Sayfa 911/911 İlkİlk ... 411811861901909910911
Arama sonucu : 7286 madde; 7,281 - 7,286 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. https://odine.com/wp-content/uploads...tor-raporu.pdf

Sektör büyüme tahminleri için bu ODİN in pazar değerlemesi okunabilir. Ben okudumda çok fazla detayla uğrasmak istemeyenler için sektör büyüme tahminlerine bakabilirler. Aynı sektör bileşenleri.

Gerçi odinin fiyat tespit raporunda da varmış boşuna kafa şey etmiyim. Ordanda bulabilirsiniz.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

2. Azerbaycan'da bir atasözü vardır

bele vazziyetin içine soxum......

YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

3. USD bazlı grafiğin içine z.çıldı. 0,71 USD altına geldi... TL bazlı zaten çoktan yapraklara geldi......

4. Geçmiş olsun. G.Te giren şemsiye açılmaz.... Böylede avunabiliriz.

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    sahip çıkmadıklarını nereden çıkardınız sayın Yıldız Tozu?

Son 7 senedir yukarda yazdığım gibi devasa marjlarla al sat la zengin oldular , sahip çıkmak da ne kelime.. sahiplendiler resmen hissseyi al sat ile.

son 7 senedir keyifleri yerinde onların , hatta son 7 senedir bayram ediyorlar.
    Bize geçmiş olsun ,doğru... ama bazı bazıları ( son 7 senedir al sat yapanlar) bayram etmeye devam ediyorlar.

insanlar borsada 7 ay bile zar zor duruyor , yani 7 ay herkese çok uzun vade geliyor duramıyor, dayanamıyorlar bist100 endeskindeki hisselerde , hatta bist 30 daki hisselerde bile 7 ay zar zor duruyorlar, biz ise tam 7 senedir bu hissedeyiz bizi düşürdükleri duruma bak.

Allah belalarını versin.
    Son düzenleme : lionnes1; Dün saat: 01:34.

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    bu işin boku çıktı artık. SPK ne zaman dur diyecek bu tahtadaki hırsızlara, al gülüm ver gülüm yapıp zengin olanlara ne zaman dur diyecek?

Bakın al sattan zengin olanlar diyorum , al sattan para kazananlar demiyorum böyle dememin sebebi de sürekli neredeyse her 1 senede , hisseye devasa yukarı aşağıya fiyat marjlarının yaptırılması . Böyle marjlarda sadece para kazanılmaz , zengin olunur. Hissede her kimse bu hareketleri yapan veya yapanlar , işte bunlar al gülüm ver gülüm yaparak zengin oldular.

Son 7 senedir aynı tantana. al gülüm ver gülüm .

Teker teker yazayımm.

Yıl 2016 : zirvesinden yüzde tl bazlı 50 düşüş , dola bazlı da yüzde 50 civarında düşüş

Yıl 2018-2019 yılı zirvesinden tl bazlı yüzde 65 düşüş, dolar bazlı ise yüzde tam yüzde 80 düşüş.

Yıl 2020 mart ayı ( pandemi zamanı burda tüm hisseler düşmüştü) : zirvesinden tl bazlı yüzde 50 düşüş ve dolar bazlı aynı oranda düşüş.

Yıl 2020 nisan ayı : Zirvesidnen yüzde 40 düşüş , dolar bazlı da yüzde 40 düşüş.

Yıl 2021 yılı sonları - 2022 başları : Zirvesinden tl bazlı yüzde 60 düşüş ve dolar bazlı ise yüzde 80 düşüş .

Yıl 2023 başları : Zirvesinden tl bazlı olarak yüzde 40 düşüş ve dolar bazlı olarak ise yüzde 70 düşüş

Ortalama her 1 senede veya 1,5 (birbuçuk senede) zirvesinden yüzde 50 veya yüzde 80 düşüyor.

Son 7 senede tamam tamına 6 kez devasa düşüşler yaşaandı. ( veya diğer deyişle birileri al sat yaparak zengin oldular)

Kazanan al gülüm ver gülüm yapanlar, kaybeden ise biz uzun vadeci yatırımcılar hem psikolojik manevi olarak hem de maddi olarak.

Borsadaki bistteki her hissede al sat yapılır ve yapılması son derece doğal çünkü hisselerin işleyişi zaten al sat ile arz talep dolayısıyla da fiyat oluşur piyasalarda.. ( ki ben de ara sıra yapıyorum ufak bir miktarla ) ama bunların yaptığı şeyin adı al sat falan değil başka bi şey , yeni bir isim koysak bunların yaptığı al-sat soygunu al sat vurgunu , yağmalama , talan etmek resmen.
     Alıntı Originally Posted by lionnes1 Yazıyı Oku
    Gelecek yıllık bilançoda enflasyon muhasebesi var zaten bu sebeble bu sene tüm şirketler bilançolarını geç açıklılıyorlar .

Enflasyon Muhasebesini kullanarak bunlar yine oyun yapıp bilançoyu sözde kötü açıklayabilirler .Her şey beklenir bunlardan . GTT , dünya kupası , 2 sene önce 1 ay geç açıklanan kap haberi oyunlarını eski yatırımcılar bilir. bunlarda oyun bitmez.

Demek istediğim şu yıllık bilanço kötü gelirse kimse paniğe kapılmasın, enflayon muhasebesi adı altnda makyaj bilanço gönderebilirler.

Zaten hemen yıllıktan sonra , 20 haziran son gün olan ilk 3 aylık bilanço gelecek. 3 aylık bilançoya kadar da beklenebilir diye düşünüyorum çünkü arada çok kısa bir zaman var yıllık ile 3 aylık arasıında. Gerçi bunlar ilk 3 aylık bilanço da bu sefer "dönemsellik, mevsimsellik " adı altında bir makyaj daha yapabilir , belli olmaz bunların oyunları bitmez. Her helkarda zaten benim açımdan ne yııllık , ne de 3 aylık önemli şu satten sonra sadece yaptığım yatırımın karşılığı almak için bekliyorum . Bu seneyi de geçiştirirlerse farketmez yine bekleyeceğim, yatırımımın karşılığını almadan da çıkmayacağım bu hisseden.

Ayrıca bu hisse ne zaman bilançoyla çıktı ki? Daha önce defalarca kez bilançolar geldi , Teşvik haberi geldi , havesan ,azerbaycan ile partnerlik KAP haberi falan geldi , bedelli sermaye artışı , bedelsiz sermaye artışı geldi hiç birine tepki göstermedi bu hisse.

Özetle şu satten sonra ne bilançoyla , ne Kap haberleriye ne de başka bir haberle falan işim olmaz .

Benim için artık şu saatten sonra tek önemli bi şey var , bekleyip , yaptığım yatırımın karşılığını alıp hisseden çıkmak .
    Bir senaryo oluşturayım .

4 Nisan da Spk cezası bitiyor https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1254560

4 Nisana 6 iş günü ve dolaysıyla 6 işlem günü var. Hisse zirvesinden yüzde 30 dan fazla düşmüş şu anda.

Tahtacı , spk cezası bitiyor diye veya zirvesinden yüzde 30 düştü hisseye yeni girecek olanları dökmek , düşürmek için belli bi sürü daha al sat yapmaya ,hisseyi yatay gitmeye ya da hisseyi biraz daha düşürmeye devam edebilir. Belli bi sürüeden kastım 1-2 ay .

1-2 ay içerisinde yıllık bilanço gelecek mecburen çünkü son gün 20 Mayıs . İşte bu süreçte bilançoyu, kötü olmasa bile ben normal yani ne iyi ne kötü bir bilanço bekliyorum çünkü enflasyon muhasebesi yapılacak . Burdan da tahtacıya 1 ay daha oyalama süresi gelir . 1 ay diyorum çünkü sonraki bilanço yani ilk 3 aylığı gösteren bilanço 20 haziranda açıklanıyor. Bu en son gün olan 20 haziranda açıklanacak bilanço ilk 3 aylık bilanço. Bu bilançoda da "mevsimsellik " adı altında satışları yıl sonuna kaydırabilirler ( eğer tabi satış yapabiliyorlarsa ki bunu bilmiyoruz çünkü hiç bir bilgilendirme ve kap haberi gelmiyor , devre kesici kapları dışında). İşte tahtacıya burdan da bir 2-3 ay daha oyalama süresi çıkar .

2-3 ay daha süre dedim çünkü 6 aylık bilanço da Ağustosta ve 9 aylık bilançoda Kasımda .Bu her 2 bilançoda da satışları yine yılsonu kaydıırabilirler "mevsimsellik ve yazılım şirketi" bahanesi ile .

Yani toplamda tahtacı nın , hisseyi biraz daha düşürmek veya yatayda tutmak için bi 10 ay daha bi süresi oluşabilir .
    Tabi 10 ay sonra enflasyon ve dolar ne olur onu allah bilir demeyeceğim çünkü görünen köy kılavuz istemez . Şu anda yıllık enflasyon yüzde 50 lerde ve Merkez bankasının kendi yaptığı ankette dolar beklentisi bu yıl sonu için 40,53

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/tcm...nlandi/3165034

Uzun lafın kısası bunlar şeytana bile pabucu ters giydirirler.

Ha ben ne mi yapacağım ? Uzun vadeli beklemeye devam edeceğim , bunca yozlaşmışlığa , çürümüşlüğe rağmen uzun vadeli beklemeye devam edeceğim .( Bu arada bazen ufak miktarlarda 10 bin , 20 lira lira civarında "al satlar" ben de yapıyorum )
    Son düzenleme : lionnes1; Dün saat: 04:32.

Sayfa 911/911 İlkİlk ... 411811861901909910911

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •