Sayfa 251/550 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. 20.12.2021 tarihinde EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ECILC) payları ile ilgili olarak 6,99-7,65 TL fiyat aralığından 544.260 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesindeki payımız 20.12.2021 tarihi itibarıyla %30,09 olmuştur.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Patron hissesini serbest aşağı salıp hisse toplarmış .Bu ne kadar aç gözlü olduğunu açık olarak ima ediyor.Sabır,sabır.Bugün inşallah son kayıpların bir kısmını telafi ederiz.
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    20.12.2021 tarihinde EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ECILC) payları ile ilgili olarak 6,99-7,65 TL fiyat aralığından 544.260 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. sermayesindeki payımız 20.12.2021 tarihi itibarıyla %30,09 olmuştur.
    SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

3. Bağlı ortaklığımız EİP Eczacıbaşı İlaç Pazarlama A.Ş. (EİP), "Zepzelca®" markalı ilacın, Türkiye'de pazarlama ve satış hakları için bugün (21 Aralık 2021) İspanya merkezli Pharma Mar S.A. ile lisans ve dağıtım anlaşması imzalamıştır.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/985324
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. 21.12.2021 tarihinde EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ECILC) payları ile ilgili olarak 6,76-7,36 TL fiyat aralığından 432.700 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.

5. Son günlerde patronun hisse alımı yönünde harekete geçmesi ne anlama geliyor ?.Patron bizlere destek olmak için almıyor elbette.Aklındaki nedir ? İleride hisseyi kotadan çıkarmak için işe başlamış olabilirmi?Bu konuda ne düşünüyoruz arkadaşlar.Hisseyi iyi tanıyan sayin Bezginbekir ve Noreply ve diğer arkadaşlar ne derler!
     Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    21.12.2021 tarihinde EİS Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. (ECILC) payları ile ilgili olarak 6,76-7,36 TL fiyat aralığından 432.700 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir.
    SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

6. Kottan çıkarmak için % 95 Ortaklıktan çıkarma için % 98 sahıpllık gerekir. Yatırıma son bir yıldır yol verdiğine göre Halka açıklık yatırım için % 18 değil yan hesaplarla % 10 altına düşmüş olmalı. Bekli daha da düşük olabilir. İlacın halka açıklığı da % 19 gibi görünse de yan hesaplar ile % 10 civarındadır diye düşünüyorum. Buradaki püf noktası yatırım ilaç paritesi tarihi ortalamalar 1 e 2.5 iken son bir yılda bunun 1 e 7 ye çıktığını ve bu düzeyde tutulduğunu görüyoruz. İlacı ısrarla baskılarken Yatırımın yürümesine izin verdiler. Baskılayıp toplamak aslında suç Bu durum genel kurulda dile getirilince uzun yıllar yatırımın ılaç almasına ara verılmıişti. Bu hızla yeniden başladı. Ilaç ve yatırımın bilanço bazlı özsermaye ve ödenmiş sermayeleri kıyas edıldığınde 1 e 3.5 oranını buluruz. Normalde ttk ya göre bir birleşme yapılacak olsa bu oran geçerli olmalı. Ama bunlar ısrarla 1 e 7 oranda tutuyorlar. SPK tebliğine göre yanlış bilmiyorsam Bilanço bazlı karşılaştırma, değerleme ve Fiyat ortalamaları bellı ağırlıklarla dikkate alınıp öyle bir oran belirleniyor. Mesela bu 1 e 7 den faydalanıp 1 e 3.5 değil 1 e 4 ya da 1.e 4.5 gibi bir oran yapmayı deneyebılırler. Böyle gözü karartıp alım yaptıklarına göre bir şeyler planlıyor gibiler. Bütün dert Ilacın Ana holdıng üzerindeki % 37.28 lik payı biz KY ye yedirmemek. Yani Adaletsiz bir ilaç yatırım birleşmesi sonrası biz yeni şirketten adaletsiz bir şekilde az pay alacağımız için herbirimizin holding üzerindeki ve ilacın kendi bilançosundaki sahıplik oranları şimdikinden daha düşük olacak. Yani bunca yıl sonra bizi çırak çıkarmak için bu plan. Bu oyun Ecyap ta yapıldı. Birleşme oyunu ecyap içi boş küvet şirketi ile birleşti ve şirketin % 13 ünü bu küvet işirketine verdiler. Amaç KY nin oranını düşürmekti. Burada da herşey planlanmış gibi geliyor bana.

7. Yatırım Holding her gün alım yapıyor görünüyor. Alınan payların son bir yılda toplanmış olan senetler olduğuna dair kuvvetli süphelerim var. İnce hesap yaptıklarına ben de katılıyorum ama İlaç ve Yatırım Holding'in şirket değerlerinin %90'ı karşılıklı iştiraklerinden geliyor. Bunun üstüne başka bir kılıf dikmek, bir hikaye uydurmak insaf sınırlarını aşar gibi düşünüyorum.
    Konu insaflı olup olmamaları değildir, hesabı verilemeyecek kadar adaletsiz bir durumu birkaç milyon dolar daha kenara koymak için yapmayacaklarına dair- safiyane- düşüncemdir.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Bunlar bizim paramıza tenezül etmez görüşü bende de 10 yıl önce hakimdi. Ama bugün tenezzül edeceklerini biliyorum. Nereden biliyorum. 2015 te Ecyap ta benim parama tenezzül ettiler. Yani artık önümüzde örnek var. Bu şirketi Nejat Eczacıbaşı yönetiyor olsa tamam ama bu iki kardeş çok kötü bir sınav verdiler. Hiç güvenmiyorum. Bunlardan artık en kötüsünü bekliyorum.

Mesele insaf meselesi değil artık. Yaptıkları cezasız kalacaksa herşeyi yaparlar.

Sayfa 251/550 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301351 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •