Sayfa 371/550 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 2,961 - 2,968 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Hisse alırken,ortak olurken en önemli kurallardan biride,şirketin sahibinin doğruluğu,dürüstlüğü,haberleri,gelişmeleri zamanında yatırımcısıyla paylaşması,yatırımcısını koruması,örnekmi Sasa,hektaş,Koç holdingin tüm şirketleri,dahada var,bu haraketler koca Eczacıbaşına hiç yakışmıyo,ucuz işler bunlar,yıllardır kendisine inanıp yatırım yapan küçük yatırımcısını düşünmeyen,böyle patronlarla yola çıkılmayacağını biliyordum,bunu burda bir kez yaşadım,lanet olsun,ürettikleri ürünleri almayı bırak görmeye bile tahammülüm olmaz,Eczacıbaşı olmasa başka bir şirkete giderim belki daha hayırlısı olur,bundan sonrada kendilerine inanacak güvenecek birilerini bulabileceklermi?

2. Eczacibasi'nin yatırımcısina tavrı fiyatların icindedir" bunu da düşünmek lazım..Böyle düşündüğümüz için buradayız. Yatırımcılara yapılan haksızlıklar borsa fiyatına da yansıyor, algıları ( senelerdir) bozuyor. Borsa ikilemlerin yeridir. Degerliyken cikarlar farkli oldugu icin degersizlestirilmeye çalışilan ile değerli olmadığı halde " deger" atfedilen aynı potada yarışırlar. Biz de böyle bir hissedeyiz. Şirketin üstünde oturduğu değerleri bilerek akıntıya karşı yüzmeye çalışıyoruz. Bu durum bana- biraz gülünç bir yakistirmayla- inatçı ve cesur yatırımcılar olduğumuzu düşündürüyor. Ne saçmalık, öyle değil mi

3. Algoritmik işlemlerine karşı algoritmik işlemler yazmak gerekirse,

1. %2-3 yukarı çektikleri her günde sat ! ( çok küçük miktarlarda ve sadece farkındalık adına)
    2. Yukarından bastıkları her günde düşüğün de düşüğünden almaya çalış! ( Birisi almaya çalışırsa daha da indirir)
    3. Blok işlemlerden kaçın! ( amaçlarının elinden ucuza almak olduğunu akıldan hiç çıkarma)
    4. Yatırım amaçlı alımları zamana yay! ( önümüzdeki günlerde bayıltıcı monotonlukta seanslar yaşanabilir)

Görüyorsunuz, ellndeki imkanlarla fiyatları nokta atış belirleme gücüne sahip görünüyor. Yani şartlarımız eşit değil.

Çok silahı var ama bizim de tek silahımız var. Beklemek!
    Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte bugünün endeksinde hedef fiyatı 20 Lira ve üstü olarak görüyorum. Eğer adil bir fiyat konusuyor olsaydık, 30 lira ve üstü diyecektim.
    Seçimlerden sonra ne olacağı belli olmaz. Belki o dönemde 50 lira ve üstü fiyatlar da makul karşılanır.

Makul ve adil fiyat hakkında bir fikrimiz olunca işimiz kolay. Ekranı kapatır gidersin.
    BE'nin bizim makul ve adil fiyat tezlerimize hiçbir zaman sıcak bakmayacağını, bunun da onun kendi sorunu olduğunu bilerek beklemek lazım.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. Sayın noreply yazdığınız 1.maddeyi uyguluyorlar şu anda..

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

şu enflasyonist ve yüksek kur da bu fiyatlarda olması komedi
    tamamen bilinçli olduğunu düşünüyorum bu fiyatların
    yatırımcıları da isyan noktasına getirdiler artık
    koskaca kağıt 1 dolar bile etmiyor
    umarım artık yatırımcısını üzmezler artık yukarı olsun su hareketler
    YTD

6. bence hakettigi yerde, aksi olsaydi cikardi bir babayigit, haa oylemi derdi siyirir siyirir alirdi, bunlarda avel avel bakardi, fazla kurmaya gerek yok bence, ne zaman tamamini ele gecirirler o zaman o rakamlar telafuz edilir gerisi lafi guzah, iskenceye devam.
    ytd.

7. Esan ve tüketim grubunun iso 500 deki yeri geri gitmiş, yapı ise birkaç basamak yükselmiş.

Esan'ın cirosu tahmin ettiğim kadar artmamış, belki rezervleri küçülüyordur...
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Balya madeni bu hızla işlenirse daha 70 yıl lazım bitmesine. 135 bin ton yıllık üretim. 10 milyon ton rezerv. Esan cirosu % 50 den fazla artmış. Performans gayet iyi. Diğer şirketlerin onu niye geçtiğine ilişkin muhtelif geçici sebepler olabilir. 2022 de bence o sıralamada ciddi tırmanır. Bence gayet iyi durumda.Hepsi iyi durumda da bize faydası yok. Fiyatlamıyor işte.

Esan dolar bazında artmış ciro. 2022 daha da iyi olacak.

Sayfa 371/550 İlkİlk ... 271321361369370371372373381421471 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •