mi olurmus.

Hali hazirda Turkcell anlasmamizin bitmesine 1 yil daha var.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Sn. Usta teşekkür ederim.
    Turkcell veya başka bir yerli sirketin kron'u hedefe koyup rekabete başlamasını beklemiyorum. Kron kâr marjını şişirmedigi sürece rekabetten ziyade birbirlerini tamamlayıcı işler yapmaları daha olası bence de.

Ülkemizde her alanda olduğu gibi bu alanda da yetişmiş eleman sınırlı olmalı. Benzer işleri yapan şirketlerin türemesi eski şirketleri personel yönünden zorlar.( Krona rakip çıkarsa kaybedeceği elemanların götürdüğü ürünlerden çıkar) fakat belirli bir süre sonra tüm şirketler kazançlı çıkacaktır.
    Bunları işi bilmeden sallıyorum. Gerektiği için değil önceki yazdıklarımı tamamlaması için yazıyorum.

Türkcell'in siber güvenlik şirketi vardı fakat geliştirme yapacak şirket yeni kuruluyor. Turkcell için çok küçük, kron için büyük bir olay oldugunu düşünüyorum. Umarım Kron bunu fırsata çevirir.

6. Benim de yatırımcı sunumunda dikkatimi çeken hususlar oldu.

Öncelikle sunumun yayınlanma zamanı. Bilanço Perşembe akşam açıklandı ve ertesi gün hisse taban oldu. Konsolide bilançolar için son açıklanma tarih 13 Mart idi. Bilanço, önceki yıllarda zaman zaman yaşanan sürprizlerin aksine son açıklanma tarihine yakın bir tarihte açıklandı ancak bu kadar beklenmişken bir gün daha beklenemedi. Adeta araya haftasonunun girmesiyle, beklentilerin altında geldiği değerlendirilen bilançonun olumsuz etkisinin azalmasından korkuldu. O gün, son dönem ortalamalarının oldukça üzerinde bir işlem hacmi gerçekleşti. Takip edebildiğim kadarıyla uzun bir süre -8 civarında dolaşan hisse akşam taban kapattı. Sonrasında ise şirketin geleceğine yönelik olumlu hususlar içeren bahse konu yatırımcı sunumu Pazartesi günü yayınlandı. Hissenin taban olması hitamında. İşlem hacmi yine dikkat çekici.

Dikkatimi çeken bir diğer husus ise müşteri sayısı. Sunumda yeni eklenen 40 müşteriyle müşteri sayısının %65 arttığı yazıyor. Bu durumda müşteri sayısı 61'den 101'e yükselmiş olmalı. Sitede ise 100+ müşteri yazıyordu. (Birkaç yıl önce bir faaliyet raporunda benzer bir ifadeden, müşteri sayısının 100'ün üzerinde olması gerektiğini hesaplayarak şirkete iletmem üzerine sayıyı düzeltmişlerdi. Kaç yıldır da o şekilde duruyordu.) Bu yıl 61'den 101 yükseldiğine göre, arada 100+'dan 61'e düşmüş olmalı. Sitede bu rakam güncellenmediğinden biz durumu anlayamadık ama BY'lar elbette biliyorlardır. Bu, yaklaşık olarak hissenin 32 Tl'ye düştüğü zamana denk geliyor (aynı zamanda üst düzey şirket çalışanlarının hisse sattığı ve yine hisse devrinden önceki süreç.) Müşteri sayısındaki bu düşüşten pandemi sürecinin şirket satışlarını epeyce olumsuz etkilediği sonucunu çıkarıyorum.

Sunumda yabancı para birimiyle yapılan satışın toplam ciroya oranı %63 olarak belirtilmiş. Ayrıca, yurtdışı cirosunun toplam ciro içindeki payı %50 denmiş. Bu durumda, yurtiçinde yabancı parayla ürün satılmış olmalı ki bu yasaklandı diye biliyorum.

Olumlu yanlara gelirsek;

Yıllardır Kron'un küresel bir şirket olmak istiyorsa diğer rakipleri gibi birden fazla alanda iddialı ürünlere sahip olması gerektiğini dile getiriyoruz. Bu hedefe de epeyce yaklaşılmış gibi görünüyor.

Yıllık 41 CAGR aslında oldukça iyi bir büyüme rakamı. Sonuçta yıllar önce 30 CAGR hedefi oldukça tatmin edici görünüyordu. Enflasyonist ortamda bu rakam daha az tatmin edici olsa da enflasyonun baz etkisiyle düşmesinin beklendiği bir yılda %55-60 aralığındaki yıllık ciro büyümesi hedefi iyi bir hedef.

Bölgelere göre satışlarda Avrupa henüz %3 ve büyük potansiyel barındırıyor. ABD ise %19 oranla 1,5 milyon dolarlık satışa tekabül ediyor. Diğer ürünlerin de satışıyla bu bölge de ciddi bir potansiyel oluşturuyor. Cirodaki yabancı oranının her yıl %6 artması, ilk etapta küçük bir artış gibi görünse de yurtiçi satışlarındaki ciddi bir artış bu hedefi daha anlamlı kılar.

Yayımlanan büyük müşterilerde (özellikle telekom) bir eksilme görünmüyor. Modül eksiltmesine gidilmiş midir bilmiyorum ama tahmin de etmiyorum. Ayrıca finans sektörü müşterilerinde de gözle görülür bir artış söz konusu.

Hala gelirlerin sadece %11'i abonelik gelirleri. Bu oranın artırılması hedeflenmekte ve (SaaS, Vodafone ve Havelsan vb.) bu yönde adımlar atılıyor. Bu da müşteri sayısındaki yaşadığımız bu dalgalanmaların önüne geçecektir.

Ayrıca yeni ürünler oldukça heyecan verici.

Ve son olarak, şirkete, ürünlere, rakiplere ve sektöre yönelik araştırma yapma zahmetine girmemenin ne kadar isabetli bir karar olduğunu görmekteyim. Bunlar hakkında ne kadar araştırma yaparak, şirketle ilgili öngörüde bulunmaya çalışsak da tüm çabalar boşa gidiyor. Büyük yatırımcılara yetişmek mümkün değil ve fiyat hareketleri her daim önden gidiyor.

7. Her sey beklenir. Mesela uzun yillar GTT musteri portfoyunde goruldu satis olmamasina ragmen. Bir kere satis yaptin mi, musteri etiketinden kurtulamiyordunuz bunlarin, hala orada tutuyorlardi. Biz de musterimiz zannediyorduk, onlarin tanimina gore tekrar alma potansiyeli yuksek olan her eski musteri hala musteri oluyordu. Simdilerde ise belki gecen sene tanimi degistirdilerse musteri sayisi haliyle hizla dusmustur, simdi tekrar yukselmistir yeni musterilerle ya da yenilenen satislarla. Bu yaklasim bana daha makul gorunuyor cunku ciroda gecen sene oyle bir dusus gormedik, bu sene de cok asiri yukselis gormedik. Belki de cok kucuk musterilerdir bunlar, bazisi pandemi nedeni ile birakip tekrar almistir, bazisi da SaaS vasitasiyla Vodafone uzerinden almistir (abonelik dedikleri bu mu oluyor).

Kelimeleri bize belirtmeden kendilerinin anlayacagi sekilde tanimliyorlar biz de mesaj atip karsilikli yazisirken iletisim halinde oldugumuzu zannediyoruz. Bu sekilde herkesin bildiginin/zannettiginin disinda tanimlamalarla manipulasyon daha kolay oluyordur. Benim uzun zamanimi almisti satis yapmadigimiz GTT'yi hala musteri olarak nitelediklerini anlamam. O-ha olmustum. Dusunsenize, GTT musterimiz mi diye soruyorsun ve musterimiz cevabini aliyorsun ama ortada satis yok. Onlarin herhalde "satis yenileyen musteri" ve "satis yenilemeyen musteri" gibi kategorileri var

Benzer sey mesela su son haberde de olabilir, veri guvenligi icin Amerikali sirkete satis yapildi diyor, diger sirket icin ise sozlesme yapildi diyor. Yani siz ikisini ayni sey zannedebilirsiniz ama bu ikincisi bir anlasma, belki belli kosullarda satisin olabilecegini ifade ediyor olabilir.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Son düzenleme : Usta; 07-03-2023 saat: 05:31.

8. Ironsphere mesaj gondermis isim yeniligiyle ilgili:

Sizi bilgilendirmekten son derece memnuniyet duyuyoruz ki; Ironsphere Inc. şirket adını ana şirketi Kron Technologies (KRONT.IS) ile uyumlu hale getirmek için yeniden markalandı.

"Bu değişiklik, var olan ürün yelpazesindeki ürün geliştirmeleri ve Kron Technologies ana şirketi aracılığıyla ABD pazarına sunulan ek ürünler ve çözümler dahil olmak üzere yorucu bir yeniden markalama sürecinin ardından gerçekleşti. Kron Technologies, ilgili çözümler ve hizmetler geliştirmek için önemli yatırımlar yapmış ve yapmaya devam edecek, aynı zamanda iç ve dış tehditlere karşı koruma talebinin artan talebini karşılamak için stratejik ortaklıklar kurmaya devam edecek." Michael J. Fritzlo, Yürütme Başkanı.

Orijinali:

Dear ,

We are extremely pleased to announce that Ironsphere Inc. has rebranded the company name to align with the parent; Kron Technologies (KRONT.IS).

This change comes after an exhaustive rebranding process that included product enhancements to the existing product suite, as well as additional products and solutions made available to the US market via our parent company Kron Technologies. Kron Technologies has and will continue to make significant investments in developing related solutions and services while cultivating strategic partnerships to meet the growing demand for protection against internal and external threats. Michael J. Fritzlo, Executive Chairman.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Son düzenleme : Usta; 07-03-2023 saat: 05:24.

Sayfa 659/914 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •