Sayfa 662/914 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,289 - 5,296 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Arkadaslar, bundan boyle burada yazmamaya karar verdim. Cesitli sebepleri var. En onemlisi de, satmak istedigimde kendimi suclu gibi hissediyorum. 130 kusurden biraz sattigimda (ki buraya yazmistim ertesi gunu), eger buraya yaziyor olmasaydim, daha buyuk oranda satabilirdim belki, daha fazla agirlik azaltabilirdim. Ki sattigimda buraya yazmam da dogru degil, insanlari yonlendirebilir., sattigimi yazmasam yine insanlari kandiriyor gibi olabilir. Her ne kadar 4'te biri fiyattan aldigim kismi satmis olsam da, 3 kati fiyattan alan oyle dusunmuyor. Adam o zaman niye ovuyorsun diyor..halbuki benim elimde hala mevcut hisse sayisi adaminkinin belki 20 kati. Sonucta herhalukarda baski altinda hissediyorum. 2023 yilinin bizim icin guzel gececegini dusunuyorum, her an guzel haberlerin gelebilecegi bir hissedeyiz ama ben bir sonraki hareketinde ne kadar agirlik azaltabilecegime baski altinda olmadan karar vermek istiyorum.

Hepiniz saglicakla kalin.

Yatirim tavsiyesi degildir

2.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    Kardeş birincisi kimseye şarlatan demeye hakkın yok adam yazmıs bilgin varsa var dersin yoksa da yorum bile yapmazsın.sonucta o da yorum yapmış.Sizde mesela çok kritik yorumlariniz var mesela bir ara ortada hiç bir şey yokken iflas bile olabilir yazmıstıniz hatta bir kaç arkadaş sizi uyarmıştı nerden çıkti bu diye veya barikat siberin bilgi sızintisinda da olumsuz yorum yapmıştiniz. O zamanda size biri hakaret etse ayni seyi söylerdim.Bu forumlarda herkesin agzı var ve yorum yapiyor bazılari çok iyi biliyor bazılari az biliyor.hem diyorsunuzki bu şirketden her şey beklenir hemde adamın yorumuna şarlatanlik yapıyor.Ben tum forumlarda yorum yapan bilgili bilgisiz tüm ky ortaklarıma onem veriyorum.Bence yıllardır bizi mafeden yönetime sert mesajlar yollamak önemli ama maalesef herkes 3 yıldır yaşadığımız olaylar karşısinda bile kabullenmiş gözüküyor.spk nın farklı sebeblerden bekletmesi ne demek.Sen herhangi bir konuda onayın gerekse önce neyi onaylarsın.tabi ki güven vereni ve pürüssüz iş yapanı.bu kadar basit.ytd
    Bahsettiğiniz iddianın detaylarını bilmiyorum. Ama manavın buzdolabı satarak, eşine miras kalmasına benziyor. Yani şirket bulunmadığı bir alanda ürün satacak ve bu bedelsiz onayına etki edecek. Doğruysa bile (açık kapı bırakarak konuşuyorum) tam doğru değildir diye yorumluyorum. Oyun üreticisi şirketler vardı önceden müşterimiz olan. Ona ürün satılmış olabilir. Ama bu defa da rakam gerçek olamayacak kadar fazla. Zaten böyle bir satış olsa hisse fiyatı buralarda kalamazdı. Çalışanlar bile evi barkı satar hisse alırdı. Ayrıca, borsada onlarca bedelsize katılmış biri olarak kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım, bir satış haberini bedelsiz onayıyla alakasını kuramıyorum. Bahse konu iddiaya yorumlarım bunlar.

Diğer anlaşmazlıkla ilgili, piyasaya yalan haberler pompalayarak manipülasyon yapmak suçtur. Altına YTD ibaresi eklemek manipülasyonu yapanı kurtarmaz.

3.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Arkadaslar, bundan boyle burada yazmamaya karar verdim. Cesitli sebepleri var. En onemlisi de, satmak istedigimde kendimi suclu gibi hissediyorum. 130 kusurden biraz sattigimda (ki buraya yazmistim ertesi gunu), eger buraya yaziyor olmasaydim, daha buyuk oranda satabilirdim belki, daha fazla agirlik azaltabilirdim. Ki sattigimda buraya yazmam da dogru degil, insanlari yonlendirebilir., sattigimi yazmasam yine insanlari kandiriyor gibi olabilir. Her ne kadar 4'te biri fiyattan aldigim kismi satmis olsam da, 3 kati fiyattan alan oyle dusunmuyor. Adam o zaman niye ovuyorsun diyor..halbuki benim elimde hala mevcut hisse sayisi adaminkinin belki 20 kati. Sonucta herhalukarda baski altinda hissediyorum. 2023 yilinin bizim icin guzel gececegini dusunuyorum, her an guzel haberlerin gelebilecegi bir hissedeyiz ama ben bir sonraki hareketinde ne kadar agirlik azaltabilecegime baski altinda olmadan karar vermek istiyorum.

Sayın Usta, yatırımınızla ilgili en doğru kararı alacağınızdan emin olmakla birlikte, biraz da bencilce bir yaklaşımla, yazmaya devam etmenizi çok isterim. Sonuçta birbirimize katkı sağlayarak iyi kötü değerlendirmeler yapıyoruz. Gerçek katma değer sağlayan, kaliteli değerlendirmeleri olan ve en önemlisi iyiye iyi kötüye kötü diyebilen, yorumlarını merakla okuduğum güzide bir yatırımcısınız. Ama yatırım kararlarınızı etkilediğini düşünüyorsanız da kararınıza saygı duyar, sizin için en iyisini dilerim. Bugüne kadarki katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz iddianın detaylarını bilmiyorum. Ama manavın buzdolabı satarak, eşine miras kalmasına benziyor. Yani şirket bulunmadığı bir alanda ürün satacak ve bu bedelsiz onayına etki edecek. Doğruysa bile (açık kapı bırakarak konuşuyorum) tam doğru değildir diye yorumluyorum. Oyun üreticisi şirketler vardı önceden müşterimiz olan. Ona ürün satılmış olabilir. Ama bu defa da rakam gerçek olamayacak kadar fazla. Zaten böyle bir satış olsa hisse fiyatı buralarda kalamazdı. Çalışanlar bile evi barkı satar hisse alırdı. Ayrıca, borsada onlarca bedelsize katılmış biri olarak kendimi ne kadar zorlarsam zorlayayım, bir satış haberini bedelsiz onayıyla alakasını kuramıyorum. Bahse konu iddiaya yorumlarım bunlar.

Diğer anlaşmazlıkla ilgili, piyasaya yalan haberler pompalayarak manipülasyon yapmak suçtur. Altına YTD ibaresi eklemek manipülasyonu yapanı kurtarmaz.
    Sn forza korfez bahsettigim konu gayet basit merak eden kront invest forum sayfasıni açıp mehmet tur denen adamın yorumuna bakarak değerlendirir.Ben zaten BENCE SAÇMA AMA BU FORUMDA SN USTA SN YILDIZ TOPU VE SİZIN GIBI KRONU ÇOK IYI BİLEN ARKADAŞLAR VAR(özellikle büyük harflerle yazdım)bir yorum yapsınlar dedim.Ayrıca hepiniz bu patrondan her sey beklenecegini defelarca yazdınız.adamın abd de şirketi var onun tam içeriğini bilen vardir diye sordum.gayet basit öyle bir şey olamaz deyip gecilecek basit bir konu nerelere geldi.hepimizin sinirleri gergin.dün yayınlanan bir raporda yılbaşından bu yana en fazla düşen ilk 5 hisse içindeyiz.tekrar 138 tl olması için yüzde yüz artması lazım.Ben yaşım 55 olsada halen bilgisi olan insandan bir şeyler ögrenmeyi seven bir adamım.en sevmedigim olay ise kraldan çok kralcı olanlar.herkes kendini savunur üçuncü kisilerin o konuya müdahil olmasına gerek yok.Ben sn Ustanın kron konusundaki bilgisine her zaman hayrandım ve defalarca onure ettim.bizlerin mücadelesı patron ve ortakları ile olmalı 3 yıldır paramızı kullaniyorlar ama karşılıgını alamıyoruz.Bedelsiz konusuna gelince ben orada spk bile patronlara herhalde güvenmiyorki bu kadar sıkı inceleme yapıyor 2.5 aydir onaylamıyor diye patrona gönderme yaptım.birde son olarak son paragraftaki son anlaşmazlıkla ilgili yalan haber pompalama haberi ytd demekle kimseyi kurtarmaz cümlesini acarsanız sevinirim.investde yazan kişiye mi yönelik.ytd

5.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    Sn forza korfez bahsettigim konu gayet basit merak eden kront invest forum sayfasıni açıp mehmet tur denen adamın yorumuna bakarak değerlendirir.Ben zaten BENCE SAÇMA AMA BU FORUMDA SN USTA SN YILDIZ TOPU VE SİZIN GIBI KRONU ÇOK IYI BİLEN ARKADAŞLAR VAR(özellikle büyük harflerle yazdım)bir yorum yapsınlar dedim.Ayrıca hepiniz bu patrondan her sey beklenecegini defelarca yazdınız.adamın abd de şirketi var onun tam içeriğini bilen vardir diye sordum.gayet basit öyle bir şey olamaz deyip gecilecek basit bir konu nerelere geldi.hepimizin sinirleri gergin.dün yayınlanan bir raporda yılbaşından bu yana en fazla düşen ilk 5 hisse içindeyiz.tekrar 138 tl olması için yüzde yüz artması lazım.Ben yaşım 55 olsada halen bilgisi olan insandan bir şeyler ögrenmeyi seven bir adamım.en sevmedigim olay ise kraldan çok kralcı olanlar.herkes kendini savunur üçuncü kisilerin o konuya müdahil olmasına gerek yok.Ben sn Ustanın kron konusundaki bilgisine her zaman hayrandım ve defalarca onure ettim.bizlerin mücadelesı patron ve ortakları ile olmalı 3 yıldır paramızı kullaniyorlar ama karşılıgını alamıyoruz.Bedelsiz konusuna gelince ben orada spk bile patronlara herhalde güvenmiyorki bu kadar sıkı inceleme yapıyor 2.5 aydir onaylamıyor diye patrona gönderme yaptım.birde son olarak son paragraftaki son anlaşmazlıkla ilgili yalan haber pompalama haberi ytd demekle kimseyi kurtarmaz cümlesini acarsanız sevinirim.investde yazan kişiye mi yönelik.ytd
    Kanun aşağıda. Siz karar verin.

"Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek,
    yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan ya da açıklamakla yükümlü oldukları
    bilgileri açıklamayan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler, her bir alt bent
    kapsamına giren fiillerden dolayı bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki bin günden beş bin güne kadar adlî para cezası ile
    cezalandırılırlar” şeklinde düzenlenen bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçu, 6362 sayılı SPK’nın 107’nci maddesinin
    2’nci fıkrasında; “Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek
    amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya
    da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar” şeklinde
    yeniden düzenlenmiştir.

Kron'u çok iyi bilen arkadaşlar deyip bir de büyük harflerle yazdığınızda, sizin de bunu açıklamanız gerektiğini düşünüyorum. Evet uzun süredir Kron hissesi elimde mevcut ve araştırmaya çalışıyorum. İyisini kötüsünü yazmaya çalışıyorum. Sonra birisi gelip, çok biliyorsun sen diyor, büyük harfle yazıyor vs. Öyle birşey olamaz demem gerekiyormuş. Ben bilmiyorum beyefendi öyle birşey olup olamayacağını. Bir "yorum yapsınlar" dedim falan demişsiniz. Böyle mi istenir bu? Emreder gibi. Mecburmuşuz gibi.

Bir de ABD'de şirketi var, içeriği nedir bilen var mı? demişsiniz. Kimin ABD'de şirketi var? 300 milyonluk oyun satışı haberiyle bunun ne alakası var? Anlayamıyorum ki yanıt vereyim.

Kraldan çok kralcı ne demek? Kimmiş kral, kimmiş kralcı? "Herkes kendini savunur, üçüncü kişilere gerek yok" ne demek? Kimi savunmuşum ben? Hangi cümlemle? Ortaya salla gitsin mi yoksa? Ya da hisse düştü, sinirim kimden çıkarayım, en iyisi forumda soru sorayım, yanıt verene sararım, içim soğur biraz durumu sanırım. Eee, o insanların da hissesinin fiyatı düşmüş. Amaaan olsun ya. Bana ne. Tohumuna para mı saydım, di mi?

Yorum istemişsiniz yaptık. Ama orada hata yapmışım, o net. Bir daha olmaz emin olun.

[QUOTE=Forza korfez;6346921]Kanun aşağıda. Siz karar verin.

"Sermaye piyasası araçlarının değerini etkileyebilecek,
    yalan, yanlış, yanıltıcı, mesnetsiz bilgi veren, haber yayan, yorum yapan ya da açıklamakla yükümlü oldukları
    bilgileri açıklamayan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenler, her bir alt bent
    kapsamına giren fiillerden dolayı bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki bin günden beş bin güne kadar adlî para cezası ile
    cezalandırılırlar” şeklinde düzenlenen bilgi bazlı piyasa dolandırıcılığı suçu, 6362 sayılı SPK’nın 107’nci maddesinin
    2’nci fıkrasında; “Sermaye piyasası araçlarının fiyatlarını, değerlerini veya yatırımcıların kararlarını etkilemek
    amacıyla yalan, yanlış veya yanıltıcı bilgi veren, söylenti çıkaran, haber veren, yorum yapan veya rapor hazırlayan ya
    da bunları yayanlar iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılırlar” şeklinde
    yeniden düzenlenmiştir.

Kron'u çok iyi bilen arkadaşlar deyip bir de büyük harflerle yazdığınızda, sizin de bunu açıklamanız gerektiğini düşünüyorum. Evet uzun süredir Kron hissesi elimde mevcut ve araştırmaya çalışıyorum. İyisini kötüsünü yazmaya çalışıyorum. Sonra birisi gelip, çok biliyorsun sen diyor, büyük harfle yazıyor vs. Öyle birşey olamaz demem gerekiyormuş. Ben bilmiyorum beyefendi öyle birşey olup olamayacağını. Bir "yorum yapsınlar" dedim falan demişsiniz. Böyle mi istenir bu? Emreder gibi. Mecburmuşuz gibi.

Bir de ABD'de şirketi var, içeriği nedir bilen var mı? demişsiniz. Kimin ABD'de şirketi var? 300 milyonluk oyun satışı haberiyle bunun ne alakası var? Anlayamıyorum ki yanıt vereyim.

Kraldan çok kralcı ne demek? Kimmiş kral, kimmiş kralcı? "Herkes kendini savunur, üçüncü kişilere gerek yok" ne demek? Kimi savunmuşum ben? Hangi cümlemle? Ortaya salla gitsin mi yoksa? Ya da hisse düştü, sinirim kimden çıkarayım, en iyisi forumda soru sorayım, yanıt verene sararım, içim soğur biraz durumu sanırım. Eee, o insanların da hissesinin fiyatı düşmüş. Amaaan olsun ya. Bana ne. Tohumuna para mı saydım, di mi?

Yorum istemişsiniz yaptık. Ama orada hata yapmışım, o net. Bir daha olmaz emin olun.[/QUOT
    Bir insan bu kadar mı okudugunu anlamaz.kardeşim sen tehditmi ediyorsun .yok piyasa yanilticı haberler.nerenizle okuyorunuz.size nezaketle yazayim diyorum ama anlayan nerde.birincisi o yorumu yazan investdeki ismini verdigim kisi buyur şikayet et ikincisi kraldan cok kralci lafı sana degil biraz daha forumu iyi okusan anlardın.üçuncusü büyük harfle yazmam sizi onure etnekti ki yanilmışim onure edelilecek adam degilmissin.sadece kron bilgisiyle olmuyormuş.hanj
    i bir defasinda bende yaziyorum ama KİMSE BANA TEŞEKKÜR ETMIYOR DIYE ÜZÜLDÜGÜNÜ YAZMİSTIN ya gönlün olsun diye yazdım.yorum yazsın sozüne niye bu kadar taktın.yok emirniş.Yav oyun çocuklari oynamayıp oyunu bırakip giderler ya.İster yorum yap isterse yapma.yapiyorsunuzda ne oluyor.iyice kendinizi birsey zannettiniz.Yapma kardeşim yorum.yok yorum istemisizde istek parcamı istiyoruz.ister tohumuna para ver istersen neyine verirsen ver.Bir insan ancak okumadan bir yazıyi kendine söylendigini zannrdecek kadar gafilce sözler soyler.burası kimsenin çiftligi degil herkes haddini bilerek yazacak.lionnesi drmadan elrştirdiler adam bist 1500 iken 5000 olacak dedi herkes güldü.kafkası yine küstürdüler..Ben hiç biri değilim benzenemde sonu kadar mücadele ederim.herkes saygı çercevesinde yazacak.bakbakalim tum yazılarima biraz ders çıkar.Okuyup iyi anlamadanda cevap yazma.

7. Size siz diye hitap eden birine, sen diye yanıt veren biriyle aynı seviyeye düşmek tarzım değildir. Yine de yazdıklarınızı birkaç defa okudum ama yanıt verecek bir tek kelime bile bulamadım.

Yalnız bir kısmına yanıt vereceğim. Yine büyük harflerle yazdığınız.... Teşekkür edilmemesine üzüldüğümü sanmışsınız. Yanılmışsınız. Gönlüm olsun diye de teşekkür etmişsiniz. Lutfetmişsiniz. Geri alınız lütfen. Kabul edemeyeceğim. Teşekkür etmek bile yakışmıyor çünkü. Sakil duruyor. Teşekkür insanlık gereği yapılan birşeydir. Teşekkür etmek, edeni üste çıkarmaz, edileni de alta düşürmez. Teşekkür edene birşey kaybettirmeyeceği gibi edilene de birşey kazandırmaz. Zaten ne siz ne de teşekkürünüz aklımda kalmamışsınız bile. Sanırım düşündüğünüzden daha az yer kaplıyorsunuz hayatta.

Aslında haklısınız, İnsanlar hisseyle ilgili araştırmalar, analizler yapmalı, siz de oturduğunuz yerden faydalanmalısınız. Bu sizin en doğal hakkınız. Hele bir de teşekkür ettiyseniz tamamdır. Herşeye hakkınız var. Ama ne faydalanması di mi? Hisse yükselmedi ki. O sorununuza elimden gelen birşey yok. Kusuruma bakmayınız.

Bu mesajıma yanıt olarak da küfürle yanıt verirsiniz diye tahmin ediyorum. O yüzden okumayacağım. Yine kusura bakmayınız. Siz yaparsınız artık araştırmaları, analizleri. Hem kimseye teşekkür etmenize de gerek kalmaz.

8.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Arkadaslar, bundan boyle burada yazmamaya karar verdim. Cesitli sebepleri var. En onemlisi de, satmak istedigimde kendimi suclu gibi hissediyorum. 130 kusurden biraz sattigimda (ki buraya yazmistim ertesi gunu), eger buraya yaziyor olmasaydim, daha buyuk oranda satabilirdim belki, daha fazla agirlik azaltabilirdim. Ki sattigimda buraya yazmam da dogru degil, insanlari yonlendirebilir., sattigimi yazmasam yine insanlari kandiriyor gibi olabilir. Her ne kadar 4'te biri fiyattan aldigim kismi satmis olsam da, 3 kati fiyattan alan oyle dusunmuyor. Adam o zaman niye ovuyorsun diyor..halbuki benim elimde hala mevcut hisse sayisi adaminkinin belki 20 kati. Sonucta herhalukarda baski altinda hissediyorum. 2023 yilinin bizim icin guzel gececegini dusunuyorum, her an guzel haberlerin gelebilecegi bir hissedeyiz ama ben bir sonraki hareketinde ne kadar agirlik azaltabilecegime baski altinda olmadan karar vermek istiyorum.

Sn. Usta,
    Ortaya koyduğunuz değerli bilgi ve fikirleriniz için teşekkür ederim.
    Size hak veriyorum. Hiç yazmamak, olmazsa yorumsuz ve kısa yazmak, yazan için daha faydalı.
    Sağlıcakla kalın.

Sayfa 662/914 İlkİlk ... 162562612652660661662663664672712762 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •