Sayfa 219/914 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 1,745 - 1,752 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by semiz Yazıyı Oku
    3-yabancı ortaklık olabilir.ytd
    Olabilir ama en nihayetinde A grubu hisseleri yabancı bir şirkete satacak gibi geliyor. O zamana kadar da şirketi elinden geldiğince dünyada bir seviyeye getirmeye çalışacaktır.

2.  Alıntı Originally Posted by ironman35 Yazıyı Oku
    Algıdan bıktım artık. Bilançoya yansımış kar oranı yüksek satış görmek istiyorum. Beklemeye devam... ytd
    Ne algısından bahsettiğinizi biraz daha açar mısınız?

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Madem satışlarının yüzde 30unu değil de , ( 90 milyonluk Satışta yüzde 30unu arge ve pazarlamaya ayırsa , şu anki fiyata 26,92 fiyata göre FK 9 olur ) ,

Yüzde 70ini arge ve pazarlama ayırıyorsa kron, diğer bilişimlerin , Satışların yüzde 15-30 unu ortalama olarak arge ve pazarlamaya ayırıp , 25 FK ile fiyatlandığı şu zamanlarda ..

Kron neden hala hhakketiği Fklarda fiyatlanmıyor? Spek Bey sana söylüyorum

Ek olarak , Şu an ki yıllık 55 milyon satışta bile yüzde 30unu arge ve pazarlamaya ayırsa , şu anki fiyata 26,92 fiyata göre FK 14,6 olur ) ,
    şu an ki yıllık 55 milyon satışta bile olması gereken ve Fk da değil hala bana göre

4. bunu yazdım ve yine sayfada 6 ziyaretçi iken birden 15 ziyaretçi oldu

Fonetten sonra beğendiğim ikinci yazılım firması

6. Fonet, Kronun yanına yaklaşamaz arge ve pazarlamada( yatırım) ve de brüt kar marjında

Kron Brüt kar marjı yüzde 78 , Fonet ise yüzde 40,

Kronun 2 kat fazla brüt kar marjı var Fonetten.

Kron Satışların yüzde 70ini arge ve pazarlamaya ayırıyor, Fonet ise satışlarının sadece yüzde 5 ini arge ve pazarlamaya ayırıyor..

yani Kron 14 kat daha fazla arge ve pazarlamaya ayırıyor, arge ve pazarlamanın satışlara oran olarak..

Arge ve pazarlamada parasal olarak ise kron 25 kat daha fazla para harcıyor fonetten.

Kron yıllık 38-40 milyon civarı arge ve pazarlama yapıyor, Fonet ise 1,5 milyon tl

7. Sn.Forza Körfez, bir dönem önce, bende bank of america olarak düşünmüş ve kendilerinin internetteki pdf dosyalarını inceledim birşey bulamamıştım.Daha öncede bu 7 arkadaş'' ın ismi geçmişti.
    Amerika bir finansal kuruluş ve Türkiye dekilerin toplamından daha büyük. Hatırlarsanız o dönem Türk bankalarının toplam büyüklüğünü bulup onun üzerinden araştırma yapmıştık.
    Konuya dönecek olursak aslında bunun açıklanmamasının sebebi sanırım ABD de şirketlerinin ağır baskı yapacağından korkulması.
    Mesela Cyberark kuruluşa baskı yapacaktır.

Kurulusun belirli bir departmanına-bölümüne-subesine satılmış veya kullanımına sunulmuş ürün diye düşünüyorum ben.

Valla bazen acayıp bayıyorsun Kront efendi....

ytd.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

8. Bence de kısmi bir satış bu. Tüm şirkette kullanılıyor olsa hasılata gözle görünür bir etkide bulunurdu diye düşünüyorum. Zaten Gartner'da da buna benzer bir kullanım şekli yazılmış. GTT satışında da söylediğiniz durum oluşmuştu. Satış haberinden sonra GTT'nin Interroute'ı satın alması durumu bahane edilerek satış tamamlanmadı. Şu an durum ne belli değil.

Ama olaya şöyle bakmak gerekir diye düşünüyorum. Bu bankalardan birine ürün satmış olan global çapta yerli bir ürün söz konusuyken yerli banka hatta şirketlerin bu ürünü kullanması mantıklı görünüyor. Rakipleriyle aynı işi görüyor, yerli ve ucuz. Ayrıca yerli ürün teşvikleri söz konusu. Hem bu ve bunun gibi referanslar, Gartner ve Kuppingercole gibi uluslarası rapor ve değerlendirmeler ve yerli basındaki haber ve ropörtajlar sayesinde ürün daha tanınır bir halde.

Sayfa 219/914 İlkİlk ... 119169209217218219220221229269319719 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •