Sayfa 4/550 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon
Arama sonucu : 4396 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by alfred23230 Yazıyı Oku
    Deva efsane bilanço açıkladı. Bakalım selec ecilc ne aciklayacak

Benim aklım bana bile yetmiyor...
    Bu şirket ilaç fabrikalarını sattı sadece şirketin adında ilaç kelimesi kaldı.

Hayır ilaç üretmiyor. Bazı şeylerde üretiyor ancak asıl işi pazarlama. https://www.eczacibasiilac.com.tr/ yüze yakın ilaç var.

Gelecek 1 yılda borsada defansif hisseler kazanacak bunlar koronadan en az etkilenecek şirketler olacak. Bunların başında eczacıbaşı geliyor. Ciroda ve karlılık ta düşüş beklemem. Diğer tüm sektör bilançoları daralacaktır. Banka,havayolu, otomotiv bunlardan çok daha avantajlı konumda.

Alıntı Originally Posted by cebi Yazıyı Oku
    Gelecek 1 yılda borsada defansif hisseler kazanacak bunlar koronadan en az etkilenecek şirketler olacak. Bunların başında eczacıbaşı geliyor. Ciroda ve karlılık ta düşüş beklemem. Diğer tüm sektör bilançoları daralacaktır. Banka,havayolu, otomotiv bunlardan çok daha avantajlı konumda.
    Bankalar kime kredi verecek işsizlik artmış vede satın alma gücü azalması şirketlerin yatırım iştahının az olacağı nedeniyle
    Hava yolu virüs nedeniyle uçuşlar başlasa bile tam yolcu alamiyacaklar vede gelir azalması ve turizmin zarar görmesi nedeniyle nasıl avantajlı olabilir birtek petrol düşüşü olumlu oda 1 yıl vadeli alım yapabilenler için
    Otomobil şirketleri belki ilk planda duran satışlar nedeniyle bir hareket olur ama sonrası meçhul dövizin bu kadar yüksek olduğu yerde bizim insanımızın satın alma gücü belli bu durumda bunların işi de kolay değil faizlerin düşük olması bir avantaj
    Yatırım tavsiyesi olmayıp şahsi görüşüm dur
    Sagliklar

5. Ilk defa eczacibasi hissesi aldım ve gördüğüm kadarıyla firmanın sahip olduğu aktiflerin hemen hemen tamamı ciddi miktarda gayrimenkuller. Bende şirketi forumda yazan siz değerli arkadaşlardan öğreniyorum. Bu gayrimenkullerin değeri sirketin piyasa değerinin çok çok üzerinde. Yanı bu fiyatlardan patronun hisse satmasi için bir neden görünmüyor öte yandan içinde bulunduğumuz durumu goz önüne alirsak sirketin bu yıl göstereceği performanstan ötürü hisseye gelen talepten dolayı yüklü miktarda hisse kaptırmış olabilirler. Bunun için yatırımcıyı bezdirmeye ve makul fiyatlardan geri almak için baskı kurmaya çalışıyor olabilirler. Kısacası önümüzdeki yıl temettusunu hesaplamak bizim için daha makul olacaktır ana hissedarların hisseyi yok pahasına satabileceklerine inanmıyorum. Kendi görüşümdür yatırım tavsiyesi değildir.

6. Covit döneminde pek çok şirket gerilerken bazıları durumunu koruyacak, bazıları kazançlı çıkacak, kazançlı çıkacak olanlar akıl almaz fiyatlara gelecektir, durumunu koruyanlar da spekülatif hareketler yaparak güzel fiyatlar görecektir, eilaç en kötü şartta durumunu koruyan kategorisinde yer alırken para kazandığı alanlara daha fazla ağırlık verecektir. Ama belli ki Bülo Abi bizi yoracak canı sağolsun ne diyelim İnşAllah önce O kazanır bizi de yanında sürükler duacı oluruz kendisine..

Eczacıbaşı grubu fazlaca kendini reklam etmeyen bir grup. Yani koç gibi çok ortada değil. Ayrıca iktidar ile iyi anlaşan bir grup devlet alımlarında da tercih ediliyor. Markaları şöyle.

Solo ve selpak - neredeyse dünya markası
    Vitra - yine seramik ve banyo da bir dünya markası
    Uni baby - bebek ürünlerinde lider sayılabilir.
    Selin kolonya - en bilinen kolonyalardan
    Detan - haşere ilaçları
    Maratem - en çok tercih edilen endüstriye hijyen markası.
    Eczacıbaşı ilaçları - 100 den farklı ilaç pazarlaması yapılmakta.
    OK - prezervatif de ilk marka
    Imutor - vitamin
    Egos - saç ürünleri
    Ve en az 20 değişik marka

8. Özellikle selin kolonyası alanlarda im.Ama küçük yatırımci olarak soğudum.Baska markamı yok eskilerden.nebuya 5.70 lerden 4.50 lere ayıptır.Koskoca Eczacibasina yakisiyormu?

Sayfa 4/550 İlkİlk ... 234561454104504 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •