Sayfa 510/914 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 4,073 - 4,080 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Sevgili arkadaşlar artık ben de yazacağım kişiye Sayın diye hitap etmeyeceğim çünkü arkadaşımız iki cevap yazdı �kisinde de ne Sayın ne de ismimizi söyledi benim bildiğim nezaket kuralları böyle değil Şimdi gelelim asıl meseleye Ben bugün Sayın lionnesi eleştiren bir yazı yazdım sağ olsun sayın liones eleştirmeme rağmen teşekkür edip saygılarını sundu bence çok olgun bir davranıştı aynı yazımda Sayın liones'le tartışmalı olan Sayın Umut Bey ve Sayın Usta Bey de küçük yatırımcı dost olarak söyledim ve Kavgaya gerek olmadığını belirttim ama sevgili muhattap kendisi ile ilgili iyi düşüncelerimize rağmen ve kendisine yöneltilen hiçbir ima dahi olmamasına rağmen patrondan başladı iyi niyetliliğe kadar gitti Ayrıca yine sevgili muhattap bu forumdaki iyi niyetlileri ve kaliteli insanları belirledi bizim kimsenin �yi niyetinden ve kalitesinden kuşkumuz yok bir insanı ya yolda ya da sohbette tanırsınız herkese saygım sonsuzdur benim borsa anlayışım ve borsanın temel kuralı bir hisseyi incelerseniz temeline bakarsınız işleyişine bakarsınız sağlamlığına bakarsınız ve alırsınız benim yatırım anlayışında bir hisseyi en az 12 ile 18 ay tutarsınız ve ona göre bekletirsiniz veya satarsınız Peki teknikçiler ne diyor Şu çizgiye Gelince al şuraya gelince sat düşünce tekrar al kardeşim biz Kumar mı oynuyoruz yatırım mı yapıyoruz herkes teknik analizi bilmek zorunda mı Ayrıca Eğer işliyorsa tüm teknikçilerin trilyoner olması lazım şimdi teknik çiziliyor sonra istenilen yere gitmeyince yani hisse düşünce bahane hazır yok ayı tuzağı yok boğa tuzağı yok Golden Gross Vesaire Vesaire ondan sonra teknikçi arkadaşlarım ortadan kayboluyor 10-15 gün suspus Bir ay sonra tekrardan sahneye çıkıyorlar Ben diyorum ki endeks 30 hisselerinde bile Teknik tam manasıyla işlemezken krom gibi patron hisselerinde hiç işlemez Ayrıca arkadaşımız patron falan boş işler demiş size bir örnek vereyim Bas Gaz hissesinin formunu bir okuyun patronun boş işler olmadığını anlayacaksınız 24 saat küfür hakaret beddua bu hisse 43 TL'nin üstüne Ocak ayında çıktı Hatta 45'leri gördü sonra ne oldu 10 gün içinde tekrar 36'lara geri geldi ben bu hissede günlükçülerin de al sat yaparak kazanacaklarını zannetmiyorum Çünkü kademeler o kadar kötü ki alışla satış arasında bazen 20 kademe fark oluyor ve her kademe 50-60 hisseye tekabül ediyor siz çok iyi bir teknikçi olabilirsiniz itirazımız yok ancak Hiçbir insana da anlamadığınız nokta şu bu diye bilgiçlik taslayamazsınız herkesin Fikri kendine herkes herkesin fikrine saygı duyacak bütün bu fiyat fiyaskosunu sadece tekniğe bağlamak ne derece doğru bana göre en büyük sorumlu patrondur son olarak ben 2 yıldır bu hissedeyim kesintisiz bir şekilde en çok artmasını Ben istiyorum bir de hisse dipte iken kötüye yüksekteyken öven kişilerin ismini açık açık yazın ki hepimiz bilelim Gerçi ben biliyorum ama bu yazıları okuyan yeni giren bir yatırımcı kardeşimiz bilemeyebilir tüm küçük yatırımcı kardeşlerime Hayırlı kazançlar dilerim Rabbim iyi insanlarla iyi patronlarla karşılaştırsın ytd

2.  Alıntı Originally Posted by ysf49 Yazıyı Oku
    Sevgili arkadaşlar artık ben de yazacağım kişiye Sayın diye hitap etmeyeceğim çünkü arkadaşımız iki cevap yazdı �kisinde de ne Sayın ne de ismimizi söyledi benim bildiğim nezaket kuralları böyle değil Şimdi gelelim asıl meseleye Ben bugün Sayın lionnesi eleştiren bir yazı yazdım sağ olsun sayın liones eleştirmeme rağmen teşekkür edip saygılarını sundu bence çok olgun bir davranıştı aynı yazımda Sayın liones'le tartışmalı olan Sayın Umut Bey ve Sayın Usta Bey de küçük yatırımcı dost olarak söyledim ve Kavgaya gerek olmadığını belirttim ama sevgili muhattap kendisi ile ilgili iyi düşüncelerimize rağmen ve kendisine yöneltilen hiçbir ima dahi olmamasına rağmen patrondan başladı iyi niyetliliğe kadar gitti Ayrıca yine sevgili muhattap bu forumdaki iyi niyetlileri ve kaliteli insanları belirledi bizim kimsenin �yi niyetinden ve kalitesinden kuşkumuz yok bir insanı ya yolda ya da sohbette tanırsınız herkese saygım sonsuzdur benim borsa anlayışım ve borsanın temel kuralı bir hisseyi incelerseniz temeline bakarsınız işleyişine bakarsınız sağlamlığına bakarsınız ve alırsınız benim yatırım anlayışında bir hisseyi en az 12 ile 18 ay tutarsınız ve ona göre bekletirsiniz veya satarsınız Peki teknikçiler ne diyor Şu çizgiye Gelince al şuraya gelince sat düşünce tekrar al kardeşim biz Kumar mı oynuyoruz yatırım mı yapıyoruz herkes teknik analizi bilmek zorunda mı Ayrıca Eğer işliyorsa tüm teknikçilerin trilyoner olması lazım şimdi teknik çiziliyor sonra istenilen yere gitmeyince yani hisse düşünce bahane hazır yok ayı tuzağı yok boğa tuzağı yok Golden Gross Vesaire Vesaire ondan sonra teknikçi arkadaşlarım ortadan kayboluyor 10-15 gün suspus Bir ay sonra tekrardan sahneye çıkıyorlar Ben diyorum ki endeks 30 hisselerinde bile Teknik tam manasıyla işlemezken krom gibi patron hisselerinde hiç işlemez Ayrıca arkadaşımız patron falan boş işler demiş size bir örnek vereyim Bas Gaz hissesinin formunu bir okuyun patronun boş işler olmadığını anlayacaksınız 24 saat küfür hakaret beddua bu hisse 43 TL'nin üstüne Ocak ayında çıktı Hatta 45'leri gördü sonra ne oldu 10 gün içinde tekrar 36'lara geri geldi ben bu hissede günlükçülerin de al sat yaparak kazanacaklarını zannetmiyorum Çünkü kademeler o kadar kötü ki alışla satış arasında bazen 20 kademe fark oluyor ve her kademe 50-60 hisseye tekabül ediyor siz çok iyi bir teknikçi olabilirsiniz itirazımız yok ancak Hiçbir insana da anlamadığınız nokta şu bu diye bilgiçlik taslayamazsınız herkesin Fikri kendine herkes herkesin fikrine saygı duyacak bütün bu fiyat fiyaskosunu sadece tekniğe bağlamak ne derece doğru bana göre en büyük sorumlu patrondur son olarak ben 2 yıldır bu hissedeyim kesintisiz bir şekilde en çok artmasını Ben istiyorum bir de hisse dipte iken kötüye yüksekteyken öven kişilerin ismini açık açık yazın ki hepimiz bilelim Gerçi ben biliyorum ama bu yazıları okuyan yeni giren bir yatırımcı kardeşimiz bilemeyebilir tüm küçük yatırımcı kardeşlerime Hayırlı kazançlar dilerim Rabbim iyi insanlarla iyi patronlarla karşılaştırsın ytd
    Peki SAYIN ysf49. Bir daha da yazmıyorum. Rahat rahat sohbet edin. Sağlıkla kalın

Yazdıklarım ve çizdiklerim asla ve asl yatırım tavsiyesi olamaz....
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

3. Hisse o zamanın 7-8 tl dibi ( dolar bazında hisse o zamanlar yine 2 dolardı ) iken zamanında ben kötülemiştim 2017-2018 yılında tıpkı şimdiki gibi investing com da dayanamayıp kötüleyenler gibi neden mi çünkü bıktırmıştı psikolojiyi bozmuştu üstüne şirketten hiç bir haber yoktu. O zamanlar tam iki buçuk sene KAP a herhangi bir bilgilendirme haber düşmedi.

Şimdi hisse yine 2 dolara geldi (yani o zamanki 7-8 tl gibi ) ben haklı mı çıktım bunca sene sonra ? Zaman beni haklı mı çıkardı ? tabiki hayır. Orda kötüleme yapmamam gerekiyordu orası ayrı.

Neyse

Sonra hisse 25-33 lere çıkınca üstüne patronun sürekli pozitif açıklamalrında dolayı , üstüne sektör beklentileri nden dolayı , üstüne pandemi sektörün pozitif etkilenmesi eklenince , hesap kitap yapıp övmeye hatta uzay fksı demeye başladım . bunu da 79- 50 arası dalgalandığında yazdım yani hissenin düşüşlerde dedim uzay fkısını. ( Uzay fiyat demedim uzay FK dedim) Ancak bi türlü beklentileri yine gerçekleştiremedi şirket ve 32 lere kadar düştü. Ben bu arada artık ne kötülüyorum ne övüyorum, notr olarak sadece izliyorum olan bitenleri o kadar.

Zamanında çok hesap kitap yapmıştım brütkar marjı hesabı , F/S, hesabı F/K hesabı , Satışlardan yatırıma ayrılan arge ve pazarlama paralarının geri dönüşü vs. Artık Hiç birini yapmıyorum çünkü şirket bi türlü beklentileri karşılayamdı son 5 senedir. Bu sebeble diyorum ki inanan devam eder, inanmayan vedalaşır .
    Son düzenleme : lionnes; 20-08-2022 saat: 19:57.

4. Bu arada Sayın ysf49 , bundan sonra buraya bu sayfaya sıkça yazmanızı isterim şahsen . Çok uzun yıllar borsa tecrubenizin olduğunu yazdınız. Yazılarınız okumak bana da faydalı olur herkese de faydalı olur.

Sevgi ve Saygılarımla.
    Son düzenleme : lionnes; 20-08-2022 saat: 19:49.

Alıntı Originally Posted by Umut0109 Yazıyı Oku
    Peki SAYIN ysf49. Bir daha da yazmıyorum. Rahat rahat sohbet edin. Sağlıkla kalın

SAYIN Umut bey ben size kızamam çünkü siz benim dünyada en önem verdiğim kişinin ismini taşıyorsunuz Ne alaka diyeceksiniz ama Umut ismi benim için çok değerlidir Ayrıca burada karşılıklı fikirlerimizi beyan ediyoruz kızmaya darılmaya gerek yok hepimiz olgun insanlarız sizin yazmamanız inanın eksiklik olur çünkü 2 yıldır Siz ne zaman yazarsanız benim içime bir güven duygusu yerleşiyordu ben tekniğe inanmıyorum demiyorum patron hisselerinde çok çalışmaz diyorum hele benim gibi ancak 300 TL olursa beni kurtaracak bir rakam söz konuysa iniş ve çıkışlara artık karnın tok gözüm yemiyor ben direk bir mum yaparak o fiyatlara gelmesini diliyorum yoksa benim için 50 olmuş 80 olmuş bu saatten sonra fark etmiyor yoksa yeni gelen küçük yatırımcılar ve çok zarar olmayan eski yatırımcılara tekniklerinizin çok faydası olacaktır Sayın liones dediği gibi bu hisse hepimizin psikolojisini bozdu küçük yatırımcının yararına kim en ufak bir yardımda bulunuyorsa Allah razı olsun Burada hepimiz aynı yolun yolcusuyuz birbirimizi üzmeden kırmadan yolumuza devam etmeliyiz bu kadar Çığlık ve acı varsa patron da bir zahmet bir şeyler yapmalı Pakistan'da büro açtılar 5 yıldır bir tane bile işlem yapmadan zararına kapattılar Amerika'daki şirket bir kuruş Kar getirmiyor tamam ar-ge çalışmalarına gidiyor ama Bizler bunun meyvesini 2 yıldır yiyemedik kaç 2 yıl daha bekleyeceğiz size en ufak bir kırgınlığım dahi yok Ben sizi isteyerek kırmam da istemeyerek kırdıysam kusura bakmayın Siz yazmaya lütfen devam edin ben zaten ayda yılda bir yazıyorum ama dediğim gibi her gün okuyorum Siz yazmazsanız Sayın liones yazmazsa Sayın Usta yazması forum bomboş kalacak her zaman için çeşitlilik ve çok fikirlilik iyidir ismini zikretmediğim bu forumda yazan arkadaşlarım da kusura bakmasın Onların da çok katkısı oluyor tüm arkadaşlarıma hayırlı akşamlar diliyorum iyi kazançlar ytd

6. Para kazanmak için burda herkes. Sn Umut un dedigi gibi bende 20-8 düşüşünu yasadim sonra ayni seyi yasamamak icin 60-65 arasi bende sattim.Gecmisi tekrar edecekse 30-35 arasina gelecegini de yazmıştım. Ayni olayi gedzada yasadim egeende yasadim yatasta yasadim nerdeyse girdigim tum hisselerde bu boyle oldu malesef trend sonunda satmazsak fazla kazanamiyoruz sasa hektas kontrolmatik gibi kac ornek verebilirsiniz 500 hisse icinde 10 u gecer mi? Sn Umut gayet guzel grafiklerle anlatti soyleyecek fazla soz yok herkese iyi kazanclar.

Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Bu arada Sayın ysf49 , bundan sonra buraya bu sayfaya sıkça yazmanızı isterim şahsen . Çok uzun yıllar borsa tecrubenizin olduğunu yazdınız. Yazılarınız okumak bana da faydalı olur herkese de faydalı olur.

Sevgi ve Saygılarımla.
    Sayın liones kardeşim sözlerin için teşekkür ederim ancak kront hakkında benim bildiklerim sizin Sayın Umut'un Sayın ustanın yanında milyonda birdir sizler maşallah A'dan Z'ye kadar krontun her şeyini biliyorsunuz ben aslında endeks 30 dışında işlem yapmazdım bir arkadaşın tavsiyesiyle buraya geldim biraz araştırdım kendimce bu işten ekmek yeriz dedim ama maalesef ekmek yemeyi bırak senin dediğin gibi enflasyon karşısında tamamen ezildik iğneden ipliğe her şey yüzde 300 zamlanırken biz%100 zararla oturduk bekliyoruz Allah'a şükür ki endeks 30'daki kağıtları iyi kazandı da bunun zararını bir nebze karşılıyor yoksa iyice batmıştık onun için borsaya yeni giren küçük yatırımcı kardeşlerim Sakın ha Tüm paranızı bir hisseye yatırmayın yoksa yerler sizi neyse bu forumdaki tüm küçük yatırımcı dostlarımın birbirleriyle iyi geçinmesi tatlı dille fikirlerini beyan etmesi dileğiyle Allah'a emanet olunuz çünkü hayat çok kısa sağlıkla kalın iyi akşamlar ytd

8.  Alıntı Originally Posted by bidbas Yazıyı Oku
    Para kazanmak için burda herkes. Sn Umut un dedigi gibi bende 20-8 düşüşünu yasadim sonra ayni seyi yasamamak icin 60-65 arasi bende sattim.Gecmisi tekrar edecekse 30-35 arasina gelecegini de yazmıştım. Ayni olayi gedzada yasadim egeende yasadim yatasta yasadim nerdeyse girdigim tum hisselerde bu boyle oldu malesef trend sonunda satmazsak fazla kazanamiyoruz sasa hektas kontrolmatik gibi kac ornek verebilirsiniz 500 hisse icinde 10 u gecer mi? Sn Umut gayet guzel grafiklerle anlatti soyleyecek fazla soz yok herkese iyi kazanclar.
    Teşekkür ederim Sayın bidbas. Sayın ysf49’a cevap yazarken zaman kaybetmemek adına ismini yazmadım. SaygısıLıkla suçlandım. Teknik ve temel analiz öğrenin veya bilenlere saygı duyun dedim kendini beğenmişlikle suçlandım. Beni biraz tanısaydınız çok utanırdınız sayın ysf49. Sayın bidbas söylemek istediklerimi anlamış ve çok güzel ifade etmiş, teşekkür ediyorum. Teknik işlemiyormuş, madem o zaman çizgilerin ( alt ve üst kanal çizgileri) geçtiği hat neden sınır olarak kalmış, altta ve üstte. Ha eğer bu çizgiler dışına taşarsa o zaman farklı şeyler ve demektir. Mesela alt kanal çizgisinin de altına düşerse şirkette sıkıntı bar deriz ve vedalaşırız hisseyle. Neyse boşverin. yönetimden rica ettim benim paylaşımlarımı silmesi için. Rahatsızlık verdiğim kişilerden özür dilerim. Patron benim umrumda bile değil açıkçası. Dilediğiniz kadar patrona, speğe saydırbilirsiniz. Bunlara saydırınca hisse yükselecekse ben de saydırırdım am inanmadığım şeyi yapmam. Tüm hissedarlara bol ve hayırlı kazançlar dilerim sağlıkla kalın. Bu arada yaşım 52. Ve her gün yeni birşeyler öğreniyorum borsa hakkında. Bu gün de öğrendim mesela . Saygılar sevgiler

Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

Sayfa 510/914 İlkİlk ... 10410460500508509510511512520560610 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •