Sayfa 890/914 ÝlkÝlk ... 390790840880888889890891892900 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 7,113 - 7,120 arasý.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Al Hilal kime ait?

Suudi Arabistan Kamu Yatýrým Fonu, futbola ayýrdýðý büyük bütçeyle Al Ahli, Al Hilal, Al Ittihad ve Al Nassr kulüplerinin yüzde 75'ini devraldý.

Evet þimdi baktým google dan .

Al hilal takýmý suudi arabistan yatýrým fonuna aitmiþ..

Anlaþýlan o ki , suudi gerzek halkýn parasý serveti , futbol denen basit oyuna gidiyor..
    Ya da bu Ronaldoya , Mbappe ye servet veren suudi arabistan kuluplerinin sahibi olan ,Suudi Arabistan Kamu Yatýrým Fonunu yönetinleri falan tanýyanlar vardýr belki JEN WALtz ýn iþ arkadaþarý ve akabalarýndan..

Ha bu arada bu gerzek suudi halkýnýn parasý sadece Ronaldoya , Mbappe ye gitmiyor ..

arada gerçek yatýrým da yapýyorlarmýþ...

Londra’nýn en büyük havalimaný Heathrow'a ait yüzde 10 hissenin, Suudi Arabistan’ýn Kamu Yatýrým Fonu’na (PIF) satýlmasý yönünde anlaþmaya varýldý.

https://istanbulticaretgazetesi.com/...a-hisse-aliyor

Suudi Arabistan Kamu Yatýrým Fonu â€ËÅ“Asfar’ isimli turizm þirketi kurdu

https://www.indyturk.com/node/651026...9Firketi-kurdu

b*k gibi para var demek ki bu suudi gerzeklerinde.

para sýç*y*rlar ,amq duklarýmýn suudileri.

2. Suudi Arabistan Kamu Yatýrým Fonu tarafýndan yönetilen varlýklar 2022’de 594 milyar dolarý aþtý

https://turkish.aawsat.com/k%C3%B6rf...9de-594-milyar

Merak ediyorum bu "varlýklar" kaleminin içinde Ronaldoya yýllýk olarak verilen 200 milyon dolar para ne olarak geçiyor bilaçolarýnda..

Ben söyleyeyim..

"bizim suudi halkýnýn enayi parasý. " diye yazýyordur , Suudi Arabistan Kamu Yatýrým Fonu bilançosunun dipnotunda.

3. Son dakika : S&P Türkiye'nin kredi notu görünümünü revize ederek "duraðan" dan "pozitif" e yükseltti.

S&P global: Normalizasyon adýmlarý doðru. Açýklar kapanma yönünde. Görünümü pozitife çeviriyoruz.

Eðer cari açýk daha hýzlý düþerse, dolarizasyon azalýr ve döviz rezervleri de güçlenirse, notu 1 kademe artýracaðýz.

4.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Yýlda 4 milyon tl arge ve pazarlama yatýrýmý yapan , yýllýk cirosu 50 milyon tl olan , PAPÝL hissesi , yine atakta yüzde 9 a yaklaþtý yükseliþi..

F/S si 30 oldu. Piyasa deðeri ise 1 milyar 500 milyon tl oldu.

Gerçek asýl F/K sý ise 500 lere yaklaþtý.

Faaliyet dýþý kar yaptýðý için F/K sý þu an düþük gözüyor.

Zaten F/K da nedir bu tip þirketlerde asýl öncemli olan F/S dir !

Yýlda 7 milyon tl arge ve pazarlama yatýrýmý yapan , yýllýk cirosu 50 milyon tl olan ,

LÝNK Bilgisyar hissesi anlýk ;

F/S :45 Piyasa deðeri : 2 milyar 150 milyon tl.

Faaliyet dýþý kar yaptýðý için F/K sý þu an düþük gözüyor.

F/K sý : 100 küsürde.

Zaten F/K da nedir bu tip þirketlerde asýl öncemli olan F/S dir !

MÜSÝAD israil þirketlerinin ürünlerini kullanmama kararý, ve sonrasýnda benim beklentimin bunun ülkede tüm kurumlara yayýlacak olmasý ve sadece dönemsel olarak tepki kalmayacak olmasý .

Müsiad sonrasý yurtiçi yerli þirketlere talep patlamasý olabilir .. bu da yurtiçi satýþlarda patlama olabilir anlamýna geliyor..

ayný ülke ayný sektör ayný borsa da iþlem gören PAPÝL , LÝNK hisselerinin F/S leri 25, 50 lerde. ( gerçek , asýl F/K larý ise , biri 400 diðeri 100 küsür),

PAPÝL hissesi F/S : https://hizliresim.com/dl58zqy

LÝNK Bilgisayar hissesi F/S : https://hizliresim.com/5gf0uzv

e-turquality

https://www.ticaret.gov.tr/data/62ab...ablo%20son.pdf

bedelli parasýnýn çoðunun yatýrýmlara harcanacak olmasý ,

Zaten halihazýrda, bedelli olmasssa bile , her yýl harcanan tonlarca arge ve pazarlama yatýrýmlarý..

Yeni ürünlerin/çözümlerin piyasa sürelecek olmasý
    Sektörün, dünyada her yýl yüzde 20 civarýnnda dolar bazlý büyüyor olmasý..

ÝÞTE tüm bu þartlar altýnda , F/S 50 yeterli benim için . (normalde 70 F/S 90 FS 100 F/S de bile diyebilirdim)

ÞÝmdi sana soruyorum SPEK Bey ?

Ben bu þartlar altýnda bu hisseyi ben 50 F/S den daha aþaðýya satarmýyým ?

Peki 50 F/S ne demek ?

son 6 sende cirosu ortalama 10 milyon dolar kronttun.

son 6 sene yapýlan yatýrýmlarýn sonucunu hala görmedik + bu sene yapýlan yatýrýmlar var + bedelliden gelecek paralar yatýrýma harcanacak=2024 yýlý cirosu 15-20 milyon dolar olabilir.

Ne zannediyorsun 2023 yýlý cirosuna göre mi sana hisselerimi satacaðým.

Yav zaten 2023 yýlý bitti . Bitti!!

peki baskýlanmýþ dolar kaç þu an?

28 lira 90 kuruþ.

Neyse geri kalan hesabý sen yap Spek Bey.
    Bu arada , ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören , PAPÝL ve LÝNK bugün yine yükseldi..

Ve PAPÝL in F/S si 28 oldu.

LÝNK Bilgisayarýn F/S si ise 48.

5. 1,5 yýl sonra Kront a geri döndük. Bütün paydaþlara selam olsun. Biten bir bedellive yeni yönetim. Ýnþallah iyi yerlere gelecektir.
    Hayýrlýsý bakalým.

S19 Max Pro cihazýmdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alýntý Originally Posted by lionnes1 Yazýyý Oku
    Bu arada , ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören , PAPÝL ve LÝNK bugün yine yükseldi..

Ve PAPÝL in F/S si 28 oldu.

LÝNK Bilgisayarýn F/S si ise 48.

ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören , PAPÝL ve LÝNK bugün yine yükseldi..

PAPÝL 30 f/S leri geçti ..

LÝNK ise 50 F/S lerde.

7. adi hýrsýzlar sizi.

siqtirboktan yazýlým hisseleri PAPÝL ve LÝNK 30 lu 50 li F/S lerle fiyatlanýyorlar.

gerçek F/K larý birinin 400 küsür diðerinin 100 küsür.

Faaliyet dýþý kar yaptýklarý için F/K larý düþük gözüküyor.

ulan yemin olsun krontu 30-50 F/S dan aþaðý satarsam benim allah belamý versin .

adi hýrsýzlar.

organize yamyam köpekleri sizi.

8. Yine devre kesitiler adi hýrsýzlar..

78 oldu bu sene kestiði devre..

amq 2023 yýlý bitti .. 2020 yýlý deðil , 2021 yýlý deðil 2022 yýlý deðil 2023 yýlý bitti 2023!!!

Aradan seneler , ömür , bi hayat geçti ...

istediðiniz kadar devre kesin kront'u 30 veya 50 F/S den aþaðýya satmayaðým.

siqtirbnoktan yazýlým hisseleri olan ve ayný ülke ayný sektör ayný borsada iþlem gören PAPÝL ve LÝNK in F/S leri 10 F/S lere, 15 F/S lere gelirse belki o zaman 10 küsür F/S den belki satarým kront 'u .

Eðer bu 2 hisse 30 lu , 50 li F/S lerde kalmaya devam ederse , krontu asla 30 , 50 F/S den aþaðýya satmam.

Sayfa 890/914 ÝlkÝlk ... 390790840880888889890891892900 ... SonSon

Yer Ýmleri

Yer Ýmleri

Gönderi Kurallarý

• Yeni konu açamazsýnýz
  • Konulara cevap yazamazsýnýz
  • Yazýlara ek gönderemezsiniz
  • Yazýlarýnýzý deðiþtiremezsiniz
  •