Sayfa 738/914 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,897 - 5,904 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Burada yazası gelmiyor insanın artık, tahta üzerinde spek hareketler sebebi ile lakin şöyle bir durum var twitter da ve investing de cimere bedelli onaylanmasın diye şikayet edenler ve siz de edin diye telkinde bulunanlar var.

Şimdi bu para bize sıçrama tahtası işlevi yapacak ise bedelli bir an önce onaylanması gerek ve bence çok gerekli lakin daha önce şirketi savunurcasına çok yazı yazdığım için daha temkinli olmak durumundayım illa da bu para bize başarı getirecek diyemem.

Amerika üzerinden büyük bir satış yapıp nakit girişi yapar mı bilmem, abonelik sistemi izin vermez gibi onun dışında 2 seçenek kalıyor ya bedelli ya tahsisli, şahsen ben ikisine de razıyım yeter ki bir an önce olsun yoksa böyle giderse cimere çok şikayet gittiği taktirde spk üzerine bir baskı oluşması durumu var, bir de yakın zamanda iptal edilen bedelli artışlar yatırımcıyı bu yönde itiraz konusunda motive etmeye başladı, bu pazarda artık zaman kaybetmemesi lazım şirketin, falliyet gösterdiğimiz alanların başında gelen pam sektörü için bileşik büyüme beklentileri %23.5 gibi devasa bir rakamdan %27.3 gibi devasa bir bileşik büyüme yönünde revize edildi sadece pam pazarı için 2027 pazar büyüklüğü 8,83 milyar usd rakam korkunç o tarihe kadar tekrar bir yukarı yönlü revizyon olacağını düşünüyorum, yine de bu rakama göre hesap yapar isek mevcut 6 üründen sadece 1 tanesi olan pam ürününden 4 sene sonra usd kurunu 2027 için çok mütevazi bir rakam olan 56,6 dan alsak 500 milyar tl ciro yapar pazar büyüklüğü tl olarak biz bu pazardan sadece % 1 alsak 5 milyar tl eder ki Lütfi bey en az %1 hedef koymuştu o tarihten daha öncesi için, bir de DDM ve DSP gibi yeni büyük pazarı olan ürünleri de katınca bir garip fiyatlama çıkıyor ortaya.

Şimdi bu hedefler için speğin yerinde olsam patron ile alakalı ise şirkete zarar vermezdim, değil ise patronun yerinde olsam spk incelemesi olmadan şu piyasada sanki borç kapamak için bedelli yapmış zor durumda finansalları olan bir şirketmiş gibi muamele göstertmezdim hisseme, canı gönülden bedellinin onaylanmasını bir an önce istiyorum.

Yatırımcı olan itiraz etmemeli zaten, patrona güvenmiyorsan bedelli yapmasa da yine yapar yapacağını, şirketin faaliyet gösterdiği alanların hemen hemen tamamında bileşik büyüme %25 üzeri, var mı başka bir sektör bu hızda büyüyen ve o sektörde ağır ar-ge yapan bir firma söyleyin birde patronu bedelli yapmasın yok öyle 3 kuruşa 5 köfte neyse bizim yatırımcı yine bedelliye öcü der belki de ben haksızımdır, böyle bir sektörde kötü yönetilsen bile kör topal gidersin ama rekabetten geri kalırsan 3 olmaz 5 olmaz 7 sene sonra çok zorlanırsın bunun içinde adımlar atılıyor diye biliyorum şirkette yani olaya hakimler sadece bizim istediğimiz kadar çok hızlı gelişmiyor bazı şeyler hepsi bu.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Bu yazdığım pazar büyüklüğü pam için, veri ile ilgili pazar bunun on katı belki, zaten ufone den alınan iş veri ile ilgili idi ve en büyük iş anlaşmamız idi pazar büyüklüğü oradan da belli oluyor, şayet oradaki pazardan da % 1 alır isek burada yazılması sakıncalı olacak kadar absürt rakamlar çıkar ortaya, bir an önce yıllar geçsin isteriz neyse iyi geceler diye notumu düşeyim ve artık şirket bedelli yaptıktan sonra bize bi şeker versin diye temenni de bulunarak mesajımı bitireyim iyi geceler.

3.  Alıntı Originally Posted by tabu Yazıyı Oku
    Burada yazası gelmiyor insanın artık, tahta üzerinde spek hareketler sebebi ile lakin şöyle bir durum var twitter da ve investing de cimere bedelli onaylanmasın diye şikayet edenler ve siz de edin diye telkinde bulunanlar var.

Şimdi bu para bize sıçrama tahtası işlevi yapacak ise bedelli bir an önce onaylanması gerek ve bence çok gerekli lakin daha önce şirketi savunurcasına çok yazı yazdığım için daha temkinli olmak durumundayım illa da bu para bize başarı getirecek diyemem.

Amerika üzerinden büyük bir satış yapıp nakit girişi yapar mı bilmem, abonelik sistemi izin vermez gibi onun dışında 2 seçenek kalıyor ya bedelli ya tahsisli, şahsen ben ikisine de razıyım yeter ki bir an önce olsun yoksa böyle giderse cimere çok şikayet gittiği taktirde spk üzerine bir baskı oluşması durumu var, bir de yakın zamanda iptal edilen bedelli artışlar yatırımcıyı bu yönde itiraz konusunda motive etmeye başladı, bu pazarda artık zaman kaybetmemesi lazım şirketin, falliyet gösterdiğimiz alanların başında gelen pam sektörü için bileşik büyüme beklentileri %23.5 gibi devasa bir rakamdan %27.3 gibi devasa bir bileşik büyüme yönünde revize edildi sadece pam pazarı için 2027 pazar büyüklüğü 8,83 milyar usd rakam korkunç o tarihe kadar tekrar bir yukarı yönlü revizyon olacağını düşünüyorum, yine de bu rakama göre hesap yapar isek mevcut 6 üründen sadece 1 tanesi olan pam ürününden 4 sene sonra usd kurunu 2027 için çok mütevazi bir rakam olan 56,6 dan alsak 500 milyar tl ciro yapar pazar büyüklüğü tl olarak biz bu pazardan sadece % 1 alsak 5 milyar tl eder ki Lütfi bey en az %1 hedef koymuştu o tarihten daha öncesi için, bir de DDM ve DSP gibi yeni büyük pazarı olan ürünleri de katınca bir garip fiyatlama çıkıyor ortaya.

Şimdi bu hedefler için speğin yerinde olsam patron ile alakalı ise şirkete zarar vermezdim, değil ise patronun yerinde olsam spk incelemesi olmadan şu piyasada sanki borç kapamak için bedelli yapmış zor durumda finansalları olan bir şirketmiş gibi muamele göstertmezdim hisseme, canı gönülden bedellinin onaylanmasını bir an önce istiyorum.

Yatırımcı olan itiraz etmemeli zaten, patrona güvenmiyorsan bedelli yapmasa da yine yapar yapacağını, şirketin faaliyet gösterdiği alanların hemen hemen tamamında bileşik büyüme %25 üzeri, var mı başka bir sektör bu hızda büyüyen ve o sektörde ağır ar-ge yapan bir firma söyleyin birde patronu bedelli yapmasın yok öyle 3 kuruşa 5 köfte neyse bizim yatırımcı yine bedelliye öcü der belki de ben haksızımdır, böyle bir sektörde kötü yönetilsen bile kör topal gidersin ama rekabetten geri kalırsan 3 olmaz 5 olmaz 7 sene sonra çok zorlanırsın bunun içinde adımlar atılıyor diye biliyorum şirkette yani olaya hakimler sadece bizim istediğimiz kadar çok hızlı gelişmiyor bazı şeyler hepsi bu.

Bu yazdıklarınız bu hissedeki yatırımcıların yatırım sebebi. Sıkıntı ise borsadaki fiyat oyunları. Şu an 500 Tl olsa garip karşılanmaz şu an borsada. Ancak malesef 23 Tl. Daha önce, hatırladığıma göre 70 liralarda bedelli açıklamıştı Aslan Çimento. Tavan tavan gitmişti ©20'lilk günlük marjda. KY bedelliye katılabilmek için hisse satar genelde. Bu hisselerin peşinde olduklarını düşünüyorum. Hem de mümkün olan en düşük fiyattan. Umarım yanılıyorumdur.

4.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Bu yazdıklarınız bu hissedeki yatırımcıların yatırım sebebi. Sıkıntı ise borsadaki fiyat oyunları. .
    Aynen öyle , Bu hesapları Sayın Forza hatırlarsanız yıllar önce yapmıştık ... PAM pazarı , GTT fiyaskosu , yurtdşı yurtiçini 2 ktlayacak fiyaskosu, katar dünya kupası stadyumları fiyaskosu , amerika piyasası sözde altüst edecek ürün fiyaskosu vs vs liste uzar gider bekleye bekleye yıllarımızı ömrümüzü verdik .

Sonuç fiyasko ve hayalkrııklığı. Hisse 23 lira. dolar bazlı ise, doların kendi enflasyonunu da hesap edersek halka arz fiyatında

Kendimi dolandırılmış ve kandırılmış hissediyorum . Eminim varsa çok eski yatırımcılar da aynısını düşünüyordur. Bu kadar üst üste başarızlık tesaduf olamaz . Burda kesinlikle yalan , dolan art niyet var.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

5. Bu noktada benim düşüncem, yatırımcının ne olacağını kestirememesi ; ne iyi olur diyebiliyor nede kötü olur diyebiliyor.
    Şirkete güven kalmadı ki. Hadi biz 3-5 yatırımcı takip ediyoruz biliyoruz.

Yanlış olmasında her geleni düdüklemek üzerine kurulmuş bir sistemde yatırımcı neden gelsin. Kurumsala 109 sattıktan sonra şelale olan hisseye hangi kurumsal yatırım yapar.

5 senedir her yıl yalan dolanla ümitlenen yatırımcıya hangi umut hisse aldırır.

PAM pazarı çok büyük; şu anda övünülen gartner kuppir vs. raporlarında ilk 10. da gösterilen şirket %1 payı neden alamıyor?

Aslında kafaların ne kadar küçük olduğu belli değil mi?

Şirketin kurulumu 2005 tamı tamına 18 yıl olmuş biz halen büyüyecek diye bekliyoruz.
    Aynı oğlunuz olsa askere giderdi şimdi.
    Çocuğunuz üniversitedeydi.
    Ceviz dikseydiniz büyük bir ceviz ağacınız vardı.

Kocaman 18 yıl geçmiş... Kocaman... Kron halen büyüyecek diye bekliyoruz. Halen pay alacak diye bekliyoruz...

Ne biliyim hocam şirkettekiler bizle .....şak geçiyor gibi geliyor bana....

Sözüm meclisten dışarı bu mallara ne verirsek yiyorlar diyorlarmış gibi geliyor bana...

2005 te siz şirket açsaydınız 18 yılda ne kadar geliştirirdiniz bir düşünün...

Kendinizi koyun oraya. Size yatırım yapan yatırımcıyı ....ker miydiniz? bir düşünün. Bunları düşünün hep.. Bize bunları yaptılar.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Yıllık 6 milyon pazarlama masrafı yapan ve arge yatırımı yapmayan , Papya tuvalet kağıdı pardo pardon. papil hissesi 600 milyon piyasa değerini geçmiş . F/S 13 le fiyatlınyor, F/K ise düşük çünkü yatırım faaliyetlerinden kar yapmış.. diğer faaliyelerinden yüksek kar yaptığı için F/K düşük çıkıyor.

Papya F/S , pardon pardon, papil F/S : https://www.hizliresim.com/fb0uxfu

https://i.hizliresim.com/iue1mvy.PNG

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    Papya tuvalet kağıdı pardo pardon. papil hissesi 700 milyon tlye yaklaştı piyasa değeri.

7. 2022 yılında satış pazarlamaya 53 milyon tl, 34 milyon tl harcandı..

geçmiş dönemler ve 2023 ilk bilançosununa heap edersek, Bu sene bence satış pazarlamata 100 milyon tl ve argeye 50 milyon para harcanacak.

Yani toplamda 150 milyon tl satış pazarlama ve argeye hacanacak.

Bedelliden gelecek 100 milyon tlnin, 70 milyonu da yatırımlara harcanacak.

Yani bu senen toplam 150 milyon tl + 70 milyon tl = 220 milyon tl satış pazarlama ve argeye harcanacak.

2024 yılında tahminim satış ve argeye 250 milyon tl harcanması.

2025 yılında ise ,350 milyon tl harcanması.

2026 yılından ise 500 milyon tl harcanması.

2027 yılında 750 milyon tl

2028 yılında 1 milyar tl tl .

Yani 2028 yılına kadar toplamda , 220 milyon tl + 250 milyon tl+350 milyon tl+500 milyon tl+ 750 milyon tl+ 1 milyar tl = Yani 5 senede toplam 3 miyar 70 milyon tl satış pazarlamaya ve argeye harcanacak.

Ve siz böyle bir hisseyi F/S ;5 , F/K ; 20 mi olarak fiyatlıyorsunuz?

Tabi ki fiyatlarısınız, çünkü hepiniZ anlaşmalı HIRSIZSIZNIZ. Bedelliyi seymaye artışını negatif algı için kullanıyorsunuz şimdi.. daha önce bir çok kez negatif algı hatta manipülasyon yaptığınız gibi. HIRSIZLAR.

Son düzenleme : lionnes1; 20-07-2023 saat: 11:29.

8. Yıllık 6 milyon pazarlama masrafı yapan ve arge yatırımı yapmayan , Papya tuvalet kağıdı pardo pardon. papil hissesi 6 , FS : 13 ile fiyatlanan papil, 5 senede kaç para harcayabilir satış pazarlamaya ve argeye ?

Sayfa 738/914 İlkİlk ... 238638688728736737738739740748788838 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •