Sayfa 441/914 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 3,521 - 3,528 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    o dediğiniz bu seçimler için geçerli değil..

siyaset konuşmak gereksiz..

ancak bu seçimi bekleyen binlerce yerli yabancı hem bireysel hem de kurumsal , büyük fonlar yatırımcılar var..

TR ye para akını olacak 2-3 sene boyunca benim tahminim o yüzden bu seçim farklı
    Sonuçların değişeceğine çok güveniyor gibisiniz. Ya aynı düzen sürerse. (Amacım polemik değil, bütün ihtimaller masada, şu an ortada bir durum var sanki)

2.  Alıntı Originally Posted by 51TARIMDUNYAM Yazıyı Oku
    Sonuçların değişeceğine çok güveniyor gibisiniz. Ya aynı düzen sürerse. (Amacım polemik değil, bütün ihtimaller masada, şu an ortada bir durum var sanki)
    ben değişeceğine güveniyorum demedim, anketlere göre yorum yaptım..

aynı düzen sürerse de yapacak bir şey yok...

herkes kabullenmek zorunda , millet ne derse o olur .. burası TC devleti demokratik ülke.

neyse siyaseti sevmem , konuşmayı da hiç sevmem .

burda sadece borsa ile ilgisi olduğu için otomatik olarak siyaset konusu açıldı. yoksa siyaset konuşmam hiç bir yerde.

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    evet spek bey hem kront hem de kontrolmatik ikisiyle yola devam etme kararı aldım..

Spek Bey hadi kahve içelim bugünn..

çünkü bundan sonra sürekli seni çay kahveye davet edeceğim..
    neden mi kontolmatiğe de yatırım yapıyrum en basit cevabı ....

Sami Bey cevabı az önce vermiş

Gelen yoğun sorular üzerine;
    -Şeffaf iletişim yapıyoruz ve gizli bir ajandamız yok.
    -5Yıllık planlarımız var ve bu doğrultuda ilerliyoruz, bunları riske atmam. -Hedefimiz HighTech Unicorn çıkartmak
    -Biz dünün yada bugünün firması değil yarının firmasıyız.
    #kontr

- İmtiyazlı hissem yok, halka arzdan önce imtiyaz eklemeyerek gerekli mesajın verildiğini düşünüyorum
    - Motivasyon kaynağım para değil başarıdır
    - Büyümek için gerekli fedakarlığı gösteriyoruz, göstereceğimde, kazandığımızı tekrar işe yatırıyoruz.

- Yatırımcılarımızı üzecek veya mağdur edecek bir aksiyon almam
    -Finansman için bedelli en son düşüncem. Oraya gelmeden önce; karlılıktan oluşan nakit akımları, kredi, ana ortaktan alınan borç, yerli yabancı ortaklık vs.. tüm seçeneklerin kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

https://twitter.com/SamiAslanhan/sta...03340119834630

4. Bence bu baslik altinda, kimsenin sesi cikmiyor diye, gunlerce Kontr reklami yapmak yakisik almiyor. Ben ilgileniyorsam, gider Kontr basligi altinda okurum. Tamam, haberimiz yoktu, bir kez bildirdin, defalarca hatirlatmaya, ovmeye gerek yok.

Bu arada ovdugun kagit, 15 ay once 6.90'dan halka arz edilip simdi 15 katina cikmis bir sirket. 15 ayda 15 kat. Ardindan, 1 sene satis yapmama sartinin dolmasinin hemen ardindan, patronlarin 2 milyon + 2 milyon, toplam 4 milyon hisseyi (15 ay onceki sirketin piyasa degerinin 2 kati kadar ederi olan hisseyi), borsada islem goren tipe donusturdugu bir sirket. Adam onu satabilirse bu fiyatlardan, 15 ay oncesine gore, sirketinin 2 kati parayi almis olacak. Sonra sirket batsa bile, adam 2 kat karli olacak. Kendi riski sifirlanmis ve risk halka dagitilmis oluyor.

Kaldi ki, patronlarin her hedefledigi gerceklesmis olsaydi, bizim hisse Kron simdi 1000 li rakama ulasmis olurdu.

SASA gibi 60 yillik koklu, kurumsallasmis bir sirketle KONTR'un hedeflerini kiyaslamak da cok dogru degil.

KONTR'u detayli incelemedim, uzaya da cikacak olsa, 15 ay sonrasini goremeyip, kendi hisselerini 15'te birine piyasaya surmus kisilerin daha uzun vadedeki planlarindan endise ederim.

Etmesem, gider KONTR basligi altinda okurum

Benim yurtdisi yatirimlarimin hepsi yenilenebilir enerji uzerine. Bunlardan da batarya uretimi uzerine yatirim yapanlar var. Hic de oyle tavan tavan gitmiyorlar. Yenilebilir enerjinin gelecegini gormek, sivi batarya ihtiyaci, bunlari ongormek cok mu zor. Alanlarinda tek de degiller ki.

Insallah umdugunuz gibi uzaya cikar.. Ama kendilerini garantiye aldiktan sonra, halkin parasiyla riske girilmesini sevmiyorum ben. O zaman projeler havalarda ucusuyor pek kolay.

Yatirim tavsiyesi degildir

5. hhaa orda bir durr...!!!!

2017 en beri..bunca zamandır kront reklamını yapanların sonucu da gördük.. (ben dahil )

hiç bir hedef gerçekleşmedi şimdiye kadar ...

kront kontr sasa hektas veya başka hisse alırsın sepet yaparsın beklersin..

hiç bir şeyin garantisi yok.. bunu da krontta gördük ..

5 senedir verilen hedeflerin hiç biri tutmadı yurdışı yurtiçin 2 katlayacak, katar stadyumlarından 1 er milyon dolar hedef , amerikada altüsüt edici güç olma hedefi ,hedef vs... hiçbiri tutmadı..

bu demek değildir tabi ilerde verilen hedeflerin tutmayacağı..

o yüzden yaparsın sepet hepsinden beklersin..

yine çok bilmişliğe kapılmasın birileri al kronttunu dolar bazlı yerinde say bunca sene ..

ben sepet yapacağım hepsinden..

6.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bence bu baslik altinda, kimsenin sesi cikmiyor diye, gunlerce Kontr reklami yapmak yakisik almiyor. Ben ilgileniyorsam, gider Kontr basligi altinda okurum. Tamam, haberimiz yoktu, bir kez bildirdin, defalarca hatirlatmaya, ovmeye gerek yok.

Bu arada ovdugun kagit, 15 ay once 6.90'dan halka arz edilip simdi 15 katina cikmis bir sirket. 15 ayda 15 kat. Ardindan, 1 sene satis yapmama sartinin dolmasinin hemen ardindan, patronlarin 2 milyon + 2 milyon, toplam 4 milyon hisseyi (15 ay onceki sirketin piyasa degerinin 2 kati kadar ederi olan hisseyi), borsada islem goren tipe donusturdugu bir sirket. Adam onu satabilirse bu fiyatlardan, 15 ay oncesine gore, sirketinin 2 kati parayi almis olacak. Sonra sirket batsa bile, adam 2 kat karli olacak. Kendi riski sifirlanmis ve risk halka dagitilmis oluyor.

Kaldi ki, patronlarin her hedefledigi gerceklesmis olsaydi, bizim hisse Kron simdi 1000 li rakama ulasmis olurdu.

SASA gibi 60 yillik koklu, kurumsallasmis bir sirketle KONTR'un hedeflerini kiyaslamak da cok dogru degil.

KONTR'u detayli incelemedim, uzaya da cikacak olsa, 15 ay sonrasini goremeyip, kendi hisselerini 15'te birine piyasaya surmus kisilerin daha uzun vadedeki planlarindan endise ederim.

Etmesem, gider KONTR basligi altinda okurum

Benim yurtdisi yatirimlarimin hepsi yenilenebilir enerji uzerine. Bunlardan da batarya uretimi uzerine yatirim yapanlar var. Hic de oyle tavan tavan gitmiyorlar. Yenilebilir enerjinin gelecegini gormek, sivi batarya ihtiyaci, bunlari ongormek cok mu zor. Alanlarinda tek de degiller ki.

Insallah umdugunuz gibi uzaya cikar.. Ama kendilerini garantiye aldiktan sonra, halkin parasiyla riske girilmesini sevmiyorum ben. O zaman projeler havalarda ucusuyor pek kolay.

Yatirim tavsiyesi degildir
    Sayın Usta yazdıklarınıza tamamen katılmakla beraber son paragraf tam oturmuş. Kendini garantiye alarak (ky parasıyla) her türlü projeye yatırıma girmek kolay.
    Bu tür şirketlere % 10 dan fazla sermaye ayirmak riskli olur.

P13 Blue Max Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    hhaa orda bir durr...!!!!

2017 en beri..bunca zamandır kront reklamını yapanların sonucu da gördük.. (ben dahil )

hiç bir hedef gerçekleşmedi şimdiye kadar ...

kront kontr sasa hektas veya başka hisse alırsın sepet yaparsın beklersin..

hiç bir şeyin garantisi yok.. bunu da krontta gördük ..

5 senedir verilen hedeflerin hiç biri tutmadı yurdışı yurtiçin 2 katlayacak, katar stadyumlarından 1 er milyon dolar hedef , amerikada altüsüt edici güç olma hedefi ,hedef vs... hiçbiri tutmadı..

bu demek değildir tabi ilerde verilen hedeflerin tutmayacağı..

o yüzden yaparsın sepet hepsinden beklersin..

yine çok bilmişliğe kapılmasın birileri al kronttunu dolar bazlı yerinde say bunca sene ..

ben sepet yapacağım hepsinden..
    Aynen. Ben de onu soyluyorum. Patronun dediklerinin gercekleseceginin garantisi yok.

Kront'u pohpohladigim iddiasina ise katilmiyorum. Umitlerimi soyluyorum, gorduklerimi soyluyorum. Tum twitter alemi bilancoda gaz verirken, bilancoyu ilk elestiren de bendim. Sirketin gerceklestiremediklerinin listesini ilk cikaran da. Taa 15 sene evvelinden. Hedeflediklerinden hicbirini zamaninda gerceklestiremediklerini soyleyen de bendim.

Neyse. Ama hala Kron ile Kontr karsilastirilmasi dogru degil. Kron'un fiyati 15 ay onceki fiyatinin 15 katinda degil. Patronunun aciga vurulmus hisse satis niyeti de yok.

Yatirim tavsiyesi degildir.

8. Madem elestiri konusu acildi, bir elestiri daha yapayim:

Faaliyet raporunda, Lutfi Yenel, 2021 icin hedeflerimizin uzerinde sonuclar elde ettigimiz bir yil demis (Mete Sansal, hedeflerimiz dogrultusunda kapattik demis). Bunu okuyunca oha oldum, nasil yani dedim. Bu ciro ile mi dunyada ilk 5e girmeyi hedefliyordunuz yani? Bir de ustunde demis. Bence olaya sene sonu dolar kuru bazli bakmak cok isabetli degil, tamam, ilk 9 ay aldigimiz paralari hemen kullandigimiz icin, onlari da son ayin dolar kurundan dolara cevirmek dogru degil. Ama yine de dolar olarak geriye gitme var gibi.

Lutfi Yenel, ayrica, 2021 icin, heyecanimizi artiran bir yil olarak hatirlayacagiz demis. Simdi belki sirkette cok guzel seyler oluyor, cok guzel urunler uretilme asamasinda, satis ongorusmeleri cok guzel gidiyor. Biz, urunlere ve satislara dair koskoca senede tek bir haber gormeyince, aga niye heyecan yaptin ki modundayiz. Biz herseyden bihaber, patron heyecandan heyecana kosuyor, adrenalin patlamasi yasiyor

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 441/914 İlkİlk ... 341391431439440441442443451491541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •