Sayfa 870/914 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sanirim tweeterda yeni yazmaya basladiniz.. kendi hisseniz dışında baska hisseleri de # mention yapip yazinca ve bunu sürekli yapinca çok egreti duruyor..

Sözüm meclisten dışarı mal kitlemeci imaji vermekte..
    Goruntulenme sayim artıyor diye sevinebilirsiniz ama insanlar hisselerini ararken aramalarda karşısina cikmaktan başka bisey degil.. örnegin birisi tuprasla alakali bisey ararken sizin yazınız çıkıyor adam bakıyor bunda tuprasla alakali bisey yok atlayip geçiyor..

Mesela ben tweeterda bu kadar cok hisse mentioni yapan hesaplar karsima cikmasin diye sessize aliyorum...

Bence sizin yapmaniz gereken hisseniz hakkinda somut donelerle aciklamalar ve haber paylasimi yapmak..
    Örnegin kront bir ihale almistir bir is almistir onu atarsiniz..
    Kront un bir yonetici degismistir yerine cok donanimli biri gelmistir ondan bahsedebilirsiniz..
    Kolay gelsin.. başarılar.
     Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    #kront #tarkm #sahol #sasa #doas #froto #thyao #tuprs #kontr #eregl #brsan #sise #astor #dofer #mekag

KRONT , Bilanço oyunlarıyla elinizden hisseleri almaya çalışıyorlar.

Sakın bu tuzağa düşmeyin.

Özellikle yarın ve ilk hafta, yani yarından sonra 1 hafta boyunca , küçük yatırımcının elinden hisseleri almak için , hissede hızlı aşağı hareketler , devre kesiciler vs. her türlü oyunu yapacaklar.. ( bu benim fikrim )

Bu hareketlerin amacı küçük yatırımcıyı korkutup , hisseleri bedava fiyata toplamak .

Yıllardır yatırımcıyım bu hissede , bu hırsızların her şeyini , yılların tecrubesi ile öğrendim.

Bu hisse yani KRONT , unicorn ya olacak ya olacak başka yolu yok.

Bu hırsızların tuzağına düşmeyin .

Kront un , neden unicorn olacağını , profilimde yazıyorum ve her gün paylaşıyor.

Hisse hedefime gelene kadar da , durmadan , gece gündüz demeden , haftaiçi hafta sonu demeden durmdan temel analiz bilgilerimi sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

https://twitter.com/TemelTeknikBist/...85518198518070
    SM-S918B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by jeffrey__neumann Yazıyı Oku
    Sanirim tweeterda yeni yazmaya basladiniz.. kendi hisseniz dışında baska hisseleri de # mention yapip yazinca ve bunu sürekli yapinca çok egreti duruyor..

Sözüm meclisten dışarı mal kitlemeci imaji vermekte..
    Goruntulenme sayim artıyor diye sevinebilirsiniz ama insanlar hisselerini ararken aramalarda karşısina cikmaktan başka bisey degil.. örnegin birisi tuprasla alakali bisey ararken sizin yazınız çıkıyor adam bakıyor bunda tuprasla alakali bisey yok atlayip geçiyor..

Mesela ben tweeterda bu kadar cok hisse mentioni yapan hesaplar karsima cikmasin diye sessize aliyorum...

Bence sizin yapmaniz gereken hisseniz hakkinda somut donelerle aciklamalar ve haber paylasimi yapmak..
    Örnegin kront bir ihale almistir bir is almistir onu atarsiniz..
    Kront un bir yonetici degismistir yerine cok donanimli biri gelmistir ondan bahsedebilirsiniz..
    Kolay gelsin.. başarılar.

evet amacım takipçi kazanmak bu yüzden bi sürü hisselrin isimlerini yazıyorum.

Evet sanırım haklısınız, bundan sonra sadece kront etiketi koyacağım.

3. Takipci gelir.. o kolay..
    Mesela hic kront hisse isine girmeden
    Fiyat/Satislar rasyosunun ve kullandığın diger rasyolari orneklerle bir hisse uzerinden aciklayarak anlatabilirsin 5-6 tweetlik flood seklinde...

Ornegin bist 30 daki bir sanayi şirketinin..o hisseyi ve birkac bilindik hisseyi mentiona alirsin..bu rasyo iyi gelince fiyata nasıl etki etmis ondan bahsedersin..

Bu rasyo bozulunca hisse nasil düsmus vss ondan bahsedersin..

Bu sekilde nitelikli takipçi gelir, kumarci tayfa gelmez..

Kront fena bir hisse değil ama büyük montanli satış yapmali.. KAP i etkin kullanmali..
    Brut kar marji cok iyi ama hasilat çok düşük.

Başarilar..
     Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    evet amacım takipçi kazanmak bu yüzden bi sürü hisselrin isimlerini yazıyorum.

Evet sanırım haklısınız, bundan sonra sadece kront etiketi koyacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by Yıldız Tozu Yazıyı Oku
    Ben leş oldugunu dusunuyorum.Bence siz sirkete bakiyorsunuz sadece.
    Bir 6 ayliga bakalim birde buna.

Bir istikrar var mi? Gecen seneyle falan bir alakasi varmi?

Valla reel %300 enflasyonu da dusunun , en azindan tuikin %70 ini dusunun.

Borcu dusunun. Bedelliyi düşünün. Bu sirketin aralik 2022 de 23 Kusur TL oldugunu düşünün.
    Endeksin 2x-3x yapip 8500 e dayandigini dusunun.

Bunun %70 deger kaybettiğini dusunun. Bu %70 icin bizim %250 cikmasi gerektigini dusunun.

Vs.

Neyse bosverelim gecmisi gelecege bakalim....
    Evet bilançoya bakarken fiyatla pek ilgilenmiyorum. Zaten 40-50 milyon $' lik minicik şirket. Hedeflerini, pazarı, rekabeti gördükten sonra ben ayakta kalmasını başarı olarak görüyorum. Sıfıra mesafesi milyara mesafesinden 20 kat yakın. Beni uçup kaçması değil oyunda kalması ilgilendiriyor.

Herkesin vadesi, beklentisi farklıdır, Al sat tut tavsiyesi değildir. Belki yarın alırım ya da satarım ya da tutarım, bana inanmayın. Spk'ya saygılar

5. #kront

Kront bu 9 aylıkta ,arge ve satış pazarlamaya yani yatırımlara 87 milyon tl harcamış.

2023 yılının tamamında ise bu tutar yani yatırımlara harcanacak tutar 120 milyon tl yi bulacak bana göre.

2024 yılında ise minimum 150 milyon tl olur yatırımlara harcanacak para.

Bedelli sermaye artışından ise ekstra 30 milyon tl daha yatırımlara para harcanacak

Yani Kront , 1 sene içinde 150 milyon tl + 30 milyon tl, toplamda 180 milyon tl yatırımlara para harcayacak.

bu 180 milyon tl önümüzdeki 1 sene içinde harcanak tutar .Yani bu sene yani 2023 yılı ve öncesinde yatırımlara harcanan paranın dışındaki tutar bu 180 milyon tl.

2023 yılında 120 milyon tl yatırım + 2024 yılında 180 milyon tl yatırım = 300 milyon tl yatırım sadece 2 senede. 2023 yılı önceki seneler hariç.

Ayrıca bu yatırımlara haracanacak 300 milyon tl nin büyük bir kısmı da e-turwuality teşviğiyle devletten geri alıcanacak . Ve bu teşvik 5 sene boyunca geçerli.
    Yani Kront , her sene yatırımlara tonlarca para harcamasına rağmen , bu paraların büyük kısmına da teşvik olarak geri alacak devletten.

Aynı sektörde, aynı ülkede, aynı borsada işlem gören diğer yazılım/bilişim hisseleri , MİATK, LİNK , PAPİL, SDTTR, HTTBT hepsini toplasak Krontun yatırımlara harcadığı paranın 5 te birini anca harcıyorlar.

30 F/S li , 1,5 milyar tl piyasa değerine sahip Link Bilgisayar , yatırımlara senede sadece7 milyon tl harcıyor .

Papil de 5 milyon tl harcıyor yatırımlara.

Ve bunların F/S leri 20 ler de 30 larda.

Dediğim gibi ,

KRONT , Bilanço oyunlarıyla elinizden hisseleri almaya çalışıyorlar. Sakın bu tuzağa düşmeyin.

Özellikle yarın ve ilk hafta, yani yarından sonra 1 hafta boyunca , küçük yatırımcının elinden hisseleri almak için , hissede hızlı aşağı hareketler , devre kesiciler vs. her türlü oyunu yapacaklar.. ( bu benim fikrim )

KRONT ta hedefim devam ediyor.

Kront ta hedefim unicorn yani 1 milyar dolar piyasa değeri.

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    #kront

Kront bu 9 aylıkta ,arge ve satış pazarlamaya yani yatırımlara 87 milyon tl harcamış.

2023 yılının tamamında ise bu tutar yani yatırımlara harcanacak tutar 120 milyon tl yi bulacak bana göre.

2024 yılında ise minimum 150 milyon tl olur yatırımlara harcanacak para.

Bedelli sermaye artışından ise ekstra 30 milyon tl daha yatırımlara para harcanacak

Yani Kront , 1 sene içinde 150 milyon tl + 30 milyon tl, toplamda 180 milyon tl yatırımlara para harcayacak.

bu 180 milyon tl önümüzdeki 1 sene içinde harcanak tutar .Yani bu sene yani 2023 yılı ve öncesinde yatırımlara harcanan paranın dışındaki tutar bu 180 milyon tl.

2023 yılında 120 milyon tl yatırım + 2024 yılında 180 milyon tl yatırım = 300 milyon tl yatırım sadece 2 senede. 2023 yılı önceki seneler hariç.

Ayrıca bu yatırımlara haracanacak 300 milyon tl nin büyük bir kısmı da e-turwuality teşviğiyle devletten geri alıcanacak . Ve bu teşvik 5 sene boyunca geçerli.
    Yani Kront , her sene yatırımlara tonlarca para harcamasına rağmen , bu paraların büyük kısmına da teşvik olarak geri alacak devletten.

Aynı sektörde, aynı ülkede, aynı borsada işlem gören diğer yazılım/bilişim hisseleri , MİATK, LİNK , PAPİL, SDTTR, HTTBT hepsini toplasak Krontun yatırımlara harcadığı paranın 5 te birini anca harcıyorlar.

30 F/S li , 1,5 milyar tl piyasa değerine sahip Link Bilgisayar , yatırımlara senede sadece7 milyon tl harcıyor .

Papil de 5 milyon tl harcıyor yatırımlara.

Ve bunların F/S leri 20 ler de 30 larda.

Dediğim gibi ,

KRONT , Bilanço oyunlarıyla elinizden hisseleri almaya çalışıyorlar. Sakın bu tuzağa düşmeyin.

bu daha önce yazdığım yazıma "e-turqualty " desteğini yazmayı unutmuşum tekrar yazdım.

7. Neyse hayırlısı olsun bakalım. Tarih tekerrürden ibaretmiş... Bekleyip göreceğiz...

Dün ne yaptığı değil bugun ne yapacağı önemli......

Hayırlı günler bol kazançlar...
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

8. #kront

Link Bilgisayar anlık F/S si (Piyasa değeri / Satışlar ) 35 oldu.

Link Bilgisayar , yatırımlara senede sadece 7 milyon tl harcıyor .

KRONT , 2023 yılında 120 milyon tl yatırım + 2024 yılında 180 milyon tl yatırım = 300 milyon tl yatırım yapmış olacak sadece 2 senede. 2023 yılı önceki seneler hariç.

Ayrıca bu yatırımlara haracanacak 300 milyon tl nin büyük bir kısmı da e-turquality teşviğiyle devletten geri alıcanacak . Ve bu teşvik 5 sene boyunca geçerli. Yani Kront , her sene yatırımlara tonlarca para harcamasına rağmen , bu paraların büyük kısmına da teşvik olarak geri alacak devletten https://ticaret.gov.tr/data/62ab474d....pdf……

Dediğim gibi ,

Özellikle bugün ve ilk hafta, yani bugün 1 hafta boyunca , küçük yatırımcının elinden hisseleri almak için , hissede hızlı aşağı hareketler , devre kesiciler vs. her türlü oyunu yapacaklar.. ( bu benim fikrim )

https://twitter.com/TemelTeknikBist/...48889082405279

Sayfa 870/914 İlkİlk ... 370770820860868869870871872880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •