Sayfa 202/550 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Mesele şu; parite. Defter değerlerine göre 1 e 3.5 olması gereken parite 1 e 8 ve ısrarla savunuluyor. Birgün birleşme olduğunda yatırm yatırımcılarını koruma bahanesi ile bu pariteden birleşme yapmanın ön hazırlıkları mı diye bir şüphe duyuyorum. Yatırımda artık kemik yatırımcı kalmadı. Kemik yatırımcı ilaçta. 500 bin, 1 milyon, 1.5 milyonluk portföyler var. Hedef bu portföyler.

Eczacıbaşının tek bir master planı vardır. Kottan çıkmak ve ortaklıktan çıkarmak. İlki için % 95 ikincisi için % 98 sahiplik gerekir. Anlaşılan yatırımda bu oranları bulmuş olmalılar ki, bu fiyatlara gelmesine izin verdiler. Şimdi hedef ilaç, onu da adaletsiz bir birleşme ile ele geçirmek. Bunun için istatistik belli periyotlar fiyat ortalaması ya da değerleme fiyatı. Çağrı fiyatına bunların en yüksek olanı esas olur. Sorun şu ki adaletsiz bir birleşmede en fazla değerleme oranı esas alınacak. Satma hakkından yararlansan fiyat 8 tl olur. Diğer türlü de 8 tl olur. Hayır hiç tepki vermedin elindeki(ilaç tüzel kişiliğinin ) haklar kaybolacak.Diyelim ilaç ve yatırım bilaço esasına göre birleşti yeni kurulan şirkette elimizdeki pay 1 e 3.5 iken, bu fiyatlardan yaparlarsa elimizdeki pay 1 e 8 olacak. Böyle bir uçurum var.

2015te ortaklıktan çıkarma karambolu oluştu şirketler sıraya girdi. Ecyap, Petrol ofisi, demirdöküm gibi.

Bugünlerde ise şişecam grubu haksız biçimde birleşmelere konu oladu. Ana şirket ortaklarının hakları resmen gasp edildi. Tam bu esnada Tarihi ortalamaları 1 e 2.5 olan yatırım ilaç paritesi hiç olmadık biçimde 1 e 8 e çıktı. İşte şüphe bu, spk teamüllerini fırsat bilip Eczacıbaşı da böyle bir oyunun peşinde mi?
    2015teki furyada Ecyap olayını patlatan eczacıbaşı grubu şimdide bu pariteyi kullanıp ilaç yatırımcısını soyguna uğratmayı deneyecek mi?

2.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Mesele şu; parite. Defter değerlerine göre 1 e 3.5 olması gereken parite 1 e 8 ve ısrarla savunuluyor. Birgün birleşme olduğunda yatırm yatırımcılarını koruma bahanesi ile bu pariteden birleşme yapmanın ön hazırlıkları mı diye bir şüphe duyuyorum. Yatırımda artık kemik yatırımcı kalmadı. Kemik yatırımcı ilaçta. 500 bin, 1 milyon, 1.5 milyonluk portföyler var. Hedef bu portföyler.

Eczacıbaşının tek bir master planı vardır. Kottan çıkmak ve ortaklıktan çıkarmak. İlki için % 95 ikincisi için % 98 sahiplik gerekir. Anlaşılan yatırımda bu oranları bulmuş olmalılar ki, bu fiyatlara gelmesine izin verdiler. Şimdi hedef ilaç, onu da adaletsiz bir birleşme ile ele geçirmek. Bunun için istatistik belli periyotlar fiyat ortalaması ya da değerleme fiyatı. Çağrı fiyatına bunların en yüksek olanı esas olur. Sorun şu ki adaletsiz bir birleşmede en fazla değerleme oranı esas alınacak. Satma hakkından yararlansan fiyat 8 tl olur. Diğer türlü de 8 tl olur. Hayır hiç tepki vermedin elindeki(ilaç tüzel kişiliğinin ) haklar kaybolacak.Diyelim ilaç ve yatırım bilaço esasına göre birleşti yeni kurulan şirkette elimizdeki pay 1 e 3.5 iken, bu fiyatlardan yaparlarsa elimizdeki pay 1 e 8 olacak. Böyle bir uçurum var.

2015te ortaklıktan çıkarma karambolu oluştu şirketler sıraya girdi. Ecyap, Petrol ofisi, demirdöküm gibi.

Bugünlerde ise şişecam grubu haksız biçimde birleşmelere konu oladu. Ana şirket ortaklarının hakları resmen gasp edildi. Tam bu esnada Tarihi ortalamaları 1 e 2.5 olan yatırım ilaç paritesi hiç olmadık biçimde 1 e 8 e çıktı. İşte şüphe bu, spk teamüllerini fırsat bilip Eczacıbaşı da böyle bir oyunun peşinde mi?
    2015teki furyada Ecyap olayını patlatan eczacıbaşı grubu şimdide bu pariteyi kullanıp ilaç yatırımcısını soyguna uğratmayı deneyecek mi?
    Zannetmem Sn Bezgin..Bu pariteden veya son ayların ortalamasından şirket birleşmesi olmaz. Bunu Spk da kabul etmez, kendileri de yapmaz, yapamaz. Ilaç alışık olduğumuz bir biçimde serbest salınmaya bırakıldı. Yatırımdaki zat da ne yapacağını kendisi düşünsün.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Zannetmem Sn Bezgin..Bu pariteden veya son ayların ortalamasından şirket birleşmesi olmaz. Bunu Spk da kabul etmez, kendileri de yapmaz, yapamaz. Ilaç alışık olduğumuz bir biçimde serbest salınmaya bırakıldı. Yatırımdaki zat da ne yapacağını kendisi düşünsün.
    Birleşmenin belki prosedürü var SPK.kabul etmez falan hikayedir.
    Değerleme yapılıyor vede böyle bir aciklamanin yapıldığı zamanda 1 ay geriye giderek ağırlıklı ortalamanın ortalaması alınıyor.
    Zaten ortada bir birlesme kararı da yok
    Şirketler bunu yapacağı zaman bunu fiyatlara o kadar güzel ayarlıyor vede çağrı için gerekli fiyatın üzerinde tutuyorlar.
    Yani demem odurki zaman içinde oran suymus buymuş bunlar boş tezlerdir.
    Yy.tv.degildir.
    Sagliklar

4. Benim zerre güvenim yok bu bist ve patronlara 25 yılıdır hep aynı hep patron odaklı bir sistem ezilen her zaman bireysel yatırımcı. Yönetimde bulunan bağımsız üyeler bike patron odaklı.

5.  Alıntı Originally Posted by Gazmanbaba Yazıyı Oku
    Benim zerre güvenim yok bu bist ve patronlara 25 yılıdır hep aynı hep patron odaklı bir sistem ezilen her zaman bireysel yatırımcı. Yönetimde bulunan bağımsız üyeler bike patron odaklı.
    Bağımsız mi? Patronun seçip maaş verdiği üye bağımsız olur mu zaten

IN2010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

6. kimseye etmem şikayet...

7. benim canımı sıkan nokta, her kademeden lot veriyorlar, aldıkça veriyorlar, meril yükseldikçe alıyor yükseltip 2 kuruş çıktı mı satıyor, bekir beye katılıyorum, tahtada yabancı da kalmamış, spk ya kafa tutacak yapı da yok, spk küçük yatırımcıyı takmaz ki, ülkede hukuk zaten yok, kimi kime şikayet edeceksin, mevzuata uydururlar bir şekilde, küçük yatırımcı her kağıtta var şu an, küçük yatırımcının takoz koyduğunu düşünmüyorum, bu tahtayı hangi fon hangi grup yönetiyor psikolojilerini anlamak mümkün değil.

8. Meril kim ki ? Kanyon Ofiste kiracısı.

Sayfa 202/550 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •