Sayfa 143/550 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Benim düşündüğüm, bilerek yapıyorlar. Asıl hedef ilaç ama bir türlü çözülmeyen yatırımcı var ilaçta. Yatırım topluydu.Belki% 92-93 patronun elinde. Patronun hedefi ilaçta kottan çıkmak bunu için % 95 gerekir. Ortaklıktan çıkarma için % 98. Zaten patronun elinde olan yatırım hisseleri değerleniyor. İlaç satıp yatırıma geçen var. Parite falan takmıyor kimse. Ama parite diye bir gerçek var.
    Hem ilaçtan çıkış ve bezdirme hem de yatırıma geçiş sağlanıyor. Diyelim ki birleşme oldu bu fiyatlardan yatırıma yeni girenler çırak çıkar. Yatırıma şu ana kadar geçenler çok karlı çıktılar. Hedeflenen trade ise amaç hasıl oldu. Birleşme ilacın KY oranını düşürmek için bir araç olabilir. Zaten % 90 kendilerinde. Rahatlıkla kottan çıkma yapabilir bu karambolde. Unutmayalım Ecyapta uyduruk banyo şirketi birleşmesine % 13 vermişler ve halka açıklığı % 5 lere düşürmüşlerdi.

Bu adamların hiç ticari başarısı yok. Grup son 20 yılda ilk 5 ten düştü. İlk 20 ye girebilir mi şüpheli. Bir tek bizi nasıl altedeceklerini düşünüyorlar. Ruh hastası bu adamlar. Çapsız dolandırıclar.

2. Geçen yıl başında elimdeki tek senet yatırımdı. Yil içinde bunların abuk sabuk ileri geri işlemlerine tanık oldum, küçük küçük de karlar yaptım, fakat parca parca da elimdekileri çıkartıp hiç olmazsa biraz daha şeffaf şirketlere geçtim, bir kısmını da ilaç tarafına demirledim..Büyük bir fırsatı kaciırdığım doğru da bundan sonrası icin iyi mi yaptım hala belli değil. Ben de sizin gibi Holding'in geleceğinin çok parlak olduğunu düşünmüyorum. Bir tek Esan, onun da çapı belli değil bir de temizlik ürünleride ve seramikte 2 iyi marka.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Bu adamlar beceriksiz ama Türkiye ekonomisi yeni bir raya oturursa Eczacıbaşı çok karlı çıkar. Madencilikte zaten külliyetli maden izinleri var. Lapseki altın madeni ne oldu hiç ses yok. Ellerindeki arsalar Kartal ve Ayazağa ilk ekonomik düzelmede yabancı yatırımcının odağı olacak yerler. Bu adamların bir şey yapmasına gerek yok. Önleri açık. Sadece küme düştüler. Diğer yeni gruplar bunları uzak ara geçtiler. İlk 20 ye grimeleri şüpheli ama ellerindeki asetler bunları uçurmaya yeter.Bunlar fakir taklidi yapmayı seviyor.
    Ama o kadar da değil. Hiç riskleri yok. Patron Faruk şimdi kripto paradan vurgunu yapmıştır bile.

4.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Benim düşündüğüm, bilerek yapıyorlar. Asıl hedef ilaç ama bir türlü çözülmeyen yatırımcı var ilaçta. Yatırım topluydu.Belki% 92-93 patronun elinde. Patronun hedefi ilaçta kottan çıkmak bunu için % 95 gerekir. Ortaklıktan çıkarma için % 98. Zaten patronun elinde olan yatırım hisseleri değerleniyor. İlaç satıp yatırıma geçen var. Parite falan takmıyor kimse. Ama parite diye bir gerçek var.
    Hem ilaçtan çıkış ve bezdirme hem de yatırıma geçiş sağlanıyor. Diyelim ki birleşme oldu bu fiyatlardan yatırıma yeni girenler çırak çıkar. Yatırıma şu ana kadar geçenler çok karlı çıktılar. Hedeflenen trade ise amaç hasıl oldu. Birleşme ilacın KY oranını düşürmek için bir araç olabilir. Zaten % 90 kendilerinde. Rahatlıkla kottan çıkma yapabilir bu karambolde. Unutmayalım Ecyapta uyduruk banyo şirketi birleşmesine % 13 vermişler ve halka açıklığı % 5 lere düşürmüşlerdi.

Bu adamların hiç ticari başarısı yok. Grup son 20 yılda ilk 5 ten düştü. İlk 20 ye girebilir mi şüpheli. Bir tek bizi nasıl altedeceklerini düşünüyorlar. Ruh hastası bu adamlar. Çapsız dolandırıclar.
    Bunlar bence çaplı bir dolandırıcı. Çap olmasa bu halde olmazdık. Bu makasın böyle açılmasını da hiç bir şey açıklayamaz tahminimce. Çünkü biri diğerinin 1/3üne sahipse yatırımdaki bu değer artışının %30 kadar buna yansıması gerekir düz mantık. Sonuçta ortağı. Ama gel gör ki yatırımdaki değer artışından hiç nasiplenemedi. Grafikler incelenirse son 4 ayda borsa endeks tam %40 getirmiş, eczyt %100 getirmiş. Bu cenabet ise bu süreçte sadece %33 civarı bir getiri sağlamış. Şimdi ecilc ya endeksi zayif fiyatladı, yatırımın çıkışını fiyatlamadı. Yada sadece yatırımın değer artışını tam fiyatladi ama endeksi gram fiyatlamadı . Sonuçta her iki durumda fiyatlanmayan bir durum var ve en az %35 civarında bir fiyatlanmamadan bahsediyorum.
    Bu nasıl olur? Nasıl açıklanır bilemiyorum. Endeks fezaya gelmiş bu ise daha ortaçağı geçsem mi geçmesem mi derdinde ?

5. kottan niye çıksın ki, buluyor kekleri çaya katık yapıyor.

6. ''Şişman kadın sahneye çıkmadan opera bitmezmiş''

Yatırım Tavsiyesi Değildir...Safi Tecrübedir...

7. Bu kadar işlem hacmi boşuna değil burası ağlama duvarına dönmeye başladı prim yakın demek.YTD
    "PARA KONUŞUNCA,DOĞRULUK SUSAR."

Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Bu kadar işlem hacmi boşuna değil burası ağlama duvarına dönmeye başladı prim yakın demek.YTD
    +1 de ben den

Sayfa 143/550 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •