Sayfa 546/550 İlkİlk ... 46446496536544545546547548 ... SonSon
Arama sonucu : 4396 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Hissede satış baskısı var gibi göstererek hisseyi birkaç gündür fiyatı 50 seviyesinin altına kadar salıyorlar.İşlemlerin çogu aynî gruba alt olarak karşılıklı.
    Meydan boş SPK denetimi nerede!Yatırımcıyı bunların vicdanına bırakanların büyük sorumluluğu vebali var.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Hissede satış baskısı var gibi göstererek hisseyi birkaç gündür fiyatı 50 seviyesinin altına kadar salıyorlar.İşlemlerin çogu aynî gruba alt olarak karşılıklı.
    Meydan boş SPK denetimi nerede!Yatırımcıyı bunların vicdanına bırakanların büyük sorumluluğu vebali var.
    Olsun. Değer yatırımcısı olanlar için koşullar iyi. Eğer fiyatları geriletirlerse fırsat sayılır.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Olsun. Değer yatırımcısı olanlar için koşullar iyi. Eğer fiyatları geriletirlerse fırsat sayılır.
    İlk kez sizi bu kadar net gördüm desem sanırım yanılmış olmam..
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    İlk kez sizi bu kadar net gördüm desem sanırım yanılmış olmam..
    Doğrudur. Bu fiyatlar hisseye adil ve makul bir yerden giriş fırsatı veriyor. Eczacı grubu en iyisidir demiyorum, mutlaka başka şirketler de vardır. İşlerini iyi yönetmek için hazırlıklı olduklarını düşünüyorum. Bu kısmına daha çok önem veriyorum.

5. "Bu kapsamda Şirketimiz, Eczacıbaşı-Monrol'ün sermayesinin %7,5'ine karşılık gelen 5.062.498 adet payı 2022 Tadil Protokolü'ndeki esaslara göre hesaplanan toplam 2.532.211,96 Avro karşılığı 87.507.421,26 Türk Lirası satış bedeli ile Bozlu Grubu'na satarak, 18.04.2024 tarihinde paylarını devretmiştir."

Bu satış bedeli bedava gibi olmuş yabancı ortağa satış fiyatı yanında 2022 fiyatı üzerinden satış mı olur muş, hiç anlamadım.

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    "Bu kapsamda Şirketimiz, Eczacıbaşı-Monrol'ün sermayesinin %7,5'ine karşılık gelen 5.062.498 adet payı 2022 Tadil Protokolü'ndeki esaslara göre hesaplanan toplam 2.532.211,96 Avro karşılığı 87.507.421,26 Türk Lirası satış bedeli ile Bozlu Grubu'na satarak, 18.04.2024 tarihinde paylarını devretmiştir."

Bu satış bedeli bedava gibi olmuş yabancı ortağa satış fiyatı yanında 2022 fiyatı üzerinden satış mı olur muş, hiç anlamadım.
    Ortaklık sözleşmesi ve üzerindeki hisse alım opsiyonları halka açık olmadığından yorumlamak zor.Şunu unutmayalım, Bozlu bu işin kurucu ortağı. Aralarındaki ilişkiye ve opsiyon maddesine göre %50 payın devir bedeline göre neredeyse üçte bir değerlemeyle devredilmiş.

Üzerinde durmuyorum.

7.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Ortaklık sözleşmesi ve üzerindeki hisse alım opsiyonları halka açık olmadığından yorumlamak zor.Şunu unutmayalım, Bozlu bu işin kurucu ortağı. Aralarındaki ilişkiye ve opsiyon maddesine göre %50 payın devir bedeline göre neredeyse üçte bir değerlemeyle devredilmiş.

Üzerinde durmuyorum.
    Evet kurucu ortak olmak ve işe birini ortak etmek her zaman önemlidir bütün dünyada böyle ben kimin kurucu ortak olduğunu bilmiyordum bu nedenle makul görüyorum sizin gibi.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

8. Raporlarda bilanço dönemi sonrası dönemdeki olaylar başlığında Kartal arsası imarına ilişkin tek bir kelime yok. Belki satanlar bu yüzden satıyorlardır.

Satacaklarsa bu yüzden satsınlar, çünkü ben de yakın vadede özellikle konut tarafında bir proje gerçekleştirmelerini beklemiyorum.

Sayfa 546/550 İlkİlk ... 46446496536544545546547548 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •