Sayfa 303/550 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 2,417 - 2,424 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Patron veya speg.. her kimse mal gelmeyince aşağı çekiyorlar.Bunu yaparken de bir miktar malda ellerinden çıkıyor.Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bir durum sòzkonusu.

Yatırım tavsiyesi değildir. Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İstediklerini yapabilmeleri için farkındalığın çok düşük olması lazım. Şu an için pek öyle değil.

Diğer taraftan Sn Bezgin'in yazdığı gibi bırakın Holding'in elindeki arsayı, İlac'ın kendi mülkündeki kanyon ve ayazağa arsası gibi mülkleri çok düşük değerden bilançoda tutup, bildirilen rakamların gerçeği yansıttığını inanmamızı bekleyen bir yönetimden bahsediyoruz.

Buradaki belirleyici faktör farkındalığın çok düşüp, yerlerde sürünmemesidir.

Yoksa hissenin çok ucuz olduğunu kurt da biliyor, sırtlan da biliyor çakal da biliyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Arkadaş şu mantıgı anlamış degilim.düşürsün mal kaptırır , ben toplamaya devam sözleri. Hangi tahta sahibi mal kaybetmiş şimdiye kadar söyleyin. Eczacı hisselerinde bu şafları 12 yıldır o kadar çok insandan duydum ki ama sonuç ortada patronun birşey kaybettigi yok ama bu lafları edenler kaybedip gittiler yada yıllarını heba ettiler. Bana göre aşırı amatörce laflar. Kusurabajmayın serzenişte bulundum kimseyi kırmak yada saygısızlık degil amacım sadece gerçegi göstermel. Tahta sahibi kaybetmez bu ülkede asla. Belki düşürür sen 1 lot ekstra almışsındır ama o başkalarından 1000 katını toplamıştırdır.tahtacı toplamdaki lotuna bakar, dışardan mal gelmesine göre aşagı yada yukarı yapar. Ama bizler sadece kendimize göre degerlensiririz arka planda kimler ne kadar mal aldı verdi tahtacı ne yaptı pek göremeyiz.
     Alıntı Originally Posted by Pasa Yazıyı Oku
    kulaginin ustune yattikca mal dagitiyo haberi yok , toplamak icin gene sen ugrasacan, rahat birak gitsin biraz.
     Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Patron veya speg.. her kimse mal gelmeyince aşağı çekiyorlar.Bunu yaparken de bir miktar malda ellerinden çıkıyor.Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bir durum sòzkonusu.

Yatırım tavsiyesi değildir. Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

3. Bugün ekranı izleyerek bu kanaate vardım.Söylemim genel anlamda değil, bugünki ekran için geçerlidir.Hisseyi biraz aşağı yukarı yapınca heyecanlanan yatırımcılar da var.Asıl hitap ettikleride onlar zaten.Bende yaklaşık 20 yıldan uzun bir süredir bu arenadayım.Bu hisse gerçekten altın gibi bir hisse ama patronlar sürekli tepesini vurup sersemletiyor ki mal alayım diye.Sabır,çok çok sabır gerekiyor.Yoksa olmaz.

Alıntı Originally Posted by ocak20 Yazıyı Oku
    Arkadaş şu mantıgı anlamış degilim.düşürsün mal kaptırır , ben toplamaya devam sözleri. Hangi tahta sahibi mal kaybetmiş şimdiye kadar söyleyin. Eczacı hisselerinde bu şafları 12 yıldır o kadar çok insandan duydum ki ama sonuç ortada patronun birşey kaybettigi yok ama bu lafları edenler kaybedip gittiler yada yıllarını heba ettiler. Bana göre aşırı amatörce laflar. Kusurabajmayın serzenişte bulundum kimseyi kırmak yada saygısızlık degil amacım sadece gerçegi göstermel. Tahta sahibi kaybetmez bu ülkede asla. Belki düşürür sen 1 lot ekstra almışsındır ama o başkalarından 1000 katını toplamıştırdır.tahtacı toplamdaki lotuna bakar, dışardan mal gelmesine göre aşagı yada yukarı yapar. Ama bizler sadece kendimize göre degerlensiririz arka planda kimler ne kadar mal aldı verdi tahtacı ne yaptı pek göremeyiz.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

4. adam gayet sabirli bunu biliyoruz, kisa vadeli plan yapmiyor, vaktim bol nasil olsa diyor, lakin asil amatorluk, olumlu bir habere ragmen hissenin satis yemesidir, bunu nesen yaparsiniz ya ilerisi icin olumsuz bir beklentiniz vardir, yada bikkinlik gelmistir ondan satarsiniz, aklima bu iki olasilik geliyor. bunu da zaman gosterecek, sunuda gozonunde bulundurmak gerekirki, savas olasiliginda bile hissesini satmayan bir yatirimci kesimi varsa bence artik cokda zorlamamak gerek.

yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir, sadece aklima gelenler.

5. Adam kısa vadeli hesap yapmıyor tamam da,hissede patronlardan çok daha kararlı orta uzun vade yatırımcı profili var.Hissede çok olmasa da patronun düzenini bozan çok kısa- kısa vade yatırımcılarda var.Patron bunları istemiyor Zaman zamanda tepelerine vuruyor.Orta uzun vade düşünenler çoğunlukta.

Yatırım tavsiyesi değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.
     Alıntı Originally Posted by Pasa Yazıyı Oku
    adam gayet sabirli bunu biliyoruz, kisa vadeli plan yapmiyor, vaktim bol nasil olsa diyor, lakin asil amatorluk, olumlu bir habere ragmen hissenin satis yemesidir, bunu nesen yaparsiniz ya ilerisi icin olumsuz bir beklentiniz vardir, yada bikkinlik gelmistir ondan satarsiniz, aklima bu iki olasilik geliyor. bunu da zaman gosterecek, sunuda gozonunde bulundurmak gerekirki, savas olasiliginda bile hissesini satmayan bir yatirimci kesimi varsa bence artik cokda zorlamamak gerek.

yazdiklarim yatirim tavsiyesi degildir, sadece aklima gelenler.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

6. 2 yıl sonra Kartal projesinden gelir akışı başladığında holdingin her yıl sağlayacağı ilave gelir/nakit akışı her yıl için 100 milyon doların üstünde olur ve 6-7 yıl böyle gider. Holding sadece bu rakamı dağıtsa dahi ilaç her yıl 37 milyon proje kaynaklı temettü elde eder. Daha bunun Ayazaga'si var, Monrol gelirleri var, holdingin Esan başta olmak üzere faaliyetlerinden her yıl ettiği serbest nakit var. Yani kısacası her yıl temettü yatırımcısı için daha iyi geçer. Bu gelişmelerin fiyata yansımayacak olması çok düşük bir olasiliktir. Evet, 273 konutluk Ormanadsa projesi ilaç bilançolarında neredeyse hiç hissedilmemistir. Iyimser taraftan bakarak güneşin balcıkla sivanamayacagini düşünüyorum.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    2 yıl sonra Kartal projesinden gelir akışı başladığında holdingin her yıl sağlayacağı ilave gelir/nakit akışı her yıl için 100 milyon doların üstünde olur ve 6-7 yıl böyle gider. Holding sadece bu rakamı dağıtsa dahi ilaç her yıl 37 milyon proje kaynaklı temettü elde eder. Daha bunun Ayazaga'si var, Monrol gelirleri var, holdingin Esan başta olmak üzere faaliyetlerinden her yıl ettiği serbest nakit var. Yani kısacası her yıl temettü yatırımcısı için daha iyi geçer. Bu gelişmelerin fiyata yansımayacak olması çok düşük bir olasiliktir. Evet, 273 konutluk Ormanadsa projesi ilaç bilançolarında neredeyse hiç hissedilmemistir. Iyimser taraftan bakarak güneşin balcıkla sivanamayacagini düşünüyorum.
    Umarım öyle olur , 2 yıl evvel burada yasal bir süreç için hukuk danışmanlığı alınmasını ve gerekirse dava açılmasını önermiştim herkes sus oldu , hatta ben madden ne gerekiyorsa vereceğim demiştim , bölünürse rakamların sorun olmayacağını söylemiştim arasam bulurum .

Bu tarz bir yaklaşım olmadığı surece bence gelen kâr reklam gideri , yönetim gideri , pazarlama gideri adları altında sıfırlanabilir buna da kimse engel olamaz yasal faturalı isler dosyaya konur herkes bakar ve gider .

Çok üzücü , Mehmet Çelik in genel kuruldan çıkarken beni manalı bir selamlayisi vardı zamanında.Bu şirket raporları ve faaliyet ve yeniden değerlemesi hususunda hukuki adım atılmazsa hic bir şey olmaz ya da herşey patrona gore olur.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Birçok şirket avantajları nedeniyle mülkiyetindeki gayrimenkulleri değerlerken Eczacıbaşı grubu bunu neden yapmadı? Acaba yıllardan beri konuşulan birleşme düşüncesi nedeniyle olabilir mi?

Ytd

Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    İstediklerini yapabilmeleri için farkındalığın çok düşük olması lazım. Şu an için pek öyle değil.

Diğer taraftan Sn Bezgin'in yazdığı gibi bırakın Holding'in elindeki arsayı, İlac'ın kendi mülkündeki kanyon ve ayazağa arsası gibi mülkleri çok düşük değerden bilançoda tutup, bildirilen rakamların gerçeği yansıttığını inanmamızı bekleyen bir yönetimden bahsediyoruz.

Buradaki belirleyici faktör farkındalığın çok düşüp, yerlerde sürünmemesidir.

Yoksa hissenin çok ucuz olduğunu kurt da biliyor, sırtlan da biliyor çakal da biliyor.

Sayfa 303/550 İlkİlk ... 203253293301302303304305313353403 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •