Sayfa 96/549 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon
Arama sonucu : 4386 madde; 761 - 768 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Bu görüş Eczacıbaşının küçük yatırımcılarda oluşturmaya çalıştığı görüşün ta kendisidir. 13-14 milyar tl eczacıbaşı holding için komik bir rakam olur.. Sadece yapı grubu 1 milyar dolar eder.Esan kurulu düzen ve maden hakları tahmin edilemez bile (ısrarla gizleniyor). Kartal arsa sadece orası imar sonrası 10 milyar tl eder rahat.

Uzatmayalım, o bahsettiğiniz rakamları en az 2 ile çarpın. Bu söylediğim spekülatif bir durum için değil makul muhafazkar bir hesaplama ile rahat ulaşılabilir rakamlardır. Sorun, bunu paylaşmak istemeyen hastalık derecesinde takıntılı patronaj ile karşı karşıya olmamızdır.
    Keşke yazdiklarin gibi olsa dostum. Vitra'nin nasıl bir kambur olduğunu sen benden iyi bilirsin. Grubun gelirlerinin büyük kısmı Esan'dan gelir, Esan hakkında da kimse birşey bilmez, elindeki madenlerin işletme ömrü nedir, şirket 10 yılda 10 kat büyüyeceğim der piyasada hicbir şekilde adı geçmez. Kartal için ben seninle ayni beklentilerde değilim. Temizlik ürünleri olmasa Eczacıbaşı diye bir markanın varlığı dahi unutulup gidilecek böyle bir şirketten bahsediyoruz. Kendisinden haber alınamayan bir holding olarak hayatlarından gayet memnundurlar. Bize de hisselerinin bekçiliğini yaptırdılar. Benden buraya kadar. En kisa vadede ( 1 yildan once) perde ve kapanis.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. İstinye Park'ın % 42 sini doğuş grubu Katar'a 1 milyar dolara satmış. Yani istinye parkın tamamı 2 milyar 380 milyon dolar. Bir kıyas yaparsak Kanyon ne kadar yapar. Herkesin hayal gücüne bırakıyorum. Kanyon Avm nin % 50 si ve Kanyon ofisiin % 100 ü eczacı ilaç bilançosunda.

Bilançoda gösterilen değer 220 milyon tl.

3. Şu var ki, Doğuş grubu için her şey alınıp satılabilir. Eczacı Grubu için ise Kanyon kendi korunaklı hayatlarını sürdürdükleri günlük ritüellerini gerçekleştirdikleri, kısacası varoldukları olmazsa olmazları. O yüzden kimse teklif bile yapmaz bunlara. Satıcı olsalar buraya da Katarlılar çok iyi bir teklif verebilir oysa.

Sat Kanyonu Katarlılara hepimiz KATARSİSe kavuşalım. Sende rahatla biz de..

eczyt tavan yapacak bizimki sürünerek ilerliyor resmen

5. Kaan doruk.
    Türkiyenin en büyüğü koç gelmiş Avod maden için iş ortaklığı teklif ediyor masaya oturuluyor anlasılamıyor neden biliyormusunuz? Avodun istediği bedeller ödenmediği için, peşinden hemen devreye Ezcacıbaşı giriyor masa da şuan pazarlık yapılıyor. bugün yarın sonuçlanır sırada kim var biliyormusunuz ? Avod sizin yazdığınıza göre çok kötü bir şirkette bu Koç ve Eczacıbaşımı bunu göremedi de mi kapıda bekliyorlar . . Ben 2.5 ay oldu kağıttayım . Adamlar inşaat içi var yeni lüks konut içine girdiler. Eğitim kurumları mevcıt. Sadece gıda nedir ki ya. Maden de 3. Firma da sırada . Benim meslek gazeteci biz ne hürriyet kaldı ne milliyet show tv hepsini gördük kulağımız delik biraz sakin olun güzel olacak YTD.
    Bu haberi avod sayfasından alip ekledim.Eczacıbaşi masaya oturmuş diyor.hakkimizda hayirlisi

6. Çorum Boğazkale'de*bulunan 200712071 ruhsat*numaralı*bakır madenimizin satış ve ortaklık konularıyla ilgili;*20.10.2020*tarihinde KAP açıklaması ile durusu yapılan, Demir Export* A.Ş.*şirketi*ile imzalamış olduğumuz gizlilik sözleşmesi sona erdirilmiş*olup, Esan Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler San. ve Tic. A.Ş. şirketi ile*Gizlilik Sözleşmesi imzalanmıştır.

**

7. Bu bahsedilen bakır madeni işi Esan bilançosu için bile küçük bir iş. toplam rezerv değeri 174 milyon dolar. bunun yarısı kar olsa 90 milyon dolar eder. Kaç yılda çıkaracak. Üstelik madenin sahibine ya satın alma bedeli ödeyecek ya da bilikte işletme planı sunacak. Buradan Esanın bilançosuna olsa olsa yılda 2-3 milyon dolar artı değer düşer, (Önce bir yatırım yapmak şartıyla) o da anlaşma olursa. Bu miktar Esanın bilançosu için küçük bir rakam. Esanın kendine ait İnlice altın madeni çalışıyor ama hiç ses yok. Lapseki altın madeni işi ne oldu haber yok.

Yani o 90 milyon dolar karın % 50 si Eczacıbaşının olsa 45 milyon dolar, bakırı 20 yılda çıkartsa(atıyorum) hesap ortada. Maden işinden hiç anlamam, sadece İktisat okudum. Maden işinden anlayan bir arkadaş daha teknik ve doyurucu analiz edebilir ama maliyet tablosu ve parasal büyüklükler değişmez. Maden rezerv büyüklüğü belli.

Şimdilik heyecanlanacak bir haber değil bence.

8. İlaç ve sağlık hisseleri prim yaparken hissede inanılmaz bir baskı var. Buradaki tahta yapıcının eline su dökülmez bunu anladık ta bu kadar baskı niye?

En güzeli bir hafta bakmamak ve arsa olayının neticesini kendi adıma beklemek...Bir müddet daha sabır...

Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Sayfa 96/549 İlkİlk ... 46869495969798106146196 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •