Sayfa 244/550 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 1,945 - 1,952 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by sulzer Yazıyı Oku
    77 ve 72 den malları kaptırınca 68 vurdu usta tahtacı herhalde bizi al satcı zannetti 6.18 den beri gıdıklıyoruz aşagı basınca nasılsa verecekler diyor usta tahtacımız : biraz daha asagılara vursun diye nakit artırımına girdik bekliyoruz :kaçış yok öptüm seni
    dökülen oldumu ..?
    bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

2. adam hisse %5 yapsa hemen panikliyor, aksamina vuruyor kafasina, buranin agasi benim der gibi, sen aga ben aga bu inegi kim saga, beceriksiz yonetim.
    ytd.

3. sahtekar ilaç,sahtekar ilaç ve yine sahtekar ilaç.YUUUUH.

4.  Alıntı Originally Posted by kartalyasar Yazıyı Oku
    sahtekar ilaç,sahtekar ilaç ve yine sahtekar ilaç.YUUUUH.
    Dolar grafiklerini incelediğimiz yatırımcısını koruyan şirketlere baktığımızda ismini sizlerinde bildiğiniz şirketler kriz ortamında bile yatırımcısını koruyor
    Mal mal onların yükselişlerini izliyoruz
    Bizim senede gelince sanki batıyor
    Yüklü dolar faiz borcu varmış gibi soluksuz düşüyor
    Gerçek durum öylemi
    Değil tabiki
    Her şey dalga dümen
    Ky üç kuruşunu almak hedef
    Kanını iliğini emmek
    Aynı işi yapan aynı değerde olması gereken pay sahibi olduğu diğer şirketlerini üçe beşe katlayıp ismine ecdadına güvenen ky malı kitleyip beklemek
    Aklımızla dalga geçerek
    Herkesin doları yükselirken bizim ki düşüyor
    Niye bizim dolarların olduğu kazan ölmüş diyor
    Hesap ortada olan şirketine yatırımcı çekip yüksek fiyattan kakalayıp dolar alıp ordan kazanmak
    Şirketin değerini beş günde 9₺ 7₺ düşürmek sonra 5:48₺ yavaş yavaş çekmek
    Geri alım bile dalga dümen
    On dakikada 25 kademe fiyatı niye çekiyorsun geri alım yapıyorsunda
    Yeni düşen gariban ky avlamak niyeti
    Ky nın Kanını em rızkını alda kurtul
    Bizde seni öbür tarafa havale edelim
    Bu tarafta hesap soramıyoruz şimdilik
    Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste demişler
    Şimdilik bedduayla yetiniyoruz
    Sonunda mahkemeye taşıyacak ky nın biri
    Alenen adam çarpılıyor senaryoyla
    .56 cent değer biçtiğin 1.22 dolara zamanında sattığın şirketinin dolar grafiğini de görüyoruz diğer yan şirketlerini de görüyoruz
    Hepsi aynı sepetteki elma
    Değerleri aynı değil ama
    Bizim elmaların çürük çıktığını söylüyorsun
    Esas çürük kokuşmuş olanı ky biliyor
    Her fırsatta bas ky gırtlağına
    .56 cent şirketinin değeri
    İyi çekmişsin aşağıya
    Korku tüneli yapmışsın
    Dakikasında 25 kademe bas
    Bravo
    Ytd yönetime serzeniştir

5. Eczacıbaşı borsadaki davranışlarıyla yatırımcısını huzursuz ediyor ama muhtemelen bu dönemde en az hasar görecek, muhtemelen yurtdışı satışları ve artan karlılığı ile fayda görecek şirketlerin ilk sıralarında geliyor. Geçen gün temettü tahmini yapmış, 20 milyon Avro temettü verebileceğini öngörmüştüm. 30 milyon da verebilir, yani 70 kurus civari.
    Son düzenleme : noreply; 14-12-2021 saat: 09:06.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

6. Temettü dağıtımının neden kolaylıkla yapılabileceğini bir örnekle "zenginleştirmek" isterim.

Diyelim ki yapı şöyle kuruldu ( dağıtımlar Avro cinsiden);
    Holding 2022 de 50 milyon dağıttı
    İlaç 30 milyon verdi
    Yatırım Holding de 15 milyon dağıttı.

Dağıtımlar şöyle oluyor;
    Holding 50 milyon verdi, İlaç'tan 15 milyon, Yatırım Holding'ten 12 milyon geri aldı, nette dağıtılan 23 milyon
    İlaç 30 milyon dağıttı, Holding'ten geri aldığı 18,5 milyon, nette dağıtım 11,5 milyon
    Yatırım Holding 15 verdi, İlaç'tan 9 geri aldı, Holding'ten 5,5 geri aldı, kasasından neredeyse hiç çıkmadı.

Yani görünüşte bu 3 şirket 95 milyon Avro dağıtırken nette kasalarından çıkan 35 milyon Avro civarındadır.
    Temettü alanların katlanacakları stopaj ve ardından gelir vergisi etkisi var, bunu da eklersek gelir vergisi hariç
    temettü + stopaj etkisi ( stopajın bir kısmı halka açık kısımdaki yatırımcılara geçiyor) 50 milyon Avro bile değil.
    Topluluk bu yıl büyük olasılıkla 250 milyon Avro veya üstü net nakit yaratmış olabilir.
    Dağıtım bütün maliyetleriyle birlikte şu hesaplamada net nakit artışının %20 sini geçmez.

İyi mi
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7. Eczyt'ın kasasında ecyap satışından giren 208 mil TL var!
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

8. Hadi gene iyisiniz. Bakın İlaç temettü verebilirmiş. Mutlu olun. Siz kendinizi ortak mı sanıyorsunuz. Yatırım yaptınız, meyvelerini toplayacaksınız.!!! Yatırımınız değerlenecek. Güldürmeyin adamı. Siz ortak değilsiniz. Marabasınız. Hasbelkader hisse almışsınız kendinizi ortak mı sandınız. Olsa olsa gazınızı almak için size bir temettü hikayesi yazarlar. Onla oyalanın. Ama bu biançodaki değerler niye fiyatlanmıyor diye sormayın. Ne zaman fiyatlanacak KY nin elinden hisseleri hile ile aldıktan sonra.

Sayfa 244/550 İlkİlk ... 144194234242243244245246254294344 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •