Sayfa 232/550 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. '' Uzun yıllara yayılan, tecrübe ve bilgi birikimimiz ile kuvvetlendirdiğimiz ve çeşitlendirdiğimiz endüstriyel hammadde üretimimizde yıllık toplam 3,5 milyon tonluk bir üretim hacmine ulaştık. Kalitemiz ve müşteri odaklılığımız ile fark yaratarak feldspat ve süzülmüş kilde pazar lideri konumumuzla hem Türkiye hem de dünya için önemli bir kaynak sağlayıcısıyız. Satışlarımızın %80’ine yakınını yurtdışına yapıyoruz ve dünyanın en büyük sodyum feldspat üreticisiyiz. ''

'' Esan olarak, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin de öngördüğü üzere yenilenebilir enerjinin kullanım alanlarını artırmayı hedefliyoruz ve bir sonraki adım olarak sahip olduğumuz ocaklara kurduğumuz güneş enerjisi panelleri ile kaynakların sürdürülebilirliğini desteklemeye devam ediyoruz. ''

https://www.esan.com.tr/tr/uretim#gu...santrallerimiz

GÜLLÜK GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ
    Kurulduğu tarihte bölgenin en büyük kurulu güce sahip çatı üzeri santralidir. 500 kW’lık GES sayesinde tesisteki mekanizasyonun gerektirdiği elektrik enerjisi tamamen karşılanmıştır. Tesisin sıfır karbon emisyonu ile işletilmesi sağlanmıştır

ÇİFTELER GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALİ
    Güneş enerjisi santralinin 2017 yılında yaptığı 635.000 kWh/yıl elektrik üretimi karşılığında 357.000 kg/yıl karbon salınımı önlenmişti

https://www.esan.com.tr/tr/blog-ve-h...e-yolculugumuz
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

2. Bu adamlar işlerine gelen şeyleri açıklıyor. Mesela inlice aktın madeninde 298.000 ton olan toprak işleme kapasitesinin 450.000 tona çıktığını söylemezler. Ton başı Kaç gr altın elde attikleri ise tam bir sırdır.

En büyük gelir sağladığı Balya kurşun madenininde kapasite artışı yapılmakta olduğunu bunun 2022 de görüleceğini Bu madende ruhsat hakkı olan bizim bilmediğimiz ortağın yatırımcılarına müjde olarak söylediğinde ögrenebiliyoruz. Yabancı bir ortak tabiki.
    Şu anda 135.000 ton kapasite. Nr kadar artacağı söylenmiyor.

15 yeni maden ruhsatı almışlar hiç adı bile yok.

3. Türkiyenin ilk 1000 ihracatçısı 2020 araştırmasında doğal kaynaklar sektöründe ihracat şampiyonuyuz!

https://www.instagram.com/p/CUJ9WoVlxEa/
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.

4. Ayazağa arsası ki, ilacın kendi bünyesinde. Arsa diyorum evet arsa sadece belediye ile uygulama planına uygun biçimde terkleri yapılacak atıl duruyor. Adı bile geçmiyor..

Monrol yıllarca zarardan sonra ilk kez 6 aylıkta 20 milyon kar yazdı. Yıllıkta 50 milyon kar bekliyorum ben. Artık işleri Oturdu, yeni fabrika inşaatıyla ciro ve kar katlanarak artacaktır.

Vitamin satışı iyi gidiyor.
    Kanyon da artık çalışmaya ve kira geliri üretmeye başladı.

İşler yolunda ama mileti öylen bıktırmışlar ki, artık kimse ilgilenmiyor.

Bu fiyatlar bu hisse için ucuz demiyorum, ucuz değil cünku beleşşşş.

Ama bu adam yani Faruk takmış bütün işi gücü hisse fiyatları. o yüzden ucuz perili köşk satın almak gibi bu hisseyi almak. Beleş ama patron alanı pişman ediyor.

Ama bu mızrak artık çuvala sığmaz. Bu şirketin içinin çok dolu olduğu gizlenemez halde.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5. Madencilik Ürünleri

2020 Sektörel Sıralaması

1. EKOM ECZACIBAŞI DIŞ TİC. A.Ş.

2020 Sektörel İhracat (Ş) 227.361.477,84

2020 Genel Sıralaması

21. EKOM ECZACIBAŞI DIŞ TİC. A.Ş.

2020 Toplam İhracat (Ş) 584.808.020,39

https://www.tim.org.tr/tr/raporlar-i...-dosyalar-2020
    Son düzenleme : british; 10-10-2021 saat: 18:01.

6. Magnezyum tesisi 2-3 yıl önce gene bu forumda konu olmuş, sonra Esan'ın bu tesisi sessiz sedasız devrettiği ortaya çıkmıştı.

Baktığınızda zaten ürün gamında yer almıyor.

Geçen gün feldspar ve kurşun/çinkp pazarlarındaki fiyat değişimlerini araştırmak istedim. Feldspar için düzgün bir kaynak bulamadım. Kurşun/çinko fiyatları ise aşağı yukarı bir yıl önceki sevilerde veya hafif üstünde.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku

Bu fiyatlar bu hisse için ucuz demiyorum, ucuz değil cünku beleşşşş.

Ama bu adam yani Faruk takmış bütün işi gücü hisse fiyatları. o yüzden ucuz perili köşk satın almak gibi bu hisseyi almak. Beleş ama patron alanı pişman ediyor.

Ama bu mızrak artık çuvala sığmaz. Bu şirketin içinin çok dolu olduğu gizlenemez halde.

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Akmasa da damlıyor. Önümüzdeki yıl temettü veriminin tekrar %30 lar seviyesine çıkacağını tahmin ederim.
    Kaba tahmin tabii, 2 yıl önceki oranlara dönebilir varsayımından gidiyorum.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

8. Haydi bir de ben yazayım,neden çıkmıyor diye...
    Uzun zamandır sadece İlaç değil birçok bilinen ve temeli çok güzel hisseler gram oynamıyorlar.Çünkü borsaya katılım yok.Patron speki tahtada bunu görüyor ve borsa çıldırsa da alıcı gelmiyor.Ve patron toplayabildiği kadar kadar mal topluyor.Borsa çıktığı halde senedin çıkmaması ky'leri sinir ediyor.Önümüzdeki riskler sebebiyle ki bunlar faiz düşüşü,MB başkanının görevden alınması söylentisi,ABD borsalarında olabilecek çöküş.İç siyaset ve dış stratejik gelişmeler...
    Sabreden elbet kazanacaktır.

Sayfa 232/550 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •