Sayfa 119/550 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon
Arama sonucu : 4396 madde; 945 - 952 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    2002'de eczyt/ecilc paritesi 7 imiş.
    O zaman daha Zentiva satışı olmamıştı. Aslında 2 hisse arasında defter değerlerine oranla fiyatların sabit bir oranla seyretmesi beklenir. Ilaç tarafının avantajı Kanyon, Ayazağa arsaları ilaç üstünde ( yatirim doğrudan %30 una ortak). Ilacta hisse derinliği var, yatırım holding spekülasyona daha açık. Son olarak yatırım holding sermaye yedekleri bir sermaye artışı gerektiriyor ( bedelsiz beni ilgilendirmese de piyasa sevebilir)
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2. Borsada kar zarar kardeştir. Karalar bağlamaya gerek yok...Bazen işlerin hiç umduğumuz gibi gitmediği de olur. Bunları bilirim.

Sen mahir bir tahta yapıcı/spek veya neyse ne olabilirsin ama şunu unutma ki;

"her firavunun bir Musa'sı vardır"

Yatırım Tavsiyesi Değildir

SM-G975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. eczyt/ecilc paritesi

2002 ...7
    2004 ...2
    2005....1,3
    2006-2020....1,5-3 arası

zentiva'ya satış 2007
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Yatırım ilaç paritesi son yıllarda 1 e 0.40-0.45 olarak seyretti. Şu anda aşağı yukarı defter değerleri kıyası gibi seyrediyor. 1 e 0.33.
    İlaçta Deva speği var. İlacın ayağına pranga vurulmuş gibi. Deva ile yükselişe katılamayan ilaç şimdi onu bekliyor. Ben İlaç yatırım paritesinin yıllar ortalamasına döneceğini düşünüyorum. 1 e 0.43 e dönse hemen fiyat 10 tl olur ilaçta. Bu söylediğim afaki bir tahmin değil. Uzun yıllar ortalaması bu. Eğer grupta dramatik birleşmeler vb. planlanmıyorsa bu gerçekleşir.

5. en düşük 1,27
    en yüksek 7,19

ort 4.23
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

6. Sn British o bahsettiğiniz pariteler farklı ödenmiş sermayeler(her iki hisse içinde) ile gerçekleşmiş paritelerdir. Zaman içinde sermaye artırımları aynı oranlarda yapılmadığı için çok daha detaylı inceleme yapmak gerekir diye düşünüyorum.

7. o pariteler, şirketlerin piyasa değeri ile paralel değil mi ?

8.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Yatirim holding/ilaç paritesi bugünkü defter değerlerine göre 3,5 civarında olmalıydı. Çok yaklaştı, 2013 den beri bir eşitleme olmamıştı. Yatirim satıp ilaç almak isteyenler için bir fırsat doğdu. Belli olmaz, daha da ileri götürüp dengeleri bozmak isteyebilirler.
    Ben de elimdeki yatırımları da ilaca çevirmeyi düşündüm. Ama bir taraftan parite biraz daha açılabilir diye bekliyorum.

Sayfa 119/550 İlkİlk ... 1969109117118119120121129169219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •