Sayfa 20/550 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 153 - 160 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Eczyt nin neden bu kadar iskontolu kaldıgını açıklayabilirmisiz acaba. Teşekkürler şimdiden
    Genel Aracı kurum dagılımına bakın. Belki bir fikir verebilir.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

2. İkince kez okuyunca nr demek istediginizi daha iyi anladım.
     Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Eczacıbaşı'nın içi boş değil. Ayrıca sadece defter değerine kadar geldi.
    Benim söylediğim başka bir şey.

Bu şirketin ( topluluğun) gelirlerinin %70 i, Vitra ve madencilikten gelen gelirler. Kalan gelirler arasında da kira ve faiz gelirleri var. İlaç ve sağlık %10 civarında. Bu payın artması için de hiçbir sebep yok.

İlaç dışı nedenlerle birileri Eczacıbaşı'nı çok değerli bulup almışlarsa o zaman neden hemen hemen aynı şirketlerde payı olan Yatırım Holding'in %40 iskontolu kaldığını da bir zahmet araştırmak gerekir.

3. Sanırım patronun hissesini toplamasından kaynaklı tahtanın aşırı aıg olması ve böylece istedigi baskıyı oluşturmasını kasdettiniz. Yanlış mı anladım yoksa ?
     Alıntı Originally Posted by undebah Yazıyı Oku
    Genel Aracı kurum dagılımına bakın. Belki bir fikir verebilir.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Sanırım patronun hissesini toplamasından kaynaklı tahtanın aşırı aıg olması ve böylece istedigi baskıyı oluşturmasını kasdettiniz. Yanlış mı anladım yoksa ?
    aynen öyle ecilcda da yapmak istedikleri bu ama hacim yüksek talepte yüksek olunca bu dönemde yapamadılar .Bence çok sinirliler

5. Bu hisseler öyle ki birbirlerini destekliyorlar ecilc ın hissesi ecz yatırımda yatırımın hisseleri eczacı holdingte holdingin hisseleri ecilc da yani üretim holding bünyesinde satış ecilc bünyrsinde olsa bilr domino etkisiyle hissedarı eczyatırımı degerlendiriyor. Eczacı yatıırımın deger artışıyla v ödedigi temettüyle holdingin degeri artıyor o da ecilc in özkaynaklarını arttırıyor

6. 2. Çeyrekte sadece eczacıbaşı holdingten gelecek kar payı 67 milyon TL. Faaliyet raporunu okuyun

bütün ilaç üreten yada isim hakkıyla ilaç satan şirketlerin değerlerinin arttığı yıllara girdik.
    virüs nedeniyle ilaç firmalarının değerleri ortaya çıkmaya başlıyor.bundan sonrada devam edecektir.
    virüsle yaşamaya tüm dünya gibi bizde yaşamak zorundayız.
    tedavi imkanlarını arayan ilaç yada aşı bulmaya çalışan dünya ve bizde bu işe müthiş çaba sarf ediyoruz.
    hazır donanımlı ilaç firmalarından biriside eczilaç bu firmada bu işe kafa yoruyor olabilir.
    virüsü tedavi edecek ilaç yada aşı geliştirme çabası içinde olabilir.
    ilaç üretimimi var.yoksa sadece ilaçmı pazarlaması yapıyor.
    benim bu konuda bilgim yok.
    fakat şu anda hazır 50-60 yıllık bir ilaç firması olan ecz ilaçta arayış içinde olabilir.bilmiyorum.
    ilaç pazarında virüsü yenen ilaçı yada aşıyı bulan ülke firma bu işten çok büyük kar edecektir.
    bu virüs işi tüm dünyada bitmeyecek görüntüde var malum.bulaşmaya devam edecek.ediyorda.tüm dünyadaki görüntüye göre.
    kim ilaç yada aşı bulursa köşeyi dönebilir
    .ecz ilaçta bu işlere en köklü ilaç firmalarından birisi olduğuna göre ilaç yada aşı neyse buluş içinde olabilir.
    kaldiki elinde bir çok markası var ortak yada distirübütörlük ilaç pazarlaması şeklinde.
    eder değeri zaten yıllardır düşük kalmış görüntüsü vardı.güçlü özsermayesi mevcut.
    bir çok markası şirketi fabrikası ile üretim yapmaya devam ediyor.
    bir kasa bir masa şirketlerin değerinde bile değil.
    bence virüs nedeniyle bundan sonrası ve yılldra ilaç geliştiren firmalar ön plana çıkabilir.
    ucuz değerde kalmış bir hisse ve şirketlerden birisi.
    virüs dünyada salgın olduğu sürece virüse karşı ilaç aşı arayışı devam edecektir.
    ecz ilaçta böyle bir arayış içinde yerli yabancı ortaklarla arayış içinde olabilir mi.
    özsermayesine göre bu kadar markasına üretimine göre fiyatı ise aslında ucuz kalmış görüntüsü var.
    az bir miktar almıştım.bakalım nasıl olacak.beklentisi var.dediğim gibi.ilaç yada aşı bulma çalışması yapıyormu.bilmiyorum.
    ayrıca zaten güçlü özsermayesi ve sağlam yapısı var.
    bir çok iştiraki ve markaları fabrikaları mevcut.
    bir kasa bir masa şirketlerden değil.
    fiyatı pahalımı.değilmi.ucuzmu kaldı.
    fiyatını piyasa belirler.karlılık oranları ise düşük.
    yazdıklarıma göre yatırım yapmayın. gaza saza cazada gelmeyin.araştırın öyle değerlendirin derim.
    herkezin bir bildiği vardır...ytd

8. Haberleri izliypruz hep beraber 1 kez ilaçtan bahsediliyorsa 2 kez dezenfeksiyondan bahsediliyor. Normalleşmede vazgecilmez seylerden biri dezenfeksiyon eczacı burda çok yi

Sayfa 20/550 İlkİlk ... 1018192021223070120520 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •