Sayfa 53/914 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon
Arama sonucu : 7306 madde; 417 - 424 arası.

Konu: KRONT - Kron Telekomünikasyon

Alıntı Originally Posted by leemorgan Yazıyı Oku
    genelde forum izlerim pek az yazarım ama bunu yazmadan gecemeyeceğim,

teknoloji sektoru almış başını gidiyor, 1.8 milyar doları oyun geliştirici bir türk firmaya bir anda basabiliyorlarsa bu pazarda oyun geliştirici guvenlikci vs herkese gelecek var demektir

https://www.dunya.com/sirketler/amer...-haberi-471637

boyle bakınca krontun ne kadar ucuz olduğu görülüyor

abd de borsaları sadece 6 şirket taşıyor, FAAANM (facebook, amazon, alphabet, apple, netflix, microsfot) bunları endekslerden çıkar abd endeksleri hala sürünüyor aslında.

bir oyun geliştiri firmanın değeri 1.8 milyar dolar(100 kusur çalışan)

koskoca tofaş binlerce çalışan piyasa değeri 1.6 milyar dolar

adalet değil bu ama gerçek

ben kron hisselerini 2-3 yıla 10-15 dolar arasına bekliyorum, bugun bu satın alma haberini görnce iyice bu yonde dusunmeye basladım, ve paylaşmak istedim.

bu devran dönmezse eğer.
    Gerçekten çok güzel fiyata satılmış. 10 sene önce kurulan, 2 ana oyunlarının olduğu, bizim çalışanımız kadar çalışanın bulunduğu bir şirket. Yazılım, özellikle oyun dünyası böyle bir şey. Bir tuttu mu, gerçekten inanılmaz değerlere ulaşabiliyor. Startsup'lar da böyle. Ama tabi tutturabilmek önemli. Büyük çoğunluğu da başarısız oluyor.

Bizim ürün de başarısını aslında ispatlamıştır, tabi bana göre. Ama tabi bizim pazarımız, oyun pazarı kadar büyük değil. Ve oyun alanında pazarlama, bizimki kadar zor değil. Ama onların riski daha fazla, yeni oyunlar, rakipler çok daha hızlı bir şekilde önünüzü kesebilir.

Bu arada, Forrester, şirketleri cirolarına göre de sınıflandırmış. İlk kategoride, cirosu 80 milyon üzeri olan 4 şirket var. BeyondTrust, Centrify, Cyberark ve Symantec

İkinci kategoride, cirosu 25M ile 80 M arasında 4 şirket var. Son kategori ise cirosu 25 Milyon altında 9 şirket var. Bizim ciromuzun 10M civarı olduğunu hatırlayın.

Şimdi 5 sene sonra madem ilk 5'te olma hedefimiz var, bu şu demektir: Ciromuz 5 sene sonra en az 80 Milyon dolar olmalı. Yani 550-600 milyon lira kadar.

Şu anki ciromuz 60 milyon civarı.

5 sene sonraki hedefimiz, en az 550-600 milyon. Siz, isterseniz, buna bir de pazardaki büyümeyi ekleyebilirsiniz

Tabi hedefleri ne kadar tutturabilirler bilemiyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Usta Yazıyı Oku
    Gerçekten çok güzel fiyata satılmış. 10 sene önce kurulan, 2 ana oyunlarının olduğu, bizim çalışanımız kadar çalışanın bulunduğu bir şirket. Yazılım, özellikle oyun dünyası böyle bir şey. Bir tuttu mu, gerçekten inanılmaz değerlere ulaşabiliyor. Startsup'lar da böyle. Ama tabi tutturabilmek önemli. Büyük çoğunluğu da başarısız oluyor.

Bizim ürün de başarısını aslında ispatlamıştır, tabi bana göre. Ama tabi bizim pazarımız, oyun pazarı kadar büyük değil. Ve oyun alanında pazarlama, bizimki kadar zor değil. Ama onların riski daha fazla, yeni oyunlar, rakipler çok daha hızlı bir şekilde önünüzü kesebilir.

Bu arada, Forrester, şirketleri cirolarına göre de sınıflandırmış. İlk kategoride, cirosu 80 milyon üzeri olan 4 şirket var. BeyondTrust, Centrify, Cyberark ve Symantec

İkinci kategoride, cirosu 25M ile 80 M arasında 4 şirket var. Son kategori ise cirosu 25 Milyon altında 9 şirket var. Bizim ciromuzun 10M civarı olduğunu hatırlayın.

Şimdi 5 sene sonra madem ilk 5'te olma hedefimiz var, bu şu demektir: Ciromuz 5 sene sonra en az 80 Milyon dolar olmalı. Yani 550-600 milyon lira kadar.

Şu anki ciromuz 60 milyon civarı.

5 sene sonraki hedefimiz, en az 550-600 milyon. Siz, isterseniz, buna bir de pazardaki büyümeyi ekleyebilirsiniz

Tabi hedefleri ne kadar tutturabilirler bilemiyoruz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Merhaba sayın usta,

Öncelikle aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler. 2 nolu kategoriye yükselebilmesi için sanırım iki seçenek var. Birincisi ciddi anlamda ciro artışı, ikincisi ise kendine eşdeğer veya altı sektördeki firmanın satın alınmasıdır.
    Bu vesileyle sn.usta krontun sektöründeki birleşmeleri veya satınalmaları ile ilgili haber, yazı vs okudunuz mu? Bu konuda diğer ortaklarımızında bilgileri varsa paylaşırsanız memnun oluruz. Kalın sağlıcakla.

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by selcin26 Yazıyı Oku
    Merhaba sayın usta,

Öncelikle aydınlatıcı bilgiler için teşekkürler. 2 nolu kategoriye yükselebilmesi için sanırım iki seçenek var. Birincisi ciddi anlamda ciro artışı, ikincisi ise kendine eşdeğer veya altı sektördeki firmanın satın alınmasıdır.
    Bu vesileyle sn.usta krontun sektöründeki birleşmeleri veya satınalmaları ile ilgili haber, yazı vs okudunuz mu? Bu konuda diğer ortaklarımızında bilgileri varsa paylaşırsanız memnun oluruz. Kalın sağlıcakla.

GM 5 Plus d cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba,

Aslında dediğiniz önemli bir konu. Araştırmamıştım. Sistematik olarak incelemedim ama sanki 2-3 yıl önce, Gartner'da farklı isimli şirketlerden çıkanlar var, belki isim değiştirmişlerdir. Yeni PAM şirketlerinin de geldiği malum.

Ben şahsen, bizim bir şirketi satın almamızdan çok, büyük kapsamlı bir güvenlik şirketinin bizi almasını daha olası görüyorum. Bizim öyle bir şirket satın alabilecek paramız yok.

Bir birleşme de bana çok olası gelmiyor. Zaten bu alandaki ürünlerin özellikleri hemen hemen hep aynı.

Ama büyük ve kapsamlı bir şirket satın alırsa, cyber güvenlik sağlanırken, PAM olarak da bizim ürünü direk kullanabilirler ve kazançları büyük olabilir. Malum, NETASın bizim ürünü kullanmamasının bence en önemli nedeni, biz sadece PAM satıyoruz ve güvenliğin bir çok alt dalı var, onlar hepsini birden yapınca, toplu olarak adına satış yaptığı firmadan daha fazla komisyon alıyordur.

Yabancı bir şirketin satın almasının ise bazı mahzurları var. Malum, Türkiye satışlarımız son yıllarda oldukça yüksek. Bunda, şirketlerin belli bir yüzdede yerli malı kullanma zorunluluğu olması. Yabancı bir şirket satın alımında, bu, Türkiye satışlarını negatif etkiler. O açıdan, eğer bir satış olacaksa, bunun Ironsphere üzerinden olma ihtimali daha kuvvetli. Ama Kron ve Ironsphere şu an çok aşırı organik, onlar pazarlıyor, satıyor, Kron satmış gibi gösteriyor olabilirler mesela. Bu da alıcıların kafasını biraz meşgul edebilir.

Bu arada, yukarıdaki yazımda, ilk ciro ifadeleri dolar üzerinden, son 2 paragraftakiler TL üzerinden.

İnsan 2-3 sene 9'larda bekledikten sonra, ortada fol yokken bu çıkışa bir anlam veremiyor değil mi..Bize onlarca senaryo ürettiriyorlar. Herhalde, ortaklarının beyin fırtınası yaparak, zihinlerinin devamlı açık olmasını istiyorlar, o yüzden tüm haberleri saklıyorlar.

Yatırım tavsiyesi değildir

4. Sayın Usta size bu yardımcı olur belki. USD bazlı günlük grafik. Aslında o kadar da çıkmamışız gibi. En yüksek 5,60 doları görmüş hisse. Şu an 4 dolar. Aradan geçen 3 yılı da hesaba katarsak yolumuz bayaa uzun olacak gibi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

5. Soyle bir durum var.Fikrimi belirtmeden gecmiyim.
    Oncelikle satilan sirketi taniyalim. Oyun yazilimi uzerine is yapan yaklasik 100 kisilik ekipten okusan yas ortalamasi 29 olan bir ekibin calistigi firma.

Baktiginizda, Sirket sahibi Sidar Sahin 40 yasinda.
    İnternethaber.com dan aldim bilgileri.

Simdi kron a bakarsak dusunce cok farkli.
    Lutfi Yenel bu konuda farkli dusunuyor.Sirketi satmayi degil sirketi dunya capinda bir firma haline getirmeyi dusunuyor.
    Krontech/ironsphere olusumu da bu yonde zaten.

Neyse kron, bir start-up veya unicorn degil. Olusumunu tamamlamis bir sirket , sadece buyumeye calisiyor.

Bunlarda benim dusuncem sadece.

Ytd.

ASUS_X00QD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarım Yatırım tavsiyesi değildir.Kendi düşüncelerimi içerir.
    YATIRIM , harcadıktan sonra kalanı biriktirme değil , Birikimi ayırıp kalanı harcamaktır...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    SİVAS
    Gönderi
    4,327
    Cezası bitiyor ama henüz bir belirti yok...

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by nugurlu Yazıyı Oku
    Cezası bitiyor ama henüz bir belirti yok...

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    akşamı bekleyelim ytd.

8. Daha fazla zorlamanın anlamı yok , bu kadar bana yeter herkese bol şanslar.

Sayfa 53/914 İlkİlk ... 343515253545563103153553 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •