Sayfa 346/550 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 2,761 - 2,768 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/652530

Petkim'de %15 azınlık iskontosu uygulanmış.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    %20 azınlık iskontosu ''ayağı'' ile defter değerinden 2 TL yiyorlar!
    Esasında son derece tartışmalı bir konudur. Borsa ikinci el pazarı olduğu için işlem gören paylar zaten piyasa tarafından iskonto ediliyor ( teorisinde öyle). Mali raporlamalarda "azınlık paylarının iskontosu", piyasa zaten buradaki zayıf durumu ( yönetimde söz sahibi olmama halini) iskonto edecek, raporlama da buna uysun! kafasıyla konulmuş bir mevzuat gibi değerlendiriyorum.

Piyasa nasılsa bunu iskonto edecek diye raporlamada 'önden' iskonto yapınca, piyasanın bu durumu yeniden iskonto etmesi (çifte iskonto) önüne geçilmiyor, deneyimler bunu gösteriyor.

Hesaplamalarını " değer" üzerinden kurgulayan yatırımcıların çifte iskontoya dikkat etmesi konusundaki görüşünüzü isabetli buluyorum.

Yönetim tabii ki bu oranı değiştirebilir, %10 veya altına indirebilir. Değiştirmiyorsa, yazdığınız gibidir.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Benim isyanım ecz. holding ile ecilc'ın bambaşka iki şirketmiş gibi muamele görmesine...

Bunun neresi azınlık???

Ecz. Hol. Yönetim Kurulu

Ecilc Yönetim Kurulu

Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Haklısınız, azınlık olan sadece ilaç ve yatırım holding'in halka açık kısımlarıdır. Dolayısıyla bu paylar zaten piyasada iskonto ediliyorlar.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

5. Sorun keşke azınlık iskontosuna kalsa.ondan önce Holdingin değerlemesine % 80 den fazla iskonto yapıyorlar. Sahte fiyatlama. Hiç bir değer yerinde değil. Yani Zaten gerçek değerin 1/5 ini gösteriyorlar. Onun üstüne da azınlık iskontosu yapıyorlar. Gerçek değeri gösterseler de ondan soonra gene azınlık iskontosu yapsınlar. Nereden tutsan elinde kalır.

Tüm paydaşlara iyi bayramlar dilerim..

6. Şirketin bütün küçük ortaklarına iyi bayramlar (hakim ortaklar hariç ).

7. Bunlar tam süzme yeminle

8. Ver, kurtul, rahatla ! diyor. Neden rahatlayayım ki? Zaten rahatım..Benim değerleme ölçütlerime göre Sisecam'la birebir aynı fiyatları görebilir. Artık 20 lirada mı buluşurlar, daha mı yukarıda onu fiyatlara yön verenler bilir. Bakarsınız Şişe'yi sollar. Belki de sollamaz tuttukları yerde tutarlar. Kendileri bilir!!!

Sayfa 346/550 İlkİlk ... 246296336344345346347348356396446 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •