Special Days Image
Sayfa 205/914 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Zarar gösterme ısrarı yok Sn.Usta. Aynı röportajda birbiriyle çelişen cümleler mevcut. Röportajın bir yerinde dünyada ilk 12 PAM ürünü arasında diyor, bir yerinde ilk 10; bir yerinde büyüme hedeflerimizi revize etmedik diyor, bir yerinde geçen senenin üzerinde bir satış rakamı bekliyoruz diyor. Cümleleri yorumlayarak kar ya da büyüme tahmini yapmaya çalışıyoruz sadece.
    Bence ilk 10 mu ilk 12 mi çok takılacak bir durum değil. Zaten net bir sıralama sözkonusu değil. 10-12 denilmesi bundan kaynaklanıyor olabilir. Mesela, bahsettikleri diğer rapor, KuppingerCole raporunda, bazı kriterlere göre 10. sırada, bazılarına göre 11. sırada. Gartner raporunda da tam bir sıralama yok ama grafiklerinde kabaca 10. sırada gibi görünüyoruz. Ama Gartner raporunda 12 şirket o rapora girebildiğinden, Gartner'a göre ilk 12 içerisinde olduğumuz kesin. KuppingerCole raporunda 24 şirket vardı.

Bilanço konusunda, geçen sene kötü bir 3. çeyrek bilançosu gelmişti. Herkes veryansın ediyordu. Ben, faaliyet raporunda, olağan faaliyet raporlarından beklenmeyecek şekilde, son çeyrek için açıkça "güçlü satış beklentisi" ifade edilen yazıyı görünce, "benim için sözün bittiği nokta, varın siz komplo teorilerinizle başbaşa kalın deyip" yıllık bilançoya kadar yazmama kararı vermiştim. Hisse 9 liraydı o zaman.

Şimdi, 3 aydır büyüme hedeflerimizi revize etmedik diyorlar. Burada asıl sıkıntı, 2020 için büyüme hedeflerini bize söylememiş olmaları. Faaliyet raporunda 5 yıllık hedefleri var. Ama o 5 yıllık büyüme hedefine ulaşabilmek için, yıllık büyümeyi de, geçen senenin birazcık üzerinde bir satış hedefi ile gerçekleştirmeyi düşünmemişlerdir herhalde.

ARI'nın yazısında, bazı firmaların alımları 2021'e ertelemesi elbette üzücü. Diğer taraftan yeni fırsatlar ifadesi önemli. Bana sanki, PTA bu dönemde ön plana çıkmış gibi geliyor. Çünkü Ironsphere blog'unda devamlı onunla ilgili yazılar çıkıyor.

Gelecek hafta, Platin sponsoru olduğumuz Kamu Bilgi ve İletişim Konferansı yapılacak. Malum, digital dönüş yönergesindeki hemen herşeyi Kron ürünleri sağlayabilmekte. Sanki Kron'un özelliklerini alıp oraya yapıştırmışlar. Bizden 3-5 menfaatçi eleman alıp danışman olarak kullansalar, ancak o kadar olabilir dersiniz. Kamu şirketlerinin digital dönüşümü gerçekleştirmeleri için son tarih nedir, işler Kamu'da biraz yavaştır, ama önünde sonunda oradan çok sayıda yeni müşteri kazanacağımızı düşünüyorum. Zaten onların da beklentisi o yönde olmasa, herhalde Platin sponsor olmazlardı.

Tabi aslolan yurtdışı. Orada Cyberark tekeli oluşmuş gibi. Onlarla mücadele için gerekli daha güçlü pazarlama ve ar-ge, organik çabalarla ancak sınırlı olarak mümkün.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Son düzenleme : Usta; 26-09-2020 saat: 04:04.

2.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Bu iş ilanlarından birinde,

Have knowledge on Apache Foundation Projects like Tomcat and Guacamole

diyor. Bu ilgimi çekti. Google bilgisinin ötesinde bilgisi olan var mı?

https://www.linkedin.com/jobs/view/2...2FLn%2BQ%3D%3D

3. “Pulse of Fintech†raporunun 2020’nin ilk altı ayını değerlendirdiği bölümü yayımlandı. Rapora göre küresel fintech finansmanı yılın ilk yarısında Covid-19’un da etkisiyle geçen yıla oranla keskin bir düşüş gösterdi. Ancak siber güvenliğe yapılan küresel yatırım, 2019 rekorunu katlayarak 870,8 milyon dolara ulaştı.

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloj...suyor-41619414

4. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'çığır açacak' dedi ve duyurdu!

Yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti gibi yeni gelişen alanlar başta olmak üzere teknolojinin her alanında benzer başarılar kazanılmaması için hiçbir sebebi yoktur." dedi.

http://www.gazetevatan.com/cumhurbas...344532-gundem/

5. Kapanış..

6. Hani kızarsam hırsız varrrrrrrr diye bağırsam mı diyorum?

7. hırsız sadece burda değil sığ piyasa olsuğu için bütün bistte dolu var... sermaye akışı ve derinliği olan amerika borsaların temeli saplam , sektörü , hikayesi ve finansalları iyi olan şirketlerde bu hırsızlar en fazla 1 ay dayanır , baskılarlar yine ama 1-2 ay çünkü bü tip şirketlere dünyanın her yerinden para girişi olur ve baskılama 1-2 ay olur bizim gibi yıllarca değil.

Sayfa 205/914 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305705 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •