Sayfa 438/550 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Ekşi sözlükte Şakir Öner Günhan için bi yazar ,"Şaşırmış , çok şaşırmış , daha da şaşırmış gibi yapan bazen de sevinmiş con sevinmiş daha da sevinmiş gibi yapan aşırı mimikli sanatçımız " sağlıklı uzun omuru olsun.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2. Hafta sonu psikolojisini seviyor, bunu da yazın kenara. 3 gece yatırımcısına acı çektirse, tırnak yedirse, psikolojik üstünlük sayıyor. Yatırımcı kendisinden tereddüt etmeye başladı mı hemen hafta başında kendiliğinden düşer beklentisi var. Aramızdaki mücadele komprador burjuvazi ile diğer sınıfların ( küçük burjuva, işçi sınıfı, prekarya) mücadelesi gibi geçmeye başladı. Mücadele sevenler buraya...

3. Asıl yön belirleyici olacak olan yeni şirket alımının finansman modeli. Hangi yolu izleyeceklerini göreceğiz. Finansmanı sağlama aşamasında olduklarını tahmin ediyorum. Yani şirket alımı ve finansman bir kombine paket olarak hemen olup bitecek. Bu kadar beklettiler 2 ayı geçti. Rk işi bitmiş olmalı.Hepsini birden açıklayacaklardır. Ama finansman yükünü ilacın bilançosuna mı yükleyecekler yoksa başka bir yol mu bulacaklar, anlayacağız. KY dostu bir yol bulurlarsa önümüz açık. Evet hava kurşun gibi ağır.

Tüm iktidar Sovyetlere...

4. Ben kredi çekeceklerini düşünüyorum bedeli yaparsa %80n kağıt kendinde o parayı peşin verirmi sanmam
    Bedelsizi de beklemez oldum artık zira ky lotumu almasın diye kıvranıyor
     Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Asıl yön belirleyici olacak olan yeni şirket alımının finansman modeli. Hangi yolu izleyeceklerini göreceğiz. Finansmanı sağlama aşamasında olduklarını tahmin ediyorum. Yani şirket alımı ve finansman bir kombine paket olarak hemen olup bitecek. Bu kadar beklettiler 2 ayı geçti. Rk işi bitmiş olmalı.Hepsini birden açıklayacaklardır. Ama finansman yükünü ilacın bilançosuna mı yükleyecekler yoksa başka bir yol mu bulacaklar, anlayacağız. KY dostu bir yol bulurlarsa önümüz açık. Evet hava kurşun gibi ağır.

Tüm iktidar Sovyetlere...
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    hiç bir fikrim ve önerim yatırım tavsiyesi değildir. Ciddiye alınmasın sorumluluk kabul etmiyorum

5.  Alıntı Originally Posted by kibarmelih69 Yazıyı Oku
    Ben kredi çekeceklerini düşünüyorum bedeli yaparsa %80n kağıt kendinde o parayı peşin verirmi sanmam
    Bedelsizi de beklemez oldum artık zira ky lotumu almasın diye kıvranıyor

KY dostu bir çözüm var o da, ana holdingle varlık takası ile finansman. Örneğin, Vitra Karo'nun % 25 i için İlaç bugüne kadar 90 milyon usd harcadı. Holding geri alır bu varlığı ilaca finansman sağlar.Ana holdingte para kum gibi. Yatıracak yer arıyorlar. Borçlanma ise aslında benim düşündüğüm en kötü ihtimaldir. Şöyle 80-90 milyon usd borçlanacak. Her üç aylık bilançoda kur zararı yazacak. Bu ilacın bilançosuna çok zarar verir. Eczacılar da durumdan istifade eder. Bizle oynarlar. O yüzden diyorum KY dostu bir yol bulurlarsa diye.

6. Yatırımcı ilişkileriyle görüştüm , finansman ile ilgili çalışmalar devam ediyor cevabını aldım. Net bir cevap almak mümkün değil ama genel olarak ben bedellinin daha uzak ihtimal diye yorumladım. yanılıyor olabilirim. ytd.

7. Rk onayının uzamasından içeride ve dışarıda ucuz finansman arayış ve zaman kazanma sonucunu çıkarıyorum. ytd

8. Şimdi burada benim anladığım patron TL cinsinden borç arayacak yani TC bankacılık sektörü üzerinden bu da siyasi bir konu

Bunun üzerine geriye tek bir bedelsiz kalıyor tek o olabilir ama bunada bedelli konusunda dediğim gibi isteyeceklerini sanmıyorum

Sonuçta ne olursa olsun sermaye olayını çözmek zorunda bu ky için iyi olur duran varlıklar ve enflasyon değerlemesi zaten bizi yukarı taşır bu kağıdın ederi 3 haneli tabi bekleyen için am şu anda bile %1000 bedelsizi zaten var
     Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    KY dostu bir çözüm var o da, ana holdingle varlık takası ile finansman. Örneğin, Vitra Karo'nun % 25 i için İlaç bugüne kadar 90 milyon usd harcadı. Holding geri alır bu varlığı ilaca finansman sağlar.Ana holdingte para kum gibi. Yatıracak yer arıyorlar. Borçlanma ise aslında benim düşündüğüm en kötü ihtimaldir. Şöyle 80-90 milyon usd borçlanacak. Her üç aylık bilançoda kur zararı yazacak. Bu ilacın bilançosuna çok zarar verir. Eczacılar da durumdan istifade eder. Bizle oynarlar. O yüzden diyorum KY dostu bir yol bulurlarsa diye.
     Alıntı Originally Posted by karahasan Yazıyı Oku
    Yatırımcı ilişkileriyle görüştüm , finansman ile ilgili çalışmalar devam ediyor cevabını aldım. Net bir cevap almak mümkün değil ama genel olarak ben bedellinin daha uzak ihtimal diye yorumladım. yanılıyor olabilirim. ytd.
    hiç bir fikrim ve önerim yatırım tavsiyesi değildir. Ciddiye alınmasın sorumluluk kabul etmiyorum

Sayfa 438/550 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •