Sayfa 345/550 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    İnlice altın madenininn cevher kapasitesi yıllık 450.000 ton. Bu adamlar diyor ki biz biz 1 ton toprağı kimyasal süreçten geçriyoruz. 0.88 gr altın elde ediyoruz. Hadi bu devletin payı verilmeden de 1 gram olsun. Bu nedir arkadaş bu tür bir maden hemen kapatılmalı. Bu ülkenin suyu toprağı bu kadar ucuz mu? 1 ton toprağı siyanüre boğacaksın 1 gram altın için bu cinayet. 5-6 gramdan aşağı bu iş olmaz. Ya bu işin içinde bir iş var, bir katakulli dönüyor. Bu adamlar böyle bedava iş yapmaz yoksa. Karsız yeri hemen bırakıyorlar. Magnezyum madeni bu yüzden devredilmedi mi?
    Dore altın deniliyor, yani söylediğin gibi daha fazla elleçleme yapılıyor olabilir.
    Benim için de bir çelişkidir, sagda solda çevrenin önemini konuşuruz, önem veriyoruz deriz, sonra altın madeninden nemalanmaya çalışırız. Yani kişisel bir rahatsızlık söz konusudur.

Eczacıbaşı da yapıyor bunu, görünüşte ESG kurum kültürü için çok önemlidir, sonra bir bakıyorsun gelirlerinin önemli bir kısmı madenden gelmiş.

Bilmiyorum, bakacağız artık, ESan'ın cevherden ürün geliştirme tarafları olduğunu da biliyorum. Belki Esan'ı çok dillendirip övmemek gerekiyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Benim vurgulamak istediğim sadece çevre değil. Bu miktar altın maliyeti kurtarmaz. Bu çok az bir miktar saf altın. Tamam ülkede çevre açısından fayda maliyet dengesi yok olıuyor. Bu ayrı bir şey. Benim şirket açısından tartıştığım bu kadar düşük bir cevher dore altın oranının işletme maliyeti açısından irrasyonel olduğudur. Orada kar olamaz. Ya da başka şeyler var. Kimse beni inandıramaz. 1 ton topraktan 1 gram altın üretildiğine. Astarı yüzünden pahalı. Bir katakulli var bu işte.

Not: Sn Noreply elleçleme ne yav. Devlet payı en fazla % 17. Bence bunu aşan bir indiragandi var

3. Yani prosesten geçirme, genel tabir olarak elleçleme dedim, eleme, ayıklama, kimyasal işlemler, zenginleştirme, pasanın uzaklaştırılması vesaire.

Bu arada yazmış mıydım bilmiyorum, magnezyum üretimi iş güvenliği/çalışan sağlığı için birçok riskler içeriyormuş.
    Bu işi göstermek için ülkeye davet edilen Çinliler bu konulara hiç dikkat ediyor gibi görünmemişler, daha önce yazmış olabilirim.

Altın işini sevmem, altının kendisine de ( bir güvenli liman olarak) büyük bir merakım yoktur. Yanlız birçok gözlemci resesyon döneminde altın dahil emteanın değer kazanacağını söylüyor.

İnlice'deki tesis karlı olmasa çalıştırmazlardı. Fayda/maliyet dengesine gelince; dağıtılan maden ruhsatları ve açıklanan hedeflere bakarsan tam bir yağma havası var. Eczacıbaşı bu alandaki en büyük şirketlerden birisi olmasına rağmen yeni girenlerle birlikte belki geri sıralara düşer.

Son olarak bu kadar çok düşünmeye gerek yoktur, iyi bir yerden çıkma imkanı verirse daha şeffaf, daha adil olduğunu varsaydığımız şirketlere bakarım.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. Tek umut araziler ya yeniden değerleme yada imar aski kapı gibi gaz verici kaplar yada Nef falan filan konsorsiyumuyla proje haberi

5. Yatırım finansman ve BoA devam ederse bakalım haftaya 10.50 üzerinde kalıcılık farklı bir boyuta tasiyabilir

6. Trabzon şampiyon oldu ecilci nasıl etkiler acaba )

7. Karşılıklı iştirak etkisinden sonra ecilc'ın Ecz.Hol. deki payı ;

7.108.084 TL / 13.708.875 TL = %51,85 dir
    Son düzenleme : british; 02-05-2022 saat: 09:56.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. %20 azınlık iskontosu ''ayağı'' ile defter değerinden 2 TL yiyorlar!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Sayfa 345/550 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •