Sayfa 653/914 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Bence gayet guzel bir haber. Jazz, 75 milyon abone ile Ufone'un 3 kati buyuklukte. Ayrica her sey buluta kayiyor, bu buyuklukteki bir sirket cok buyuk referans. Ustune, sadece Jazz degil, 60 buyuk musterisi (buyuk ihtimal Saas yontemi ile) kullanabilecek. Buyuk bankalar, firmalar diyor.

Asil bilanco beklentinizi karsilamayabilir.

Yatirim tavsiyesi degildir,
    Jazz da eski müşterimizdi yanlış hatırlamıyorsam. Bulut olayı yeni tabi ki.

KAP bildirmiyorlar derken bir de KAP'ın içeriği olayı çıktı. Bazı satışlar şu kadar süre, bu kadar lira şeklinde bildiriliyor. Bunun gibi bazılarında ise anlaşma imzaladı, Kron'u tercih etti falan deniyor. Söylediğiniz gibi satış miktarının belli olmadığı bir durum gibi. Yani yapılmış bir satış yok, önümüzdeki dönemde yapılabilir diye anlıyorum bu bildirimi.

Bilanço konusunda ise, bu hissede oyun bitmez. 1 milyar da açıklasa şaşırmam, 1 milyon da. Ama KAP haberleri gelmeye başladıysa bu yine bir ısıtma mıdır diye de umutlanmıyor değilim. 3. çeyrek sonundan bu yana hiç satış haberi yoktu. Bu esnada da hisse fiyatı yarıya düştü. Şimdi (yeterince toplandıysa) KAP haberleriyle ve iyi bir bilançoyla (bir de TV'ye çıktılar mı tamam) desteklenen bir yükseliş hayal ediyorum.

2. KAP yok.
    KAP'a gönderilmeyen bir haber söz konusu.

3. Sn.Usta size göre güzel olabilir ama bana göre ise yaramaz bir haber. Şu anda lazım olan Jazz olan münasebetleri değil, varsa satış yazarsın şu kadar satış yapıldı diye.Hikayeden kap paylasımı.

Neyse sonuçta şu an lazım olan Bilanço.
    Kimse kusura bakmasın.
    Ytd.

4.  Alıntı Originally Posted by Forza korfez Yazıyı Oku
    Jazz da eski müşterimizdi yanlış hatırlamıyorsam. Bulut olayı yeni tabi ki.

KAP bildirmiyorlar derken bir de KAP'ın içeriği olayı çıktı. Bazı satışlar şu kadar süre, bu kadar lira şeklinde bildiriliyor. Bunun gibi bazılarında ise anlaşma imzaladı, Kron'u tercih etti falan deniyor. Söylediğiniz gibi satış miktarının belli olmadığı bir durum gibi. Yani yapılmış bir satış yok, önümüzdeki dönemde yapılabilir diye anlıyorum bu bildirimi.

Bilanço konusunda ise, bu hissede oyun bitmez. 1 milyar da açıklasa şaşırmam, 1 milyon da. Ama KAP haberleri gelmeye başladıysa bu yine bir ısıtma mıdır diye de umutlanmıyor değilim. 3. çeyrek sonundan bu yana hiç satış haberi yoktu. Bu esnada da hisse fiyatı yarıya düştü. Şimdi (yeterince toplandıysa) KAP haberleriyle ve iyi bir bilançoyla (bir de TV'ye çıktılar mı tamam) desteklenen bir yükseliş hayal ediyorum.
    Aynen sayin Forzakorfez. Jazz ile ilk defa 2 sene once tanis olduk, Single Connect almislardi. Su an yapilan, satis degil bir partnerlik anlasmasi. Vodafone Business nasil is ortagimiz ise, ona benzer bir is ortakligi anlasmasi. Ancak ben hic bir ortaklik anlasmamizda, boyle bir imza toreni bilmiyorum. Asagidaki linkten bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cmiFzV89_oM

2 sene once PAM aldiklarini, begendiklerini, simdi is ortakligina gectiklerini soyluyor. Bankacilik uzerine vurgu var ve anladigim kadari ile lisans alimlarinda da sanirim PAM onemli rol oynamaya basliyor Pakistan'da.

Tahminim, SaaS (kiraci/multitenant ozelligi) kullanarak Jazz bizim adimiza satis yapacak. Kazan-kazan olacak.

Ben yeni musterimizin yerini saglamlastirmasi ve otesinde partner olmasini cok onemli buluyorum. Satis hemen olmaz ama bence kacinilmaz gorunuyor. Adamlardaki heyecana baksana.

Yatirim tavsiyesi degildir

5. Haftanın kapanışı...

6.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Aynen sayin Forzakorfez. Jazz ile ilk defa 2 sene once tanis olduk, Single Connect almislardi. Su an yapilan, satis degil bir partnerlik anlasmasi. Vodafone Business nasil is ortagimiz ise, ona benzer bir is ortakligi anlasmasi. Ancak ben hic bir ortaklik anlasmamizda, boyle bir imza toreni bilmiyorum. Asagidaki linkten bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=cmiFzV89_oM

2 sene once PAM aldiklarini, begendiklerini, simdi is ortakligina gectiklerini soyluyor. Bankacilik uzerine vurgu var ve anladigim kadari ile lisans alimlarinda da sanirim PAM onemli rol oynamaya basliyor Pakistan'da.

Tahminim, SaaS (kiraci/multitenant ozelligi) kullanarak Jazz bizim adimiza satis yapacak. Kazan-kazan olacak.

Ben yeni musterimizin yerini saglamlastirmasi ve otesinde partner olmasini cok onemli buluyorum. Satis hemen olmaz ama bence kacinilmaz gorunuyor. Adamlardaki heyecana baksana.

Yatirim tavsiyesi degildir

Sayin Usta ;
    Güclü oyuncularla partnerlik kesinlikle önemli
    Şu aralar pakistandaki ekonomik krizin alacaklar tarafında gecikmeye yol acabilir

https://www.livemint.com/news/india/...354847703.html

Bu durumun hisse fiyatında bir baskı yapmasını bekliyor musunuz ?

Ufone satısının 3. ceyrekte yazılması bu durumda avantaj bile olabilir .

Tesekkurler
    Bulent

7.  Alıntı Originally Posted by anado Yazıyı Oku
    Sayin Usta ;
    Güclü oyuncularla partnerlik kesinlikle önemli
    Şu aralar pakistandaki ekonomik krizin alacaklar tarafında gecikmeye yol acabilir

https://www.livemint.com/news/india/...354847703.html

Bu durumun hisse fiyatında bir baskı yapmasını bekliyor musunuz ?

Ufone satısının 3. ceyrekte yazılması bu durumda avantaj bile olabilir .

Tesekkurler
    Bulent
    Tesekkurler bilgilendirme icin Bulent Bey,

Pakistan'daki durumu kabaca takip ediyordum. Elbette guclu bir Pakistan ekonomisi, bu kadar guclu partnerlarimiz varken, bize cok cok buyuk artilar katabilirdi. Hali hazirdaki musterilerimiz telekomlar oldugundan, onlarin butcesi karsisinda bize verdikleri devede kulak kaliyor, odeme sorunu olacagini sanmiyorum. Ama benim bekledigim sekilde bankalarin yanisira orta olcekli firmalara Jazz vasitasiyla urun satma isi, ekonomik sikintilar devam ederse umdugum derecede satis getirmeyebilir. Insallah bir an once toparlarlar, bu derece kotu durum oldugunu bilmiyordum.

Kendi cikarim ve tahminlerimdir, elbette bu alanda uzman degilim. Dolayisi ile yatirim tavsiyesi degildir.

8. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir..

Sayfa 653/914 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663703753 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •