Sayfa 894/914 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon
Arama sonucu : 7308 madde; 7,145 - 7,152 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

1. Sayın Usta. Buranin sahibi ne siz nede benim. Adminler var denetleyen sadece bu.
    Sizde yorumunuzu yazar gecerseniz herkes gibi. İsteyen yatirimci istedigi yorumdan faydalanir.

Birbirimize sovmuyorsak hakaret etmiyorsak millet istedigini yazmakta özgür.

Yatırımcilara niyet okumasi yapmayalim kim neyi begeniyorsa o nu okur dinler.

Yalniz gelip burada yazilar hakkinda yorum yapip prim kasmasin kimse. Bugun bu siz olursunuz yarin baskasi olur.Buna karsi dururum.

Sizin yorumunuzu okumak isteyende vardir oturur okur ben karismam.

Benimde karakterim bu, kötü günde yanimda duranı iyi günde satmam ben.

Diyecegim bu kadar.

2. Ben 6 hatta 7 senedir bu hissedeyim.

Bu surecte 3 ya da 4 kez cok super kar elde edebilecegimiz fiyatlara geldi. Ya satmadim, ya cok az sattim. Kimseyi suclamadim

Surecte, sirket, spek ve yoneticiler hakkinda az-cok bir kanaatim oldu. Hem sirket ve yoneticilerine tu kaka deyip hem de hissede duruyorsam, bu ikilemin olusturdugu psikolojik sonuclara baska masum okuyuculari da dahil etmeye calismayi dogru bulmuyorum. Hic okumayan ve okumasina gerek olmayan spege sesleniyormus imaji verip de sucsuz diger ortaklarin psikolojisi bozacak paylasimlar, yok efendim falancalar ucmusmus falan, dogru bulmuyorum.

Bu eleman 6 kat bolunmeden once, twitter'da 1 dolarda bekliyorum diye gece gunduz yazi yazan sahis. (Su anki fiyatla 0.17 dolara dusebilir diyerek psikolojiye oynamis). Yani kotu gunde oldugunuz icin degil, hasbelkader onunla ayni kotu durumda oldugunuz icin durum boyle. Yarin elindekileri sattiginda nasil davranacagini anlamak icin cok bilge olmaya gerek yok.

Daha cok sey yazilir da gerek yok..

Yatirim tavsiyesi degildir

3.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    ek olarak bu sene 40 milyon arge ve pazarlama olcak gibi gözüküyor , onümüzdeki sene de en az 40 milyon daha olur..

geçen sene 30 miyon harcanmıştı .. yani toplam 3 senede 120 milyon arge ve pazarlama olur 2021 senesi sonuna kadar..

bunların üstüne gelen covid19 digitalşşeme , uzaktan çalışma artan e-ticaret ..

eee satışlar ne olur acaba 120 milyon arge ve pazarlamada ve covid19 sonrası ?

120 milyon arge ve pazarlama 55 milyon yıllık satışta mı kalır kron?

( diğer şirketlerin (ardyz, kfein,smart link,fonet vs ) 20 senede harcayacağı arge ve pazarlamayı, kron 3 senede harcıyor ..
     Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Satışlarımızın çok önemli bir kısmını son çeyrekte yapıyor olduğumuzu göz önüne alarak ve müşterilerimizle yaptığımız
    görüşmelerin ışığında, yıl sonu hedeflerimizde bir değişiklik yapma ihtiyacı duymamaktayız.

(Şirketin hedefi her sene yüzde 30 büyümek bir genel kurulda söylenmişti)

Buna göre bu sene yüzde 30 büyüse ( en az belki daha fazla büyür covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle) ,

seneye de en az yüzde 30 büyüse ...

2021 satışları 94 milyon tl olur ( tabi daha çok fazla da olabilir covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle )

Brüt kar marjı yüzde78 den ... 73,32 milyon tl brut kar çıkar

2021 yılında 50 milyon faaliyet gideri olsa ..

2021 yılı net kar 23 milyon çıkar . 2020 yılının 7 ayı bitti geriye ne kaldı ki

ufak bir not: borsa geleceği satın alır
    Kron yıllık arge pazarlama 40 milyon tl Piyasa değeri 383 milyon tl

ardyz , yıllık arge ve pazarlama 1,7 milyon tl ( Pazarlma 0 tl) Piyasa değeri 666 milyon tl
    Kron , ardyz göre 23 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor,

Kafein , yıllık arge ve pazarlama 9 milyon tl
    Kron , kafeine göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor,

smart, yıllık arge ve pazarlama 8,5 mişyon tl
    Kron , smarta göre 5 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor

Fonet yıllık arge ve pazarlama 1,4 miiyon tl
    Kron fonet göre 28 kat arge ve pazarlamaya daha fazla para harcıyor

Spek efendiciğim yukardaki raporu okurken bunları da hesap et bi zahmet
    Hadi en yüksek arge ve pazarlama yapanı baz alalım ve birlikete hesaplayalım,,

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Kfein kadar arge pazarlama yani 9 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,37 tl çıkar , Fk'sı 11,39 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim

Hadi en düşük arge ve pazarlama yapanı baz alalım şimdi de ; ( piyasa değeri Kronun iki katı olan ardyz' yi )

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Ardyz kadar arge pazarlama yani 1,7 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,88 tl çıkar , Fk'sı da 9,37 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim
    2020 yılı ortasında bu yazıları kim yazdı .. hisse yine şimdiki gibi zirvesinden 3 kat düşmüştü ben ise her gün kront ile ilgili paylaşımlar yapıyordum o zamanın diplerinde iken

https://www.hisse.net/topluluk/showt...79#post4645879

4.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    ek olarak bu sene 40 milyon arge ve pazarlama olcak gibi gözüküyor , onümüzdeki sene de en az 40 milyon daha olur..

geçen sene 30 miyon harcanmıştı .. yani toplam 3 senede 120 milyon arge ve pazarlama olur 2021 senesi sonuna kadar..

bunların üstüne gelen covid19 digitalşşeme , uzaktan çalışma artan e-ticaret ..

eee satışlar ne olur acaba 120 milyon arge ve pazarlamada ve covid19 sonrası ?

120 milyon arge ve pazarlama 55 milyon yıllık satışta mı kalır kron?

( diğer şirketlerin (ardyz, kfein,smart link,fonet vs ) 20 senede harcayacağı arge ve pazarlamayı, kron 3 senede harcıyor ..
    Satışlarımızın çok önemli bir kısmını son çeyrekte yapıyor olduğumuzu göz önüne alarak ve müşterilerimizle yaptığımız
    görüşmelerin ışığında, yıl sonu hedeflerimizde bir değişiklik yapma ihtiyacı duymamaktayız.

(Şirketin hedefi her sene yüzde 30 büyümek bir genel kurulda söylenmişti)

Buna göre bu sene yüzde 30 büyüse ( en az belki daha fazla büyür covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle) ,

seneye de en az yüzde 30 büyüse ...

2021 satışları 94 milyon tl olur ( tabi daha çok fazla da olabilir covid19 ile gelen digitalleşme, uzaktan çalışma vs sebebiyle )

Brüt kar marjı yüzde78 den ... 73,32 milyon tl brut kar çıkar

2021 yılında 50 milyon faaliyet gideri olsa ..

2021 yılı net kar 23 milyon çıkar . 2020 yılının 7 ayı bitti geriye ne kaldı ki

ufak bir not: borsa geleceği satın alır

ardyz , yıllık arge ve pazarlama 1,7 milyon tl ( Pazarlma 0 tl) Piyasa değeri 666 milyon tl

Spek efendiciğim yukardaki raporu okurken bunları da hesap et bi zahmet

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Kfein kadar arge pazarlama yani 9 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,37 tl çıkar , Fk'sı 11,39 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim

Hadi en düşük arge ve pazarlama yapanı baz alalım şimdi de ; ( piyasa değeri Kronun iki katı olan ardyz' yi )

Kron eğer önümüzdeki sadece 1 sene için, Ardyz kadar arge pazarlama yani 1,7 milyon tl yıllık harcama yapma kararı alsaydı

Şu anki fiyatına göre, yıllık 55 miyon tl satıştan, hisse başı kazanç 2,88 tl çıkar , Fk'sı da 9,37 olurdu, öyle değil mi spek efendiciğim
    spek efendi bir şey daha..

2019 yılında ortalama kur 5,9tl larda gezmiş..

2020 yılında ise ortalama 7-7,5tl gezecek gibi..

Satışların yarısı yurtdışı olacak gibi hatta geçebilir bu sene

Demem o ki yüzde 10-15 satışlarda artış otomatik gelecek, satışların yarısı yurtdışına döviz olarak olduğu için.

Üstüne Kron yüzde 30 büyüme bekliyordu tabi bu gartner öncesi ha spek efendisi.. Gartner sonrası yeni müşteriler vs olabilir orası ayrı

Hadi şimdi uyu

Spek bey veya efendi bu 3 paragrafı yazan ben, sence, istediğim fiyatı almadan sana bırakırmyım kronttu?

Gerekirse 5-10 sene beklerim çünkü yaşım 30, borcum yok ne bankaya ne kimseye ...

Soru şu .. sen o kadar bekleyebilr misin?
    2020 yılı ortasında bu yazıları kim yazdı .. hisse yine şimdiki gibi zirvesinden 3 kat düşmüştü ben ise her gün kront ile ilgili paylaşımlar yapıyordum o zamanın diplerinde iken

5.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Sayın Yıldız Tozu, özür dileyecek bir şey yok ,sizle alakalı değil benim yazmamam .. bıktı usandırdı bu spek beni ondan böyle tavır aldım..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kendi milli siber güvenlik teknolojilerimizi geliştirmek suretiyle güçlü ve caydırıcı bir altyapı oluşturuyoruz. Mavi Vatan'dan Siber Uzay'a kadar her sahada egemenlik haklarımıza sahip çıkacağız.

https://twitter.com/trthabercanli/st...77241159163905

Cumhurbaşkanı 2 saat önce yaptı bu konuşmaları..

Başka hisse olsa kim bilir kaç gün tavan tavan gider..

Bakalım kront yarın ne yapacak..
    Yıllı 2020 sonları ..

Bu da 28-79 hareketine başladığı günün bir gün öncesi

6.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    Blişimlerlerin fksı en düşük 25 oldu hemde bunlar yüzde 20-30 brüt kar marjıyla çalışıp , Satışlarının çok azının arge ve pazarlamaya ayırıyorlar..

Daha önce defalarca kez yazdım zaten bu hesaplamaları , üstelik şu an hem değerlemeler yükseldi hem de siber güvenlik çok önemli halde geldi.. ki Buna rağmen hala 28 tl ve 27-28 fk da kront..
    Bu da 28-79 hareketine başladığı günün bir gün öncesi

7.  Alıntı Originally Posted by lionnes Yazıyı Oku
    evet aynen spek bir aldı yarattı bana göre de genel kurul için hiç bir beklenti olmamasına rağmen sanki büyük bir beklenti var gibi bir algı yarattı ..

Kısa vade oyun olanı onun , istediği gibi oynasın bakalım ..Hadi sıkıyorsa uzun vadede benle baş etsin ..

https://www.youtube.com/watch?v=CNdMI7gOke4 Lütfi Beyin Bloomberg konuşması

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/824419 2019 Faaliyet raporu ( 4 senelik hedefler var burda bu yüzden bu faaliyet raporunu koydum )

Siber güvenlik fonu ve gelcek olan yeni fonlar..

Digitalleşme , uzaktan çalışma uzaktna eğitim vs ve artacak olan siber riskler..

Ortaklık veya Satın alma beklentisi..

Hükümetin sürekli siber vatan siber güvenlik söylemleri..

Ve daha bir sürü madde daha ..

.Hadi sıkıyorsa uzun vadede benle baş etsin ..
    79,5 tan 42 ye yüzde 50 düştü , bir atak yaptı 71,5 tlye ve şimdi 57,5 tl ,yani burdan da yüzde 20 düştü.. bu tahtayı kontrol edenler büyük soyguncu soyguncu , doymuyorlarlar paraya..

hissenin düzeltme dip çalışması değil bu harektler, , soygun hareketleri bunlar ..

ama ben bunlara yapıştırcağım 2-3 sene sonra "uygun fiyata" hisseleri
    rica ederim.

olay artık sadece kronun finansal beklentilerden çıktı artık sektör çok önem kazandı , dünya gündemi , kripto para borsaları güvenliği, siyasi gündem hep siber güvenlik oldu.

4 aydır zaten baskılanıyor eğer ki baskılanmaya devam edilirse , 2-3 sene beklerim ki zaten hedefim uzun vade yatırım , yani zamanla, vade ile onları yenerim, benim açımdan sıkıntı yok.
    kulansınlar bakalım ..

bizde de ironsphere var ..

amerika ,asya devasa pazarı var ... bunlar kullansa ne olur kulanmassa ne olur
    Şimdi gelelim 79 harektinden sonra düşüşe geçtiğinde yazdığım olumlu onlarca yazılarıma ..

Hani birileri diyor ya sadece yüksekte yazıyorum .. Hisse düşünce kötülüyorum diye. Hisse ikinci diplerdeyken yazdığım yazılarıma .( 30 larda iken 2021 başı 2022 sonu arası )

8. Amerika temsilcimiz Jen, Kron yonetiminden cok memnun ve cok iyi desteklendigini soyluyor.

https://www.linkedin.com/feed/update...0537732505600/

ve en onemlisi

"I was invited to dinners with key decision makers in the C-Suite, and every interaction will lead to new business! " diyor.

Cok emin konusuyor yaptigi etkilesimlerin pozitif sonuc verecegine.

Ben de inaniyorum. Bu sefer de kuresel etkenler buyumemize comak sokmaz.

Yatirim tavsiyesi degildir

Sayfa 894/914 İlkİlk ... 394794844884892893894895896904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •