Sayfa 45/914 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 353 - 360 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Teknik olarak şunu söylemem gerekiyor.
    Sayın Umut beyin atmış olduğu grafik de hissenin yükselen trendin üzerinde olduğu gözüküyor. Ama gerçek öyle değil.
    Hisse yükselen trendden çıkmış durumda. Ancak bende kendimi kandırmak istersem çizimlerimde onu yükselen trend de tutmak için daha önce 5 adet yoklama çektiği trendi görmezden gelip, iki adete düşürerek hala yükselen trendde olduğunu gösterebilirim.
    Saatliklerde baktığım kadarı ile çarşamba günü artı bir açılış yapmasını bekliyorum fakat, günlük kapanış mumunu beğenmediğim için - kapatmasını bekliyorum. Yada öteleme yaptı diyeceğim ve çarşamba günü aşırı alım gelmesini beklicem.
    Hacmin düşük kaldığını görürseniz eksi kapatması için hiç bir sebeb aramayın.
    Hacim artarsa ancak öyle artı kapatır. Saatlik sat veren göstergeler benim algoritmamda al, Günlük al diyen veriler ise benim algoritmamda sat veriyor. Çarşamba günü aşşağı yada yukarı hamleleri ya çok sert olacak yada bir teknikçinin satıp satmaması gerektiği hakkında öncülük yapacak. Herkesin kazanması dileklerimle.....
    Yatırım Tavsiyesi değildir....

2. Sn kafkas26 bahsettiğiniz grafiği paylaşıp o şekilde açıklar mısınız lütfen?

3. Herkese iyi bayramlar dilerim.

4.  Alıntı Originally Posted by kafkas26 Yazıyı Oku
    Teknik olarak şunu söylemem gerekiyor.
    Sayın Umut beyin atmış olduğu grafik de hissenin yükselen trendin üzerinde olduğu gözüküyor. Ama gerçek öyle değil.
    Hisse yükselen trendden çıkmış durumda. Ancak bende kendimi kandırmak istersem çizimlerimde onu yükselen trend de tutmak için daha önce 5 adet yoklama çektiği trendi görmezden gelip, iki adete düşürerek hala yükselen trendde olduğunu gösterebilirim.
    Saatliklerde baktığım kadarı ile çarşamba günü artı bir açılış yapmasını bekliyorum fakat, günlük kapanış mumunu beğenmediğim için - kapatmasını bekliyorum. Yada öteleme yaptı diyeceğim ve çarşamba günü aşırı alım gelmesini beklicem.
    Hacmin düşük kaldığını görürseniz eksi kapatması için hiç bir sebeb aramayın.
    Hacim artarsa ancak öyle artı kapatır. Saatlik sat veren göstergeler benim algoritmamda al, Günlük al diyen veriler ise benim algoritmamda sat veriyor. Çarşamba günü aşşağı yada yukarı hamleleri ya çok sert olacak yada bir teknikçinin satıp satmaması gerektiği hakkında öncülük yapacak. Herkesin kazanması dileklerimle.....
    Yatırım Tavsiyesi değildir....
    Kısa vade grafikler daytraderler içindir. Yani saatlik ve altı grafiklere bakarsanız sat vermiştir doğru. Peki bu forumda kaç kişi anlık grafik kullanıp 5 dakikalığa göre işlem yapıyor? Kaldı ki brütteyiz şu an. Akılları karıştırmaya gerek yok. Çarşamba günü trend çizgisi aşağı yönde kırılırsa bile UZUN VADE YATIRIMCI İÇİN bu sat anlamına GELMEZ. Anlık ekranı olanlar yada gün içinde takip edebiliyor olanlar İçin sat vermiştir. Ve belki de 3 gün sonra tekrar al verecektir. Genel takip için günlük hatta 240 lık grafik idealdir. Ben sizi çok iyi anladım ama anlamayan çok kişi olacağını düşünüyorum. O yüzden detaya girmeye gerek yok. Çünkü benim grafiklerimin yanıltıcı olduğu gibi bir anlam çıkaranlar olabilir. Teknikten anlayanlar bilir, saatlik sat vermiş olabilir ama günlük henüz vermemiştir. Saygılarımla.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

5. Gerçekten çok merak ettim trendden çıktığını gösterirmisiniz günlük grafikte ama.

Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

6. Sağlık ve mutlulukla nice güzel bayramlar dilerim...

Öncelikle amacım kafa karıştırmaktan ziyade yatırımcıya en kısa zamanda oluşabilecek en doğru bilgiyi vermektir.
    Paylaşmış olduğum yada sözüne ettiğim grafik 5 dk. lık değil, 240 dakikalık en iyi sonuçları veren ve aynı zamanda kısa vadecileri ilgilendiren ( hem günlük yada maximum 3 6 ay arası bekliyenler için ) kullanılmaktadır.
    Garfikde de görüldüğü üzere yükselen trend çizgisi 2 mum çizgisi ( yaklaşık 8 saat ) ihlal edilerek stabil bir seyir yaparak herhangi bir tepki yükselişi görmemiş yada aşşağı yönlü bir kırılım gerçekleşmemiştir.
    Ancak yaptığım grafik analizlerinde son oluşan mumunda ( günlük ) de gösteriyor ki , hissenin brüt takasta olmasından ziyade hacmin çok fazla düşmesine sebeb oluşu ve artık satıcıların iştahının kalmadığını görüyoruz.
    Ancak farklı mum ( heikin gibi )grafiklerinde ise hissenin aşşağı kırılımının yeni oluşmaya başlandığı ve sert hamlelerin olabileceğini bize göstermekte.
    Bu yüzdendir ki, hisse stabil seyirine devam edip hacmin bu seviyelerde devam etmesi yine hissenin aşşağı yönlü bir kırılım gerçekleştirerek hacmin artmasına sebeb olabilir. 240 DAKİKALIK GRAFİKLERE BAKLIDIĞINNDA MACD gibi bir çok indikatörün zaten sat verdiği görülmekte. Buna ICHIMOKU indikatörüde dahil.
    Fakat yinede saatliklerde hissenin yukarı yönlü bir atak yapmak için ufak işaretler bıraktığını ve çarşamba günü alımlı açacağını düşünmekteyim.
    Günlük grafikte her ne kadar yükselen trend çizgisi aşşağı yönlü kırılmamış gözüksede 240 dakikalık grafiklerde artık trendin ihlal edildiği ve hissenin düşüş ile kapadığıda ihmal edilecek bir görüş olmamalı.
    Sabah ilk bir saatin hisse için önemli olduğunu düşünüyorum. ( Bu benim düşüncem )
    Ama şunuda söylemeden edemiyeceğim. Uzun vadeci yatırımcılar her ne kadar tekniği kabul etselerde onlar genellikle Temel değerlere önem veren yatırımcılar olduğu için her gün hisse hakkında bilgi aktarmaz yada paylaşım yapmazlar. Ama bir çoğunun aynı hissede trede ettiği bir miktar hissesi olduğu için yakınen takip ederler. Yoksa hiç bir uzun vadeci hisseyi 30 tl lerden satıp 20 tl lerden almak varken bunu ihmal etmezdi diye düşünüyorum.
    Kront unda sürekli olarak öteleme yapması ayrıca dikkat çekici.
    Asıl teknikçi yi bu şekilde avlamak istiyor olabilir tahtacı ve yaverleri.
    Saygılarımla... Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Son düzenleme : kafkas26; 24-05-2020 saat: 20:08.

8. Ben GÜNLÜK grafiğe göre henüz sat vermediğini söylüyorum benim için trend kırılımı çarşamba İçin 23,45 dir...nokta. Daha fazla uzatıp kafa karıştırmaya gerek yok. İsteyen istediği şekilde düşünebilir.. kimse de burada yazılanlara göre işlem yapmasın. Ben sadece fikir vermek amaçlı paylaşıyorum.
    YAZDIKLARIM VE ÇİZDİKLERİM ASLA YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ

Sayfa 45/914 İlkİlk ... 3543444546475595145545 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •