Sayfa 533/550 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Muhtemelen yatırımın tavan olduğunu gören tuzlukla koşarak ilaç alıyordur. Bunlar olduğu sürece adamlar hep kazanır , biz de bekleriz.

İnsafa gelmelerini...
    Çok çok önceleri, diyelim 10-15 yıl olsun, bugünkü sermayelerle yatırım/ilaç paritesi 2-2,5 filandı.
    O zamanlar yatırım holding hissesi alıyordum ( topluyordum). Bir yandan da isyan ediyordum. Bu iki şirket aslınıda Janus'un 2 yüzü gibi aynı tüzel kimliğe ait olduğu halde neden bu kadar farklı fiyatlardan işlem görsündü!!!

Aradan yıllar yıllar geçti, oyuncuların yeri değişti, oyun değişmedi. Birinin durumuna bakıp da diğerine meyledenler enselerine şaplağı yerler. Neden böyle davranırlar? Böylesinden zevk alıyor bile olabilirler.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Çok çok önceleri, diyelim 10-15 yıl olsun, bugünkü sermayelerle yatırım/ilaç paritesi 2-2,5 filandı.
    O zamanlar yatırım holding hissesi alıyordum ( topluyordum). Bir yandan da isyan ediyordum. Bu iki şirket aslınıda Janus'un 2 yüzü gibi aynı tüzel kimliğe ait olduğu halde neden bu kadar farklı fiyatlardan işlem görsündü!!!

Aradan yıllar yıllar geçti, oyuncuların yeri değişti, oyun değişmedi. Birinin durumuna bakıp da diğerine meyledenler enselerine şaplağı yerler. Neden böyle davranırlar? Böylesinden zevk alıyor bile olabilirler.
    Çok güzel ifade ettiniz, aynen katılıyorum.

İlaca ilk ciddi girişimde bana atanan yatırım uzmanına aynı soruyu sormuştum, aldığım cevap ( her ne kadar çok açık ve tatminkar olmasa da) iki şirketin farklı şirket olduğunu anlamam gerektiği yönünde idi.

Demek ki uzmanlar bazen biliyor imiş ..
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3. ecilc , eczyt piyasa değerleri eşitlendi
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    ecilc , eczyt piyasa değerleri eşitlendi
    Şirketlerin, uygun görülmesi durumunda, birleştirilmesinden bahsetmişlerdi son genel kurulda.

Madem piyasa değerleri eşitlendi birleştirsinler.

SM-S906E cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Piyasa değerleri doğrudur diye bir koşul yok, anlık şartlar ve talepler ile reel durumdan farklı algı oluşur. Yani 2 ay evvel , yatırım / ilaç 3.5 iken neden birleşilmedi de 7 oranı mı doğru.

Birleşme olursa her koşulda ilacın aleyhine olur, burası net. Çünkü yatırım da çok az dışarıda lot var ilaca göre bu durumda aslanı kedi boğdurmuş oluruz.

Ben kesinlikle karşı olduğum gibi lafının edilmesine bile karşıyım. Bunu isteyen yatırım tarafında ise ve ya patronsa ona uyabilir . Hukuka gideriz. Son noktaya kadar...

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Piyasa değerleri doğrudur diye bir koşul yok, anlık şartlar ve talepler ile reel durumdan farklı algı oluşur. Yani 2 ay evvel , yatırım / ilaç 3.5 iken neden birleşilmedi de 7 oranı mı doğru.

Birleşme olursa her koşulda ilacın aleyhine olur, burası net. Çünkü yatırım da çok az dışarıda lot var ilaca göre bu durumda aslanı kedi boğdurmuş oluruz.

Ben kesinlikle karşı olduğum gibi lafının edilmesine bile karşıyım. Bunu isteyen yatırım tarafında ise ve ya patronsa ona uyabilir . Hukuka gideriz. Son noktaya kadar...
    EİS'in özsermayesi yatırım holdingin tam 2 katı; piyasa değerlerini- oyun oynar gibi- eşitlediler. Enflasyon muhasebesi uygulanınca farklar ilaç lehinde daha da açılacaktır.

İki şirketin birleşmesinde yıllardan beri değerleme farkından doğacak vergi yükümlülüğü gerekçe gösterilir.
    Nereyse kadar sürdürürler bu durumu belirsiz.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    EİS'in özsermayesi yatırım holdingin tam 2 katı; piyasa değerlerini- oyun oynar gibi- eşitlediler. Enflasyon muhasebesi uygulanınca farklar ilaç lehinde daha da açılacaktır.

İki şirketin birleşmesinde yıllardan beri değerleme farkından doğacak vergi yükümlülüğü gerekçe gösterilir.
    Nereyse kadar sürdürürler bu durumu belirsiz.
    Çok haklısınız, aynı fikirdeyiz. ayrıca, sizin altyazıda belirttiğiniz gibi ky de gülerek kaybettiğini ağlayarak kazanmaya çalışıyor ama pek mümkün değil. Ağlama duvarı platform lar oluştu da o yüzden .

8.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Çok haklısınız, aynı fikirdeyiz. ayrıca, sizin altyazıda belirttiğiniz gibi ky de gülerek kaybettiğini ağlayarak kazanmaya çalışıyor ama pek mümkün değil. Ağlama duvarı platform lar oluştu da o yüzden .
    Bunu biraz açmam lazım, ky dediğim bazı adamlar gece gündüz patrona küfür ediyor, kızmakta sonuna kadar haklılar , ben de az kızmıyorum ama ayrıldığım nokta şu, patron ve adamları bir zaman, ilacın elinden tutup yukarı çekerken biri çıkıyor ve " çıkarmada göreyim bilmem ne gibi çıkaracaksın "diye terbiyesiz konuşuyor, o kadar bu manipülatöre kızmama rağmen bunu diyen geri -zek a lıya, why high one why, dötünde don yok, bir gücün de yok bari çıkarken konuşma demek istiyorum , gerçekten çok gıcık ötesi tipler var.

Bunlar zaten olmasa biz en az yüzde 30 yukarıda olurduk diye düşünüyorum.

Sayfa 533/550 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •