Sayfa 314/550 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Şimdi ayarı veriyorum ,

Eyyyy eczacı ilaç sen kimsin yaaaa ?

Artik golden cross yapar (ama ne zaman )
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Şimdi ayarı veriyorum ,

Eyyyy eczacı ilaç sen kimsin yaaaa ?

Artik golden cross yapar (ama ne zaman )
    Yatırım Holding geçmişteki hareketlerini tekrar ederse sasirmam. Orada meydan boş çünkü.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. hissenin fiyati yarim kilo domates etmiyor diyorlar, ne guldum 😆

4. Nuri Sevgen i bloomberg de gördüm 2 gün önce aynen şöyle dedi

"Bistin geleceğini iyi görüyorum zira bazı hisselerin piyasa değeri sahip olduklari arsa fiyatı etmiyor "dedi ,

Dedim ki herhalde bizim hisseden bahsediyor .

5. Yatırım tavsiyesi değil ama fanatizm tavsiyesi yapmalı bu hissede. Çok dirençli olmalısınız, bu yolun sonunda şirketlerin değerini bulma olasılığı kadar avucunu yalama olasılığı da var. Bunun şirketle, değerle filan ilgisi yok.

Aslında bazen keşke satacak olanların yarısı hemen satsa da geri kalanlar nedretten ( hissenin nadiren bulunmasından) faydalansa gibi de düşünüyorum. Eğer halka açıklık üçe beşe düşse sona kalanların da inadıyla uğraşamaz, başka bir şey (hinlik) düşünürler.

Örnekleri hep temettüden veriyorum; yüzde beşe düşmüş bir halka açıklıkta 50 milyon dolar temettü dağıtımı kararı alsa bu yıl dağıtacağı kadar bir para çıkıyor kasadan. Belki açıklık o seviyeye düşecek olursa artık yatırımcıyla uğraşmaktan ( yatırımcıları zora koşmaktan) vazgeçer, bilemeyiz.

Yayın neden çok gergin olduğuna gelince, bu hisse 30 liraya gitse kimse pahalıymış demez.

İşte bu yüzden de "gitmez" . Ya da o görünüm veriliyor.

6. Ben hukuki kısmını bilmiyorum bilmem lazim aslında para koymuşum ,
    Şöyle ki kanyonda işgyo %50 ortak o hissede değerleme olarak X lira gösteriyor bizm ki de kendine düşen %50 yi x/2 gösteriyor ve hic tinmiyor bunun hukuki bir düzeltmesi yaptırımı yok mudur 10 yıl önceki fiyattan insan malını nasıl gösterebilir halka açık bir hissede

Bu manipülasyon suçlamasına konu olmaz mi ?

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben hukuki kısmını bilmiyorum bilmem lazim aslında para koymuşum ,
    Şöyle ki kanyonda işgyo %50 ortak o hissede değerleme olarak X lira gösteriyor bizm ki de kendine düşen %50 yi x/2 gösteriyor ve hic tinmiyor bunun hukuki bir düzeltmesi yaptırımı yok mudur 10 yıl önceki fiyattan insan malını nasıl gösterebilir halka açık bir hissede

Bu manipülasyon suçlamasına konu olmaz mi ?
    Yeniden değerleme şirketin insiyatifinde, GYO olsaydı değerleme yaptırmak zorunda kalacaktı. Bu konular geçmiş genel kurullarda defaatle dile getirildi, baştan savar gibi yanıtlar verdiler.

Umursamıyorlar.

8. Bizimki değerleme yapıyor, burada bir yanlış anlaşılma var. Evet uyduruk ve düşük değerli gösteriyor. Ama işin ilginci o düşük değerli değerleme bile bilançoda yer almıyor. Mesela Kanyonun AVM nin % 50 si ve Kanyon ofisin % 100 üne sahip ilaç. onu 16 yıl önceki tl fiyatından görüyoruz bilanço da. Yetmedi ondan da amorti düşüyorlar atıyorum yarısını. O rakan gözüküyor. Yaptığı uyduruk değerleme bile değil. Ayazağa arsası 76 dönüm. 52 dönümü bilançoda çok komik bir rakamla orada. Kalan 24 dönüm alındığı tarihteki tl bazlı fiyatından gözüküyor. Silivri arsası aynı şekil. Monrol ve Vitra karo da farklı değil. Vitra ya 90 milyon dolar verdi bugüne kadar % 25 ine, monrole 80 milyon dolar sonuç yok.

Bu yeniden değerleme yapmamlarının nedeni, yapsalar ilacın defter değeri çok yükselecek. şimdi 11 tl, onu bile fiyatlamayan bu adam 35 tl defter değerini nasıl fiyatlayacak. PD/DD düşmesin diye asla yeniden değerleme yapmıyor.

İkincisi ilacın konsolide bikançosuna holdinginten düşen Kar payını koymayınca Kar rakamı düşük tutıluyor. Böylece Fiyat kazanç oranı dışarıdan bir yatırımcı için cazip halden çıkartılıyor.

Patronun tahtada mutlak hakimiyeti var. Özellikle robot uygulamalarından sonra tahta demirden bir elle yönetilip fiyatlanıyor. Özellikle küçük kardeş bu işi hobi yapmış durumda anlaşıldığı kadarıyla.

Durumumuz budur. Hisse kıymetli mi evet. Bize yediriler mi bilmiyorum. Ben bekliyorum. Bu adamların sırrı şu en büyük haksızlıkları büyük bir kibir ve kendilerinden emin şekilde yapıyorlar ki, herkes umudu kesiyor. Gidin piyasanın eskisi bir profesyonelle görüşün gizli kalmak koşuluyla size uzak durun derler zaten.

Bütün gelişmeletri sakladılar, fiyatlandırmadılar. Bakalım hiç değilse bir bölümü bu sene fiyata yansıyacak mı?

Sayfa 314/550 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •