Sayfa 545/550 İlkİlk ... 45445495535543544545546547 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 4,353 - 4,360 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Ben şahsen Esan ın yabancı ülkelerde yapabildiği bu işi ülkemizde Kanada vb şirketlerine dağıtmanın mantığını anlayabilmiş değilim.

Bu arada Monrol'ün satışını doğru buldum fiyat tespiti yapamam tabii ama yanlış yapmazlar patronlar. Zira büyüklüğüne nispetle doğru dürüst bir favök katkısı hatırlamıyorum , bilançolarda. Ayrıca da Gensentanın mali yükü sıfırlandı. Alâ yı vâlâ..
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Ben şahsen Esan ın yabancı ülkelerde yapabildiği bu işi ülkemizde Kanada vb şirketlerine dağıtmanın mantığını anlayabilmiş değilim.

Bu arada Monrol'ün satışını doğru buldum fiyat tespiti yapamam tabii ama yanlış yapmazlar patronlar. Zira büyüklüğüne nispetle doğru dürüst bir favök katkısı hatırlamıyorum , bilançolarda. Ayrıca da Gensentanın mali yükü sıfırlandı. Alâ yı vâlâ..
    Özsermaye artışı beklediğim gibi yüksek geldi. Monrol zarar edeb bir şirketmiş. Cirosu 60 milyon dolar kadar. Ciro çarpı 3 gibi bir değerden devir yapılıyor olması olumlu.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Özsermaye artışı beklediğim gibi yüksek geldi. Monrol zarar edeb bir şirketmiş. Cirosu 60 milyon dolar kadar. Ciro çarpı 3 gibi bir değerden devir yapılıyor olması olumlu.
    Faaliyet raporu gayet olumlu, sağlık ve gayrımenkul alanına vurgu yapmışlar, ilaç şirketinin holding yapısında olduğunu manşete taşımışlar ( artık şu yatırım holdingle bir birleşseler!)

Holding'in makul piyasa değerri 49 milyar lira olarak gösterilmiş. Kartal arsasının değerlemeye girdiğini sanmıyorum.
    İlaç şirketinin elindeki gayrımenkuller ise 10 milyar lira mertebesindedir.
    2023 de holdingten 800 küsur milyon lira kar payı alınmış.
    Monrol devri bu yıl içinde gerçekleşirse zaten rahat olan nakit durumu daha da iyileşecektir. Vitra Karo zarar yazmaya devam ediyor.

Temettü kararı bakalım nasıl gelecek?
    Bu rapor itibarıyla İlaç şirketi borsada defter değerinden işlem görmektedir.
    Gayrımenkullerin de akar sağlayacağı düşünüldüğünde defter değerinin altından işlem görmesi mantıksız olur.
    Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bu veriler ışığında uzun vadeli yatırım için uygun bir giriş fiyatı olarak
    değerlendiririm.

5.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    ilaç şirketinin holding yapısında olduğunu manşete taşımışlar
    Ne demek istediniz , açar mısınız ?
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Ne demek istediniz , açar mısınız ?
    Faaliyet raporunda " Biz Kimiz?" başlığı altında yer almış.

"Biz Kimiz?

Eczacıbaşı İlaç, Sınai ve Finansal Yatırımlar, mevcut bağlı ortaklıkları,
    iş ortaklıkları ve iştirakleri ile bir holding yapısındadır"

Holding yıllık faaliyet raporunun bu rapora göre daha iyi hazırlanmış olmasını beklerim.

7. Teşekkürler.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Temettü tahmini yapalım.

Yatırım holding için hisse başı 4 lira
    İlaç hisse başı 75 kuruş.

Tahminim iyimser yönde bu oranlara göre yukarı yönlüdür.

Sayfa 545/550 İlkİlk ... 45445495535543544545546547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •