Sayfa 438/914 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. investing yorumlarda, hala 2-3 sene sonra çok güzel yerlerde olacak diyenler var .. yav kardeşim 5 senedir yerinde saymış dolar bazlı satışlar , hala hayal satıyorsunuz ..
    5 senedir verilen hedefler ve gerçekleşenler...

resmen 5 senedir "hayal" satılıyor...

kaldı ki fırsat maliyeti de var...

2-3 sene sonra sasa, hekts ,ve son keşfettiğim kontrolmatikte te çok iyi yerlerde olacak..

bu sonuçlar tam bir fiyasko.

gerçekler acıdır ... ancak gerçek bu ne yazık ki.

2.  Alıntı Originally Posted by Garavelusta Yazıyı Oku
    Bilanco genel itibariyle iyi gozukse de ben de beklentilerden soz verilenden cok daha geride oldugunu dusunuyorum. Dolar bazinda bakildiginda Sn. Usta’nin da dedigi gibi bir arpa boyu yol alinamadigi gibi geriye bile gelinmis. Ote yandan dunyadaki rakiplerimizden bize en yakin olcekte olan Fransiz Wallix firmasi gecen seneye gore satislarini %15(euro bazinda) arttirarak 23 milyon Euro’ya cikarmis bu da senede 350 milyon TL’lik satis demek. Bizim satisimiz ise 85 milyon TL. Peki Wallix’in pazar degeri ne kadar diye sorarsaniz 110 milyon EUR. Yani yaklasik 1.65 milyon TL. Kron’un pazar degeri ise 600 milyon TL. Burdan yola cikarak Kron’un su an ederinin altinda degerlenmedigini hatta biraz pahali bile oldugunu soyleyebiliriz. Ozetle sene boyunca tum dunyada sadece 5 milyon euro satis yaparak dunya markasi olamazssin. Zaten bildigim kadariyla Gartner Forrester ve kuppingercole raporlamalarina girebilmenin asgari sartlarindan birisi yillik bazda en az 5 milyon USD satisinizin olmasi. Yani biraz daha asagi salarsak rapora umut vaadeden olarak bile giremeyecegiz… yatirim tavsiyesi degildir.
    Kirmizi ile gosterilen kisim, benim de endisem. Bana oyle geliyor ki, Amerika satislarinin 3'e katlamasi, hadi diyelim dolar uzerinden yuzde 50 artmasinda, bu Gartner'daki saglamlasitirilan yer onemli yer tutuyor. Tam taninirlik ve itibar artarken, sirf ciro tutturulamadigindan, incelemeye bile alinmamak kotu olur. Lutfi Yenel, en onemli buyumeyi dis pazarlardaki Single Connect satislarimizdan gelmesini bekliyoruz demis. Bence Gartner'daki son durumumuz, ilgi cekmeye basladi ve bazi sirketle iliskiler satisa donustu, bazilari da yolda. Dolayisi ile Gartner onemli.

Ancak dediginiz gibi, orada olabilmek icin, tahminimce, ya belli bir ciro olmasi gerekiyor, dediginiz gibi 5 milyon dolar gibi (biz hic bir zaman olmadik-sadece Single Connect), ya da onceki yilin cirosunun belli bir yuzde uzerinde cirosunun olmasi lazim. Hatirlamiyorum su anda yuzde kacti, belki %20-30. Bizimki buyuk ihtimal bu yontemle incelemeye alindi.

Yatirim tavsiyesi degildir

3. Sunu da ekleyelim Lutfi Yenel'in faaliyet raporundaki mesajindan:

Daha önce başladığımız yurt dışı pazarlarda telekom ürünlerimizin pazarlanmasına 2022 yılında önemli referanslar
    ekleyebileceğimize eminiz. Telekom ürünlerimizin gelirlerimize katkısı dış piyasa satışları ile artarak devam edecektir.

Burada "eminiz" ifadesi kullanilmasi cok onemli. Bekliyoruz, umit ediyoruz dememis. Eminiz diyor. Bu, oyle rastgele soylenebilecek bir kelime degil.

Yatirim tavsiyesi degildir

4. 2019 daki faaliyet raporu Lütfi Yenel'in mesajı
    "Faaliyet raporundan gördüğünüz gibi siber güvenlik ürünlerimizin geliri toplam gelirlerimizin %56'sına ulaştı. Bu bakımdan dünyadaki siber güvenlik pazarlarındaki hareketlilik bizi çok heyecanlandırıyor. 2020 yılında toplam pazarın 161 milyar dolar olacağı tahmin ediliyor. Bizim içinde olduğumuz yetkili hesap yönetimi (PAM) piyasası ise 2.7 milyar dolar civarında olacak.
    Bu pazarın yarısı ise Kuzey Amerika'da oluşacak. Doğal olarak ülkemizdeki pazarda da hızlı bir büyüme bekliyoruz ve bu pazardan da önemli bir pay almayı hedefliyoruz. İç piyasa ile birlikte bizi 2019 yılı sonuçlarından çok daha yukarılara taşıyacak olan pazarlar Kuzey Amerika ve küresel pazarlar olacaktır.
    Kendimize koyduğumuz bizi zorlayacak, çok çalışmamızı gerektiren iki hedefimiz var. Bunlar; önümüzdeki 5 yıl içerisinde PAM üreticileri içerisinde dünyada ilk 5 firmadan birisi olmak ve gelirlerimizin %80'inini yurt dışı müşterilerden elde etmek."

2020 faaliyet raporunda Lütfi Yenel'in mesajı
    "Bu başarılar Kron’un önümüzdeki 4 yılda PAM piyasalarında dünyanın ilk 5 firması arasına girme hedef i ni yakalamamız için bize büyük cesaret verdi.
    PAM çözümlerinde en yüksek küresel pazar payına sahip f i rmanın 2020 yılında Ar-Ge çalışmalarına 95 Milyon Amerikan Doları, satış ve pazarlama faaliyetlerine 220 Milyon Amerikan Doları harcadığı göz önüne alındığında Kron’un çok daha az maliyetlerle bu noktaya gelmesi büyük bir başarı olarak ortaya çıkmaktadır."

Son faaliyet raporunda ise PAM piyasasında dünyanın ilk beş firması arasına girebilme hedefi yok . 2020 yılında PAM piyasasının büyüklüğü 2.7 Milyar dolar olacak diyordu. Oldu mu bilmiyorum ama bu pastadan %1 alsak 364 milyon TL ciro yapardı. Artık bu hedefler raporda dahi yok.
    Neyse benim de kafam karışık ama hic bir şirketle ömür boyu nikahimiz yok.

ALFA10TB cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Arkadaşlar bir şey soracağım. Lütfi Yenel geçen sene TV de yabancı ortaklık satış gibi oluşumlara açığız melalinde şeyler söylemişti. Farz edelim yabancı bir şirket Krontu aldı yada ortak oldu. Bu payları kimden alacak? Şirketin %61 halka açık. %28 i Lütfi beyin. %10 nu Netaş in. Böyle bir durumun bize ne gibi faydası olur.

ALFA10TB cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    investing yorumlarda, hala 2-3 sene sonra çok güzel yerlerde olacak diyenler var .. yav kardeşim 5 senedir yerinde saymış dolar bazlı satışlar , hala hayal satıyorsunuz ..
    5 senedir verilen hedefler ve gerçekleşenler...

resmen 5 senedir "hayal" satılıyor...

kaldı ki fırsat maliyeti de var...

2-3 sene sonra sasa, hekts ,ve son keşfettiğim kontrolmatikte te çok iyi yerlerde olacak..

bu sonuçlar tam bir fiyasko.

gerçekler acıdır ... ancak gerçek bu ne yazık ki.
    O hedefi veren bendim sanırım. İnvesting te. 2-3 sene içinde ömrüm varsa 200 lü rakamları. YTD. BU Şirketin 4-5 yıldır hissesini az ya da çok taşıyorum. Spek isterse fiyatı arş-ı ala ya çıkarır. Şirket çalışıyor. Gayretli. Usta ve diğer arkadaşlara yorumları için teşekkürler.

Dediğim gibi kanserden başıma birşey gelmezse uzun yıllar kront hep portföyümde olacak. Az ya da çok.
    Saygılarımla.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, ben basit bir ky yim.

7.  Alıntı Originally Posted by 51TARIMDUNYAM Yazıyı Oku
    O hedefi veren bendim sanırım. İnvesting te. 2-3 sene içinde ömrüm varsa 200 lü rakamları… YTD. BU Şirketin 4-5 yıldır hissesini az ya da çok taşıyorum. Spek isterse fiyatı arş-ı ala ya çıkarır. Şirket çalışıyor. Gayretli. Usta ve diğer arkadaşlara yorumları için teşekkürler.

Dediğim gibi kanserden başıma birşey gelmezse uzun yıllar kront hep portföyümde olacak. Az ya da çok.
    Saygılarımla.

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi olamaz, ben basit bir ky yim…
    evet siz olabilirisniz bir başka kişi de hedef 2025 yazmış..

neyse konu o değil..

konu fırsat maliyeti.. yukarda dediğim gibi sasa , hekts kontrolmatik, logo ve başka şirketlerde 2-3 seneye çok iyi yerlere gelebilirler

kront belki şu ana kadar başarısız oldu beklentileri bir türlü karşılamadı , bundan sonra hedefe varmayacak gibi bir ifadeyi de kullanmak yanlış olur aslında...
    zira arge ve pazarlama yatırımları artmaya devam edecek demiş Lütfi Bey faaliyet raporunda..

inşallah 2-3 seneye gönlünüzdeki hedefe varırsınız..

Hastalığınız için de , acil şifalar diliyorum size..
    Son düzenleme : lionnes; 18-02-2022 saat: 20:25.

8.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    zira arge ve pazarlama yatırımları artmaya devam edecek demiş Lütfi Bey faaliyet raporunda..

bir ekleme daha yapayım ..

faaliyet raporunda en önemli detay bu çünkü..

arge ve pazarlama yatırımlarına devam edeceğiz dememiş Lütfi Bey , arge ve pazarlama yatırımlarını artıracağız demiş ..

burdan da şunu anlıyoruz .. karlılığın, kısa orta vadede hedef olmadığını , şirket için asıl hedefin satışları arttırmak olduğunu anlayabiliriz..
    Son düzenleme : lionnes; 18-02-2022 saat: 21:37.

Sayfa 438/914 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •