Sayfa 146/550 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Haddini aşan, zıddına döner.

2.  Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Lan bu nasıl kağıt Allah belasını versin. 1 kuruş artmaz mı ya. Hep eksi hep eksi. Aldığım maliyetin altına indi biz de ucuz aldık diye seviniyorduk. Şuna bağladığım sermayeyle kaçırdığım ECZYT mı yanayım JANTS mı yanayım FMIZP e mi yanayım.
    Ben böyle $erefsizlik görmedim. Millet 50-100 lira kazanacak diye ödler kopuyor onun bunun çocuklarının.
    Yıllardır 1 dolar civarına demir atmış. Bu adamlar böyle kendi kafalrında bir dolar fiyatı var, o fiyat yıllar sonra kottan çıktıklarında KY ye ödemeyi planladıkları fiyat. Halka kaç paraya açtılarsa dolar bazında o fiyattan ortaklıktan çıkarma yapmak istiyorlar. Ecyapta yaptıkları gibi. Yani halka açtım bedava sermaye kullandım hiç faiz bile ödemedim dolar bazında diye bir hesapları var. Yatırımda ipin ucunu kaçırdılar. Hisse miktarı az o yüzen basılayamadılar fiyat yukarı gitti. Burada hala bastırıyorlar. Bunların şirketine yatırım yapılmaz ama işte bir kere yaptık o hatayı bekliyoruz. Yatırım da da fiyatı nasıl aşağı basacaklarını düşünüyorlar ama olmuyor bakalım. Yatırımdaki KY lar ilaç ve yatırım arasındaki paritenin farkında bile değiller. Farkında olsalar ve rasyonel hareket etseler sarkaç ilaca doğru döner.

20 günlük ortalama civarında geziyor. 50 günlükte çok aşağıda değil. Çünkü uzun süre yatay gitti. Bunu değiştiren sadece 4-5 gün vardır. Orda da 8.44 zirve görüp oradan geri geldi.
    Önümüzde bilanço ve temettü var. Yatırım ile ilaç paritesine bakan olduğunu sanmıyorum veya bakanlarda yatırımın fiyatının normal olmadığını gördükleri için bunu da o şekilde fiyatlamıyorlar.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Yıllardır 1 dolar civarına demir atmış. Bu adamlar böyle kendi kafalrında bir dolar fiyatı var, o fiyat yıllar sonra kottan çıktıklarında KY ye ödemeyi planladıkları fiyat. Halka kaç paraya açtılarsa dolar bazında o fiyattan ortaklıktan çıkarma yapmak istiyorlar. Ecyapta yaptıkları gibi. Yani halka açtım bedava sermaye kullandım hiç faiz bile ödemedim dolar bazında diye bir hesapları var. Yatırımda ipin ucunu kaçırdılar. Hisse miktarı az o yüzen basılayamadılar fiyat yukarı gitti. Burada hala bastırıyorlar. Bunların şirketine yatırım yapılmaz ama işte bir kere yaptık o hatayı bekliyoruz. Yatırım da da fiyatı nasıl aşağı basacaklarını düşünüyorlar ama olmuyor bakalım. Yatırımdaki KY lar ilaç ve yatırım arasındaki paritenin farkında bile değiller. Farkında olsalar ve rasyonel hareket etseler sarkaç ilaca doğru döner.
    Hocam kottan kafasına göre nasıl çıkacak?
    Kottan çıkmak için başvuru yapması lazım. KAP'ta bunu duyurduklarında onların ocağına incir ağacı dikerler. Kottan çıkana kadar kağıt tavan gider. Çıkış tarihinden önceki son bilmem kaç günün ortalamasını almıyorlar mı çıkış fiyatı için? Ben mi yanlış biliyorum yoksa.

5. Uzun yıllar ortalaması, son dönem ortalaması, Değerleme fiyatı en yüksek olanı geçerli oluyor. o yüzden uzun yıllar ortalamasını bile düşük tutuyorlar. Ecyapta bunu yaptılar bildiğin bedava fiyata çıkıp gittiler. Değerlemeyi hiç sorma resmen dolandırıcılık. Şu anda resmi gayriresmi % 90 elinde adamların. % 95 bulurlarsa kottan çıkma gerçekleşir. Dertleri budur. % 98 ortaklıktan çıkarma barajı biraz zor. O zaman spk dışında kalanlarla pazarlık ederler.

Alıntı Originally Posted by Foçabeyi Yazıyı Oku
    Hocam kottan kafasına göre nasıl çıkacak?
    Kottan çıkmak için başvuru yapması lazım. KAP'ta bunu duyurduklarında onların ocağına incir ağacı dikerler. Kottan çıkana kadar kağıt tavan gider. Çıkış tarihinden önceki son bilmem kaç günün ortalamasını almıyorlar mı çıkış fiyatı için? Ben mi yanlış biliyorum yoksa.
    zor ve zahmetli bir çalışma. Bunun için öncelikle hisse toplayıp dolaşımdan çekmekle başlaması lazım. Onu yaparak dolaşımı belli noktaya indirebilirse kalan için çağrı yapar vs. Genelde de dediğiniz gibi o gibi dönemler spekülasyonun bol olduğu dönemler.
    Bence fiyattaki bu yatay ve yükselişten etkilenmemesi şirketin durağanlığı. Örneğin haber trafiği çok az, bilgi elde etmek zor, hisseler dağınık, halka açık olmayan iştirakler kapalı kutu.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Uzun yıllar ortalaması, son dönem ortalaması, Değerleme fiyatı en yüksek olanı geçerli oluyor. o yüzden uzun yıllar ortalamasını bile düşük tutuyorlar. Ecyapta bunu yaptılar bildiğin bedava fiyata çıkıp gittiler. Değerlemeyi hiç sorma resmen dolandırıcılık. Şu anda resmi gayriresmi % 90 elinde adamların. % 95 bulurlarsa kottan çıkma gerçekleşir. Dertleri budur. % 98 ortaklıktan çıkarma barajı biraz zor. O zaman spk dışında kalanlarla pazarlık ederler.
    Peki sayın @bezginbekir şirketin kottan çıkmak istediğini veya bu yönde çalışmalar yaptığını hangi doneler üzerinden anladınız? Neye dayanarak böyle bir görüş edindiniz?

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    zor ve zahmetli bir çalışma. Bunun için öncelikle hisse toplayıp dolaşımdan çekmekle başlaması lazım. Onu yaparak dolaşımı belli noktaya indirebilirse kalan için çağrı yapar vs. Genelde de dediğiniz gibi o gibi dönemler spekülasyonun bol olduğu dönemler.
    Bence fiyattaki bu yatay ve yükselişten etkilenmemesi şirketin durağanlığı. Örneğin haber trafiği çok az, bilgi elde etmek zor, hisseler dağınık, halka açık olmayan iştirakler kapalı kutu.
    Aynen. Üstüne üstlük ortaklık yapıları karmakarışık. Yani özellikle böyle yapıldığı belli. Yoksa istemeden böyle bir karmaşaya yol açamazsın

8. 20 yılı aşkın bunları biliyorum. Artık ciğerlerini okuyorum diyelim. Oradan biliyorum.Bu adamların derdi tüm eczacı grubunda kottan çıkarmak ve ortaklıktan çıkarma yapmak. Master planları budur. İntemada ipin ucu kaçtı. Şimdi de yatırımda kaçtı. Ama ilacı çok sıkı tutuyorlar. Bakalım neler olacak.

Sayfa 146/550 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •