Sayfa 164/550 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. parite 5,5

biraz daha gidebilir

parite artık öbürünün lehine olması lazım...

umarım düşüşte değil de , yükselişte olur ....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Bunlar kadar adamı ters köşe yapan kolay bulunmaz.

3. Evet bu iste bir terslik var. Acaba hangisi.
    ECZYT ve ECİLC arasındaki fiyat oranına baktığımızda ortalama olarak hep 2 -2,5 kat bir korelasyon olduğunu ve bu oranın uzun yıllar boyunca bozulmadığını bu iki hissenin geçmiş fiyatlarına baktığınızda göreceksiniz. Taki ne zaman bozuldu 2020 Şubat ayından sonra. Peki şimdi bu oran ne oldu 5,5. ECZYT neden bu kadar arttıda ECİLC artmadı. Zarar mı ediyor hayır. Borcu mu çok fazla hayır. Peki ala yanlış olan ne. Eğer bir sorun yok ise basit hesaba göre ya ECZYT 20 TL olmalı yada ECİLC 20 TL olmalı. Acaba yanlış olan hangisi. Cevabı sizlere bırakıyorum.

4. Bu işte bir terslik var

Evet bu iste bir terslik var. Acaba hangisi.
    ECZYT ve ECİLC arasındaki fiyat oranına baktığımızda ortalama olarak hep 2 -2,5 kat bir korelasyon olduğunu ve bu oranın uzun yıllar boyunca bozulmadığını bu iki hissenin geçmiş fiyatlarına baktığınızda göreceksiniz. Taki ne zaman bozuldu 2020 Şubat ayından sonra. Peki şimdi bu oran ne oldu 5,5. ECZYT neden bu kadar arttıda ECİLC artmadı. Zarar mı ediyor hayır. Borcu mu çok fazla hayır. Peki ala yanlış olan ne. Eğer bir sorun yok ise basit hesaba göre ya ECZYT 20 TL olmalı yada ECİLC 20 TL olmalı. Acaba yanlış olan hangisi. Cevabı sizlere bırakıyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by kocakurt Yazıyı Oku
    Evet bu iste bir terslik var. Acaba hangisi.
    Üçüncü bir yol olabilir. Burada hep söyledim. Haksız, orantısız şirket birleşmesi. İlaç, yatırım ve ana holding birleşmesi ilacın halka açıklık oranını törpüleme. İlaç KY sını çırak çıkarma. İlacın bu işten çok az pay alması yoluyla İlaç KY nın tasfiyesi. Şu anda zaten gerçek halka açıklık % 10 un altındadır. O kalan % 10 dan fazlası patronun yan hesaplarında büyük ihtimal. Şu son dönemde daha da düşmüş olabilir halka açıklık. Bu birleşme yoluyla holding, yatırım ve ilaç birleştiğinde bir de bakmışız bu büyük pastadan bizim elimizde % 2 nin altında bir pay kalmış. Bu da ortaklıktan çıkarma için yeterli.
    Son aylarda olan biten rasyonel değil. Yatırım üzerinden vurabilirler ilacı. Bu iki fiyatı sıkı sıkıya birbirine bağlı şirket birbirinden bağımsız fiyatlanamaz. Herhangi bir haksız birleşmede şu andaki ilaç fiyatı yaklaşık çağrı fiyatı olacaktır. Üzerindeki baskı başka türlü açıklanamaz. Diyelim bu haksız birleşmeye itiraz ettik. Zaten çağrı fiyatı düşük kalacak. Uygun ekonomik kaos ortamını ve uygun politik atmosferi bulduklarında deneyebilirler.

Soran olursa da, ne yapalım şekerim SPK nın tavsiyesine uyduk sadeleşmeye gittik derler. Yalandan kim ölmüş.

6.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Üçüncü bir yol olabilir. Burada hep söyledim. Haksız, orantısız şirket birleşmesi. İlaç, yatırım ve ana holding birleşmesi ilacın halka açıklık oranını törpüleme. İlaç KY sını çırak çıkarma. İlacın bu işten çok az pay alması yoluyla İlaç KY nın tasfiyesi. Şu anda zaten gerçek halka açıklık % 10 un altındadır. O kalan % 10 dan fazlası patronun yan hesaplarında büyük ihtimal. Şu son dönemde daha da düşmüş olabilir halka açıklık. Bu birleşme yoluyla holding, yatırım ve ilaç birleştiğinde bir de bakmışız bu büyük pastadan bizim elimizde % 2 nin altında bir pay kalmış. Bu da ortaklıktan çıkarma için yeterli.
    Son aylarda olan biten rasyonel değil. Yatırım üzerinden vurabilirler ilacı. Bu iki fiyatı sıkı sıkıya birbirine bağlı şirket birbirinden bağımsız fiyatlanamaz. Herhangi bir haksız birleşmede şu andaki ilaç fiyatı yaklaşık çağrı fiyatı olacaktır. Üzerindeki baskı başka türlü açıklanamaz. Diyelim bu haksız birleşmeye itiraz ettik. Zaten çağrı fiyatı düşük kalacak. Uygun ekonomik kaos ortamını ve uygun politik atmosferi bulduklarında deneyebilirler.

Soran olursa da, ne yapalım şekerim SPK nın tavsiyesine uyduk sadeleşmeye gittik derler. Yalandan kim ölmüş.
    Soyledikleriniz önemli doğru olabilir burada Prometheus isimli biri bunu konuştu iyi diye bencede deneme yapmaya çalisabilirler.
    Şimdi bu benim bilmediğim bir konu geçmişte maktk nin çağrısı ise yaramadiki kottan çıkamadı , hissede bugünkü hesapla 1 milyar TL halka açıklık var bunun yarısı patronda olsa 500 milyon TL halka ödemeli ki kottan çıksın ne yani 5 liraya düşürürse yabancı gelip milletin elindekileri alır kurumsal yatırımcı almaz mi bu operasyon çok kolay ve kısa zamanda olabilir mi bilmiyorum devlet desteklerse herşey olur desteklemezse veya nötr bile kalsa işleri çok kolay değil makkeme safari olur diye düşünüyorum ben şahsen mahkemeye giderim elimde o gün hisse olursa .
    Ilacı toplamak için fiyatını 2010 dan 2015 e kadar baskiladi B.E. o arada ve bugün ne kadarı elinde yan hesaplarında dayısının oğlunda vb bilmek lazim.
    Bu konu çok önemli ilacın yabancı oranı yüzde 7 gibi ama eczyt nin yüzde 0.7 falan hiç yabancı kalmamış demek ki eczyt elinde at oynatıyor 100 lira bile yapar kimse yanaşmaz o fiyattanda bu fiyattan da ne yerli ne yabancı almaz veya yavas yavaş elden çıkarırlar.
    Ama ilacı ortaklık oranları bu kadar net iken nasıl birden sıfıra dusurebilirler bilmiyorum geçmişte sngyo denen adil hisse 33 kuruşa düşürüldü 10 15 yıl heryil zararla kapatti bilançoyu Çorumlu Avni şimdi sürdü yukarı
    Bu konuyu irdelemek lazım bilenler yazsin Prometheus zaten hain bir robottu filmdede insan öldürmeye azmetmisti burada yazan Prometheus da ky düşmanı patron robotu olabilir mi

7. Sayın paydaşım ben ilaç hissesini toplamadan halka açıklığın çok düşürülmesi yolunu anlatmaya çalıştım. Şirket birleşmesi. Yani osmosis yolu ile ilac Ky sını tasfiye etmek. İlacı haksız oratısız birleşme ile holding ve yatırım ile aynı küpe atarsanız ilaç KY tasfiye olmuş olur. Anahtar birleşme ve tasfiye.

8.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Sayın paydaşım ben ilaç hissesini toplamadan halka açıklığın çok düşürülmesi yolunu anlatmaya çalıştım. Şirket birleşmesi. Yani osmosis yolu ile ilac Ky sını tasfiye etmek. İlacı haksız oratısız birleşme ile holding ve yatırım ile aynı küpe atarsanız ilaç KY tasfiye olmuş olur. Anahtar birleşme ve tasfiye.
    Anladım sayın Bezginbekir , bu muhtemelen eczacı holdingin üzerinde olursa ilaç zaten holdingin yüzde 37 sine sahip hakeza yatırımda da hissedar bu oranları nasıl bu kadar değiştirebilirler böyle bir birleşmenin herkesin onayı olmadan nasıl olabileceğini ve ilacın hissesinin yasal olarak nasıl azaltilip tasfiye edilwbilecegini yazarsanız anlamış oluruz ,konuya hakimsiniz , o yüzden.
    Teşekkürler

Sayfa 164/550 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •