Sayfa 156/550 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon
Arama sonucu : 4395 madde; 1,241 - 1,248 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Vergilerimizle maaşlarını ödediğimiz kontrol mekanizması içindeki görevliler bence en büyük sorumlulardır. Ne yazık ki sorumlulardan hesap soracak bir mekanizma yok. Tuz kokmuş,elimiz kolumuz bağlı.

2. Yıllarca bedavadan ,birçoğumuz cebimizden bedel ödeyerek bunların mallarına bekçilik yaptık.Yazıklar olsun..

3. Bu hissede açık şekilde masum yatırımcıyı hor gören patronun veya hisse sahibinin baskısı artmaya başladı.Allah doyursun ne diyelim!

Yatırım tavsiyesi degildir.

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

4.  Alıntı Originally Posted by dumlupınar Yazıyı Oku
    Yıllarca bedavadan ,birçoğumuz cebimizden bedel ödeyerek bunların mallarına bekçilik yaptık.Yazıklar olsun..
    Yaşananlar silkeleme işlemi de olabilir. Sn Bekir gibi ben de senelerdir hisselere hamallık yapmaya alışkınım. Yatırım holding defter değerine gelirse satarım diye kendime söz vermiştim, sattım 2 katına gitti. Ilaç defter değerinin sadece 2 lira üstünde, kabaca 200 mio dolar diyelim. Buna bakıp da satışa geçmem. Fakat Eczacibasi'na guvenilmeyecegini de bilirim. Primini yaptırırlarsa addio derim. Yaptirmazlarsa hamallık maceraları sürer.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5. Sadece ilaç yatırım uzun yıllar ortalamasına gelse(1 e 2.5) ilacın fiyatı yatırım fiyatının sabit kalması varsayımıyla 16 tl olur. Tabi bu adamlarbezdirmek için herşeyi yapar. Ben ve Noreply bu işlere alışıktır. Diğerleri panik yapabilir. Şu anda ilaçtan aldığın temettülerle TURGG portföyüm var. Ortalama 39 tl den aldım yaklaşık 4 yıl bekledim bugün 200 tl yi geçti. İlaç portföyümün neredeyse % 40 değerine ulaştı. Tamam bekledim ama değdi. İlaç tam bir hamallık. Beyfendilerin hamalıyız, keriziyiz ya. Ama bu saaten sonra artık satılmaz. Çorbayı içeceğiz.

6.  Alıntı Originally Posted by Jumalus Yazıyı Oku
    Üstadım şimdi defter değerini bir hesaplamak lazım. Bu fiyatları makul mü değil mi görmeliyiz.

Hesap yapalım şimdi bize kaç katlık imar verildi onu bilmiyorum ama projemiiz Dap Yapının İstanbul Marinasıyla eş değer görelim.

Hesapta hatamız varsa güncelleye güncelleye gideriz.

Şimdi öncelikle ben dün kartla belediye meclisinden onayın çıktığını düşünüyorum ona göre bu hesabı yapıyoruz..

arsanın yeri istanbul marinaya yakın.. fiyatları onunla emsal tutsak.

istanbul marina internette yazan bilgiye göre

Kartal/İstanbul adresinde bulunuyor ve 64.500 m2'lik bir alanı kaplıyor. Birbirinden bağımsız şekilde inşa edilmiş 5 kuleden oluşan projede, toplam 1.463 konut ve 258 adet ticari ünite bulunuyor.

1463 konut +258 ticari alanı ortalama fiyatını 2 milyon tl den hesap etsek 4 milyar TL eder..

bizim arsa 318 dönüm o bölgeye emsal 3 verilse 1 milyon metrekarelik İnşaat alanı demek.

buraya da rahat 2500-3000 konut sığar.

3000 konut 6-7milyat TL hasılat demek. o da ilaca 2.5 milyar tllik ciro bırakır..

%60 giderler olsa aşağı yukarı 1-1.2 milyar tlye yakın kar kalması gerek.

şirketin karlılığı 328 milyon şuan piyasa değeri 5.8 milar TL..

ödenmiş sermayesi 685 milyon.. özsermayesi 4.5 milyar TL

yada 318 dönüm araziyi 4 milyar tl ye satıp gene 1-1,5 milyar tlsi eczaci ilaca girebilir.

ki yaptığım hesaplar fazlasıyla muhafazakar bir hesaplama oldu.

tek korkum Eczacı yönetiminin yeteri kadar şefffaf olmamasıdır. Belediyeden geçtimi onu bile tam bilmiyoruz.

7. 28/01 ve 04/02 tarihleri arasında Yabancı Payı 25.8 m. lottan 16.4 m.lota gerilemiş. Ne ilginçtir ki bu tarihler arası hisse prim de yapmış.Hisse yükselmiş ama yabancı da satmış.(Gerçi son açıklanan verilere göre bu dönemde genel olarak BİST'den çıkış olmuş)
    ECİLC özelinde biraz beklemeye geçileceğine inanıyorum.Arsa haberleri uzun bir süreç,şirketin nemalanması daha da uzun.Tabi buna Sn.Eczacıbaşılar ne derece izin verir bilemem.Sonuçta ;Eczacıbaşı topluluğunda Holding bölümü,tüm iştiraklerin gelirlerini profesyonelce sürekli kendi bünyesine aktarır. Doymaz balık holdingdir...Yıllardır böyle...Mantalite değişir mi? Pek sanmam...

8. czacıbaşı'nın Kartal'daki Arazisine 5 Milyar TL'lik Proje(2018 haberi)

Eczacıbaşı, Kartal'daki 318 dönümlük arsası için NUROL, MESA ve Tahincioğlu ile Tahinciğoğlu ile anlaşma sağladı. Gelir paylaşımı modeli ile yapılacak proje 5 milyar TL yatırım değeriyle hayata geçirilecek ve 3 bin konut yapılacak.

A+A-

İstanbul Kartal’da eski fabrikalar birer birer lüks konut, ofis ve AVM projelerine dönüşüyor. Ulaşım yatırımlarıyla da gelişen ilçe markalı konut geliştiricilerin gözdesi oldu. İlçede en çok merak edilen arsalardan biri de Eczacıbaşı Holding’e ait. 318 bin metrekarelik arsanın akıbeti sonunda belli oldu. Uzun süredir gündemde olan ve konumu ile dikkat çeken arsada inşaat sektörünün bilinen isimlerinden olan Mesa, Nurol ve Tahincioğlu güç birliği yapacak.
    HASILAT PAYLAŞIMI
    Arsa sahibi olan Eczacıbaşı ile hasılat paylaşım modelli bir anlaşma yapılacak. Edinilen bildiler göre ortaklar tüm şartlarda anlaşmaya vardı, imzalar da birkaç gün içinde atılacak. Sahile yakın bir noktada bulunan arsada mevcutta metruk halde depolar var. Ortakların bu alanlar temizlendikten sonra 2019’da süreci başlatması bekleniyor. Arsada ağırlıklı konut hayata geçmesi öngörülüyor. Uzmanlara göre 3 bine yakın konut bu alanda inşa edilecek.
    5 MİLYAR LİRA HASILAT
    Eczacıbaşı arsası Dap Yapı’nın İstmarina projesine komşu. Bu projenin 60 dönümlük arsası için EmlakKonut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı 2012’de ihale yapmıştı. İhaleyi 1 milyar 335 milyon liralık hasılat taahhüdü ile Dap Holding kazanmıştı. Okul, AVM, hastane, ofis ve konutlara yer verilen proje tamamlandı. Bu projede ortaya çıkan değer gösteriyor ki yeni proje de büyüklüğüyle adından söz ettirecek. Gayrimenkul değerleme uzmanları 3 firmanın 4.5-5 milyar lira hasılat elde edeceğini öngörüyor.

Kaynak: Eczacıbaşı'nın Kartal'daki Arazisine 5 Milyar TL'lik Proje
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

Sayfa 156/550 İlkİlk ... 56106146154155156157158166206256 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •