Sayfa 777/914 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 6,209 - 6,216 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. "2023 Sektörlere Göre Cirolar" başlığında Kamu hala %1 olarak görünüyor. Ödemelerin sene sonunda yapılacak olmasından mıdır, yoksa Havelsan ortaklığından da mı iş çıkmıyor? Önemli.

Ayrıca, hasılat arttıkça da yüksek bir net kar oluşmasına izin vermeyecek şekilde Ar-Ge ve Satış Pazarlama gideri oluşturuluyor. Net kar görünmedikçe de hisse değerini bulamıyor.

2. sinirlendiğim için , biraz hayali sallamasyon yaptım diye yazımı sildim ..

sonuçta hayale gerek yok..

son 6 senedir dolar bazlı ciro yerinde sayıyor.

LAn , psikolojimizi bozdu bu hisse.

Ne yazacağımı da bazen şaşıyrorum.

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali bu hisse.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin

3. papya tuvalet kağıdı ve link denen hisselerin siqim kadar arge satış pazarlama masrafları var, F/S leri 20 küsürlerde. siq kadar arge ve satışa pazarlamaya para harcıyorlar ama onların spekleri 20 F/S küsürlerde fiyatlıyor . Garip.

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    sinirlendiğim için , biraz hayali sallamasyon yaptım diye yazımı sildim ..

sonuçta hayale gerek yok..

son 6 senedir dolar bazlı ciro yerinde sayıyor.

LAn , psikolojimizi bozdu bu hisse.

Ne yazacağımı da bazen şaşıyrorum.

aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık misali bu hisse.

NOT: Yazdıklarım bilgi amaçlıdır..Yatırım tavsiyesi asla değildir. Herkes kendi kararını kendisi versin
    hayali de olsa tekrar paylaşmaya karar verdim..

2025 yılında dolar için minimum beklentim 50 lira olması( hesap kitap ortada , 2 senede yaşanacak enflasyonu , şu anki baskılanan doların üstüne koyduğumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çıkar 2025 yılı için )

Şirket 2025 yılında 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayıyor.. ama hayal işte diyorum belki gerçekleşir. Bi de son bilançoda yurtdışı satışlarda çok iyi kıvılcım vardı)

Nerede kalmıştık ? 50 milyon dolar ciro çarpı 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =2 milyar 125 milyon tl brüt kar yapar.

Taş çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yılında=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

1 milyar 625 milton tl kar bölü şirket sermayes= 37,96 HSK. yani 38 diyelim.

hisse fiyatı şu an 28 lira bölü 38 = 0,73 F/K çıkar.

bu tip şirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanıyor, sebebi de yüksek brüt kar marjı ve yüksek satış arge pazarlama yatırımları yaptıkları için.

60 F/K bölü 0,73 = 72 kat

100 F/K bölü 0,73 = 136,98 kat.

O değilde papya tuvalet kağıdının F/K düşük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kağıdının.

5. ıkın ıkın ...

sen ıkınmaya devm et..

ben zaten yurtdışı satışlarda son bilançoda ilk olumlu kıvılcımı gördüm..

paypa tuvalet kağıdı ve link denen hisseler 20 küsür F/S lerler fiyatlanıyorlarken..( sonuçta aynı sektör ve aynı yerde aynı ülekede ve aynı ülkede işlem görüyorlar.)

Bis endeksi rekorlar üstüne rekor kıryorken..

dolar rekor üstüne rekor kırıyorken..

sen ıkın ıkınnn hhhııı ığğğğğ ığğğ diye .

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Bist 100 endeksini faiz artışı beklentisi sebebiyle satıyorlar ..

Lan ne adamsınız, yılın başından beri enflasyon en az yüzde 50 , önümzdeki 6 aylık enflasyonunun yine en az yüzde 30 belki de yüzde 50 bile olma olasılığının olduğu bu zamanlarda, Koskoca bist 100 kurumsal şirketleri hisselerinin daha fazla düşmelerine izin verirler mi? Hem bi sürü yatırımlar yaptılar , yapıyorlar.. Koç, Sasa, sahol THyo , Şişeceam , Froto, Tofas , Hekts vs vs

Holdingler, Koş sabancı şirketleri , hepsi geri alım yaparlarlar.. Enayi mi lan onlar size ucuzdan hisselerini mi verecekler bu yüksek enflasyonist ortamda hem de bu kadar yatırım yaparlarken bu şirketler ? Size diyorum gerizakalı Bist 100 un Spek Beyleri..

Perşembeden sonra bist 100 de faiz artışından sonra veya bi gün öncesi ,Bist 100de kısa vadede eski tl bazlı zirvenin geçilmesini ve ufak bi ralli bekliyorum.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43#post6457643

Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    endeks şu an eksi yine eksi 4 ..

endeks için daha önce 5 bin puanken ve o gün endeks eksi 4 kapattıktan sonra yukardaki alıntıladğım yazıyı yazmıştım.. sonra 8 binlere dayandı endeks..

şu an da benzer olay yaşanıyor endekste bana göre.

Bist 100 endeksinin 6-8 ay içinde 12 bin puana gelmesini bekliyorum.

2025 yılında ise 25 bin puan ile 32 bin puan arası bi yere gelmesini bekliyorum ,bis100 endeksinin.

https://www.hisse.net/topluluk/showt...43749&page=776

bist 100 endeksi yoluna devam.

Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 11:24.

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    hayali de olsa tekrar paylaşmaya karar verdim..

2025 yılında dolar için minimum beklentim 50 lira olması( hesap kitap ortada , 2 senede yaşanacak enflasyonu , şu anki baskılanan doların üstüne koyduğumuzda minbimum 50-60 lira dolar kuru çıkar 2025 yılı için )

Şirket 2025 yılında 50 milyon dolar ciro yapsa( gerçi son 6 senedir ciro yerinde sayıyor.. ama hayal işte diyorum belki gerçekleşir. Bi de son bilançoda yurtdışı satışlarda çok iyi kıvılcım vardı)

Nerede kalmıştık ? 50 milyon dolar ciro çarpı 50 tl dolar durundan ? 2 milyar 500 milyon tl ciro yapar.

Brüt kar yüzde 85 ten =2 milyar 125 milyon tl brüt kar yapar.

Taş çatlasa faaliet giderlerini 2 senede 5e bile katlasa , yani 500 milyon tl faaliyet gideri yapsa 2025 yılında=

2 milyar 125 milyon tl brüt kar eksi 500 milyon tl faaliyet gideri= 1 milyar 625 milyn tl kar .

1 milyar 625 milton tl kar bölü şirket sermayes= 37,96 HSK. yani 38 diyelim.

hisse fiyatı şu an 28 lira bölü 38 = 0,73 F/K çıkar.

bu tip şirketler dünyada 60 hatta 100 küsür F/K lar fiyatlanıyor, sebebi de yüksek brüt kar marjı ve yüksek satış arge pazarlama yatırımları yaptıkları için.

60 F/K bölü 0,73 = 72 kat

100 F/K bölü 0,73 = 136,98 kat.

O değilde papya tuvalet kağıdının F/K düşük gözüküyor neden acaba? malum F/S 20 küsürlerde papya tuvalet kağıdının.

bu yazıyı twitterda #kront etiketiyle ve burda her gün paylaşacağım. 2025 yılı sonuna kadar bu yazıyı paylaşmayı düşünüyorum . Çünkü sen anca bu dilden anlarsın Spek bey.

6 senedir çektirdiğin eziyet yeter buraya kadar. Sen kazanacığını kazandın 6 senedir . şimdi 6 milyon yatırımcı var borsada biraz da onlar hep birlikte bu hissenin tahtacısı olsun öyle değil mi Spek Bey?

( twitter adresimi sildim yeni adres açtım sildim yeni açtım derken de kedi videoları içeren hesap yattıp twitterdan pasif gelir yaratmak için kendime. )
    Son düzenleme : lionnes1; 21-08-2023 saat: 11:50.

8. https://twitter.com/pleasehaveacat/s...37323378479369

2025 yılına kadar her gün paylaşacağım bu yazımı twitterda..

ee malum 6 milyon yatırımcı var borsada. herkes görsün böyle bir fırsatı .

Sen şimdi eksi yaparsın yine öyle değil mi ?

ne de olsa bu hissenin tahtacı yakın bi zamanda değişecek ve bilgili, uzun vadeyi ve temel analizi seven küçük yatırımcılar bu hissenin tahtacıları oalcak.

Sayfa 777/914 İlkİlk ... 277677727767775776777778779787827877 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •