Sayfa 210/550 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 4399 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Yemin ederim deminki sermaye artırım tahminlerimi yazarken bugün gelmiş olan hem kar hem de monrol için bedelli sermaye artırımlarını kapta görmemiştim. Şimdi gördüm Hırsız bunlar. Karo için bedelliye 62.500.000 tl Mondol için 40.500.000 tl kasadan para çıkacak. Bu nedir şirketinde yatırım yapmışsın iştirak ya da bağlı şirket sana az da olsa temettü verir. Ama yok ilaç bunlara haraç öder gibi bedelli sermaye artımı ödesin. Kasadan 103 milyon tl para çıkacak. İkisine toplam 175 milyon dolar harcandı hala harcanıyor.şimdi 24 ayda ödeneceğine göre ortalam ,kur 9 0lsa 11 milyon dolar daha eklenir bu maliyete.

2. Baxter hastane ürünlerini satışından bir gelir elde edecek ya ilaç Tahminen 90-100 milyon civarı bir rakam tutar yanılmıyorsam Hah işte hemen o paraya göz koydular. O parayı zarar merkezlerine bedelli sermaye artırımı diye iç edecekler.

Şimdi siz yönetim kurulusunuz. 13-14 yıl önce Vitra karo ve Monrol isimli şirketlere çok ciddi bedeller ödeyerek ortak olmuşsunuz. Ve bu şirketler o yıllardan beri hep zarar etmiş. Size de bedelli sermaye artırımına katılmak düşmüş. Devlet kendi şirketi olsa bu zarara katlanmaz bu şirketleri özelleştirir. Özel sektör hiç katlanmaz. hemen elden çıkartır.

Bu adamlar bunu cevabını vermeli artık. bu ne utanmazlık. Bu şirketler 13-14 yıldır alındıklarından beri zararda. yüzsüz herifler.

3. Bu arada bir ekleme yapmak isterim. Bu iştirak ya da bağlı şirketlere yapılan bedelli sermaye artırımı muhasebe tekniği olarak ilaç bilançosuna zarar yazar. Nasıl, patron bir taşla kaç kuş vurmuş oluyor.

4. https://www.medikalnews.com/eczaciba...d-yolu-acildi/

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Sn bezgin bekir ve noreply yazdıklarınıza sonuna kadar katılıyorum.
    Zaten yazacak bir şey de yok
    Ağam maşallah hep genç hep diri
    Gözü hep bizde.

Özetle huylu huyundan vazgeçer mi ...

6.  Alıntı Originally Posted by İnsanoğlu Yazıyı Oku
    https://www.medikalnews.com/eczaciba...d-yolu-acildi/

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yukarıdaki bilgi için Teşekkürler

Artık burada paylaşılan olumsuzluklarin bir anlamı yok zira burada konuşarak ne çözülüyor anlamadım, sürekli olumsuzluk pompalamanin alemi yok .

Zaten pandemiden canımız sıkılıyor yeterince bir de burada aynı olumsuz şeyleri konuşup durmayalım diyorum.

Çok daha boktan bilançoları iğrenç hesapları olan kağıtlar istendiğinde uzaya gider demek ki bilanço önemlidir ama herşey değildir bunu öğrendik .

Bence adam parayı sağ cebinden sol cebine koyuyor başka bir şey olduğu yok para bir yere gitmiyor sonuçta iştirakte sermayede artıyor , paylaşmak istemediğini bu ülkede hiç bir patron paylaşmiyor istediğini yaz .

7. Kartal için imzalanan sözleşmenin feshi haberi kap'a düştü. Kanımca eksik bir açıklama. Feshedildiğini söylüyor ama bundan sonra ne yapılacağını tarif etmiyor. Belki de işin tamamını üstlenirler ?? Yakında rengi belli olur.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Kartal işi iyice ayak diretmeye başadı. Kartal belediye mecliste onayladı fakat aylardır İBB ye yollamıyor. Bunda bir iş var. Benim tahminim tüm bu fabrikalar bölgesi için bir büyük uluslarearası proje geliştiriliyor olabilir. Bu çerçevede bu oluşuma katılmak için eczacılar projenin iptali yoluna gitmiş olabilirler. Bu kadar ayak diretme ve oyalanma olamaz çünkü. Kartal belediye hiç açıklama olmaksızın aylardır İBB ye yollamıyor. Bir şeyler pişiyor olabilir.

Not: Bir duyumum yok sadece akıl yürütüyorum. YTD23

Sayfa 210/550 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •