Sayfa 284/547 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon
Arama sonucu : 4371 madde; 2,265 - 2,272 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Anlaşılmıştır.
     Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Sayın Rek sizin ve bazı diğer arkadaşların iyi niyetli olduğunuzdan şüphem yok ancak bazı yorumlarımiz bu şahıslara istedikleri yol haritası ni veriyor, bizden, buradan çok Twitter'da oyun dönüyor , her önüne gelen çizgi çekip konuşuyor , belki kendileri manipüle ediyorlar her koşulda bugün şartlar ve bu enflasyon oranı ile boş yaptıklarını biliyorlar .
    Geçen yıl Erdi ve ekurisinin bir proje olduğunu düşünüyorum adamlar telegram da 24 saat aylarca yazdılar kimse bunu iş olarak görmese yapamaz , yani oyun basit değil .
    Çorbacı Baba Nuvit sessizlik yasası taraftarı umerto cu sanıyorum herkes nedenini anlamış tır.
    Selamlar.
    SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

2.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Anlaşılmıştır.

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben de sessizlikten yanayım. Spekülatörün davranışlarına yaptığım yorum biraz mizah biraz da ( burayı okuma ihtimallerini düşünerek) eylemlerini faş etmek üzerine kurulu.
    Bir de toplulukla ilgili haberler son derece kısıtlı, dolayısıyla bölük pörçük de olsa yakanan haberleri paylaşmakta fayda buluyorum. Örneğin bir forumdaş paylaşmasaydı 2022 de topluluğun 200 mikyon Euro bütçeli yatırım planladığından haberim olmayacaktı. Sonra 2017-2019 dönemi için 1,5 milyar liralık yatırımı planladıklarını ( ve gerçekleştirdiklerini) hatırladım. O zamanın kurları ile yıllık 150 milyon Euro civarında. Tutarlı bir şekilde programa uygun olarak yatırımlarını sürdürdüklerini anladım.

Yatırım haberinin değerini de şöyle yorumluyorum; en büyükler dahil kimse tek kuruşluk döviz kredisi bulamazken, TL yatırım kredileri de kurumuşken yatırım planı açıklıyor. Normalde bu türde yatırımlar %40 özsermaye + % 60 dışkaynak gibi yapılır. Tamamen tahmin ama gerçekleşirse yatırımların bu şartlar altında % 80 gibi bir özkaynak oranıyla yapılması gerektiğini düşünüyorum. Bunun da bana söylediği şey nakit akışının sağlam olduğudur.

Tabii bu işler biraz Nasreddin Hoca fıkrasına da benzer; "toplulukta işler iyi" dersin, " bana ne !" derler, " yahu borsada işlem görüyor" dersin, " sana ne !" derler.

Biz gene arada bildiklerimizi, bulduklarımızı yazalım da spekülatör de kendi işini yapsın, ne hali varsa görsün..
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3. Yukarıdaki değerli dostların , hedef belirleme dışındaki gerek ecilc ve gerek grup şirketlerinin faaliyetlerine yönelik bilgi belge ve yorumlari herkes duymak ister , noproblem , mesele hedef fiyatlar ve hareket planı bağlamında, burada bu konuda ,sayın görevli spekülatör yalnız kalmalı demek istedim .Tekrardan bütün ortaklarıma selamlar.İyi tatiller.

4. Grup şirketleri ve ilaç bünyesindekiler hakkında hep yapıldı burada paylaşım. Bir türlü geri dönüş alamadım ben kendi adıma. Geçmişe bakın isterseniz. Burada hedef vermek şöyle önemli. Çok ciddi bir devalüasyon yedik. bu grubun işi döviz bazında bunu bilelim. Şimdi fiyatı 1 usd ye çıkartıp millete çok iyi fiyat diye yedirmeye kalkacak. Bunun komik kaçacağını söylüyorum. Bu kadar beklemiş kişilerin kolay mal kaptırıp patronun ekmeğine yağ sürmelerine karşı bir uyarı sadece. Patronun ilüzyonunu bozma bir bakıma. Gerçek değer dolar bazında ortaya çıkar. Ha bu arada herkes kendi riskini yönetir. Bu ana kural.Herkesin dayanma gücü farklıdır. Herkes kendi koşullarında yönetir portföyünü. Ama önerim öyle hemen elden çıkartmamaları. Şirketin işleri iyi gidiyor. Galiba bir kaç yıl bu devam edecek. Patron yedirecekmi ekmeği. Göreceğiz.

YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Grup şirketleri ve ilaç bünyesindekiler hakkında hep yapıldı burada paylaşım. Bir türlü geri dönüş alamadım ben kendi adıma. Geçmişe bakın isterseniz. Burada hedef vermek şöyle önemli. Çok ciddi bir devalüasyon yedik. bu grubun işi döviz bazında bunu bilelim. Şimdi fiyatı 1 usd ye çıkartıp millete çok iyi fiyat diye yedirmeye kalkacak. Bunun komik kaçacağını söylüyorum. Bu kadar beklemiş kişilerin kolay mal kaptırıp patronun ekmeğine yağ sürmelerine karşı bir uyarı sadece. Patronun ilüzyonunu bozma bir bakıma. Gerçek değer dolar bazında ortaya çıkar. Ha bu arada herkes kendi riskini yönetir. Bu ana kural.Herkesin dayanma gücü farklıdır. Herkes kendi koşullarında yönetir portföyünü. Ama önerim öyle hemen elden çıkartmamaları. Şirketin işleri iyi gidiyor. Galiba bir kaç yıl bu devam edecek. Patron yedirecekmi ekmeği. Göreceğiz.

YTD.
    3 hafta önce burada ilacı bedavaya kapatacaklar diye uyarı yapıyordun şimdi ucuza satma diye uyarıyorsun

Sen Noel Baba misin ?
    Bütün verdiğin uyarılar ters , sana uyan 6.80 den satmış olmalıydı şimdi de iki doları bekleyeceksin şahsen seni tanımıyorum ama hareketin kime yarıyor çok net ağzımı bozdurma , Rahmetli Mahir Kaynak bir hareketin sonu kime yarıyor bı bakın derdi .
    Hadi Ben sen dedin diye önceden sattım hadi şimdi alıp 3 doları mi bekliyim ne ayaksın sen ?
    Sen tam BABa nin konuştuğu adamsın .

6.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    3 hafta önce burada ilacı bedavaya kapatacaklar diye uyarı yapıyordun şimdi ucuza satma diye uyarıyorsun

Sen Noel Baba misin ?
    Bütün verdiğin uyarılar ters , sana uyan 6.80 den satmış olmalıydı şimdi de iki doları bekleyeceksin şahsen seni tanımıyorum ama hareketin kime yarıyor çok net ağzımı bozdurma , Rahmetli Mahir Kaynak bir hareketin sonu kime yarıyor bı bakın derdi .
    Hadi Ben sen dedin diye önceden sattım hadi şimdi alıp 3 doları mi bekliyim ne ayaksın sen ?
    Sen tam BABa nin konuştuğu adamsın .
    Bir yanlış anlama olmuş. Sn. Bezgin hakim ortaklara güvenmez, bunu da her fırsatta dile getirir, eski yatırımcıdır.
    "Şirketi ucuza kapatacaklar" derken niyetlerinin bu olduğunu söylüyor. Arkasından da bir uyarı yapıyor, hisseyi biraz yükseltirlerse
    kanmayın, çabuk memnun olmayın, çünkü ne olursa olsun hileli işlemlerle hisseyi ederinden düşük kapatmaya kalkarlar demeye getiriyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

7. ben hala elimizdeki malı ucuza kapatmayı denediklerini düşünüyorum. İlaç yatırım paritesini bu konuda büyük tehlike olarak gördüm. Hala görüyorum. Bu konuda bir çok kişi şirketi arayıp baskı yaptı, orantısız ve haksız bir ilaç yatırımı birleşmesi konusunda. Bu tehlike hala var. Şunu söyledim biz tepki göstermezsek ve cezasız kalacaklarını bilirlerse her şeyi yaparlar. Hala hisse 60 centlerde dolaşıyor. 2017 de 1.45 centi gördü. Bana kalırsa hisse ederi 3 dolar üstüdür. Yedirmek ister mi, hayır. Gücü olan bekler. Kimi 1 dolarda dökülür kimi 2 dolarda kimi 1,5 dolarda. herkesin kendi risk anlayışına göre değişir. Ben kimseye 6.8 den satın demedim. Bunun yapay bir piyasada baskıyla oluşan fiyat olduğunu söyledim. Bundan şikayet ettim. Hep çok ucuz olduğunu söyledim. Hala aynı şeyi söylüyorum. Ortada bir çelişki yok.

Kimseye iyilik yapmıyorum. 1 usd den istediği malı toplayamazsa fiyatı mecbur yukarı çekecek. Bu tüm KY nın çıkarına. Ama benle iletişime geçen çok yüklü mal taşıyan bir yatırımcı hedefinin 1.2 USD olduğunu söyledi. Onun maliyeti bu. Kurtulurum diyor. Ben ona bu konuda yorum yapamam. Kendi riski.

Mahir Kaynak gibi düşünürsek Cinayet masasına gerek yok. Kimin işine yarıyorsa katil odur. Soruşturma, delil toplama vs gerek yok.

BABA dan kasıt kim, Gazmanbaba ise çıkar kendi söyler. Evet bu arkadaşı kastediyorum der.

Üslubumuza da dikkat edelim lütfen. Bu ülke her şeyi yerine koyar. Bugünler geçer. Ama hoyratlık ve kabalık kalırsa hiç bir yere varamayız.

8. Eczacıbaşı H, Eczacı İlaç ın hareketine uyum sağlayamadı ilacı daha uzun atlaması için sanki aşağı bir yerlere çekecekler gibi terki joe hepsi aynı al birini vur öbürüne diyor ytd

Sayfa 284/547 İlkİlk ... 184234274282283284285286294334384 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •