Sayfa 540/550 İlkİlk ... 40440490530538539540541542 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 4,313 - 4,320 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Teşekkür ederim.[QUOTE=noreply;6679641]
     Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Bu haber hisseyi etkilermi?Ne dersiniz?

--‐-------------
    VİOP'ta, ECILC, ISGYO, KARSN ve SKBNK pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarına ait sözleşmeler işleme açılmayacak

12/01/2024 06:23:30

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında(VİOP), ECILC, ISGYO, KARSN ve SKBNK pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarına ait sözleşmeler işleme açılmayacak.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Borsamız*Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasasında işlem görmekte olan ECILC (EİS Eczacıbaşı İlaç Sınai ve Finansal Yatırımlar Sanayi ve Ticaret A.Ş.), ISGYO (İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.), KARSN (Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret A.Ş.) ve*SKBNK (Şekerbank T.A.Ş.) pay vadeli işlem sözleşmelerinde yeni vade aylarının işleme açılmamasına*karar verilmiştir.

Viop tarafını izlemiyorum. Ancak işlem hacmi ve hisseye olan ilgi belirgin şekilde düştü. Kartal arsasının haber değeri de şimdilik donuk vaziyette. Buradan ekstra bir etki gelmeyebilir, tümüyle oyunculara bağlı. Enflasyon muhasebesi sonuçları her hissede olduğu gibi Eczacı hisselerini de etkileyecek, bana sorarsanız en yakın vadedeki gelişme bu olur. Bir de olursa yeni yatırımların açıklanması var..
    SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

2. CEO 2024 vizyonu toplantısından, çıkan sonuç; zayıf büyümeye rağmen ertelenmeyen yatırım programı..
    Benim vardığım sonuç, bu yıl borsa performansı açısından çok güçlü geçmeyecektir! Güçlü işlemler olacaksa eğilim ileri vadelere yöneliktir. Kartal projesine bağlı fiyat hareketleri x faktördür.

500 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPACAĞIZ
    Eczacıbaşı Topluluğu CEOsu Atalay Gümrah konuşmasında, AB'deki duraklama nedeniyle ilk kez yüzde 15-20 seviyelerinde talepte düşüşler yaşandığına işaret ederek, Biz bu süreçte pazar payımızın daha küçük olduğu Amerika ve Orta Doğu ülkelerine odaklandık dedi.

Geçen yılı döviz bazında yüzde 5 büyüme ile 2 milyar Euro ciroyla kapattıklarını kaydeden Gümrah, 2024 ise karışık bir yıl olacak gibi. Enflasyonun süreceğini öngörenler var. Amerika ve Çin gerginliği, Rus- Ukrayna savaşının gidişatı, Orta Doğu daki gerginliklerle belirsiz bir yıla girdik diye konuştu.

İç pazarın ise enflasyonla mücadele çerçevesinde biraz daha baskılı olacağını öngördüklerini ifade eden Gümrah, Seçim sürecinden sonra reel bir ekonomiyle karşılaşacağımız bir dönem olacak. Biz 2024te 500 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz. Organik ve inorganik alanlarda olacak şeklinde konuştu.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

3.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    CEO 2024 vizyonu toplantısından, çıkan sonuç; zayıf büyümeye rağmen ertelenmeyen yatırım programı..
    Benim vardığım sonuç, bu yıl borsa performansı açısından çok güçlü geçmeyecektir! Güçlü işlemler olacaksa eğilim ileri vadelere yöneliktir. Kartal projesine bağlı fiyat hareketleri x faktördür.

500 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPACAĞIZ
    Eczacıbaşı Topluluğu CEOsu Atalay Gümrah konuşmasında, AB'deki duraklama nedeniyle ilk kez yüzde 15-20 seviyelerinde talepte düşüşler yaşandığına işaret ederek, Biz bu süreçte pazar payımızın daha küçük olduğu Amerika ve Orta Doğu ülkelerine odaklandık dedi.

Geçen yılı döviz bazında yüzde 5 büyüme ile 2 milyar Euro ciroyla kapattıklarını kaydeden Gümrah, 2024 ise karışık bir yıl olacak gibi. Enflasyonun süreceğini öngörenler var. Amerika ve Çin gerginliği, Rus- Ukrayna savaşının gidişatı, Orta Doğu daki gerginliklerle belirsiz bir yıla girdik diye konuştu.

İç pazarın ise enflasyonla mücadele çerçevesinde biraz daha baskılı olacağını öngördüklerini ifade eden Gümrah, Seçim sürecinden sonra reel bir ekonomiyle karşılaşacağımız bir dönem olacak. Biz 2024te 500 milyon dolarlık yatırım planlıyoruz. Organik ve inorganik alanlarda olacak şeklinde konuştu.
    Ben kaçınılmaz olarak duran varlıkların enflasyon muhasebesinden olumlu etkileneceğini pd/dd nin düşeceğini düşünüyorum. Zira sadece kartal projesi değil, ayazağa ve silivri dahil yeniden değerlendirilecektir. Bunun etkisi nasıl olur göreceğiz zaten bu adamlara yani kendi sahiplerine kalsa şirket çöp biz bırakıp gidelim. Ancak her koşulda hakim güç kendileri, bunu göz ardı etmek çok yanlış olur. Üzerine sövüp sayan kişilere, sakın dilinizi tutun diyorum.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

4.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku

Teşekkürler ama resimlerden bir şey anlayamadım. Şantiyeye benziyor ama yerleşim düzeni biraz düzensiz. Henüz tapu ve bir proje yok, sözleşme yok. Yerin hazırlığı diye varsaydığımda yine bir şeye benzetemiyorum. Eger üstteki resim güncel, diğeri eski tarihli ise başka bir şeydir.

5. Depolama alanı olarak kullanılmışa benziyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Salih Karakaya Yazıyı Oku
    Depolama alanı olarak kullanılmışa benziyor.
    Geçiçi barınma yeri de olabilir. Bir başka şantiyenin işçileri kiralanmış veya bir başka amaçla barınma yeri olarak tahsis edilmiş de olabilir.

7. Holding yatırım yapıyor büyüyor.İlaç,genseta ve monrol kapasite artışları,ar-ge oldukça iyi.trakya,ayazağa,kartal arazileri çok değerli.12 aylıklarda duran varlıklarda ciddi bir sıçrama olacaktır.Özkaynak artışı tahminlerin üzerinde yüksek gelebilir.Şirket son 20 yılda dolar bazında 50 kat kazandırmış.Demek ki profosyonelce iyi yönetilmiş ve büyümüş.Bu devam edecektir.Şu anda 1 mia $ PD ile işlem görmekte.Patrona bu fiyattan hisselerini devret dense,devreder mi..Mümkün değil.Gayrimenkullerin değeri 2 mia $ eder.Sektör olarak oldukça iyi globalde..Yıl sonuna kadar lot miktarımı artırıp,4 yıl bekleyeceğim..Dolar bazında çok iyi kazandıracağına eminim..Yeter ki sabır..Long grafiği sürekli yükselen trend'de..Sıkıntı yok..Nisan ayından itibaren vioptan çıkıyor..Bu çok iyi oldu zaten.Yıl sonu 2.5 $ görülebilir..

8. Hissede günlerdir manipulatif tarzda alenen fiyat baskısı oluşturuyorlar.Bu kanunen suçtur.

SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

Sayfa 540/550 İlkİlk ... 40440490530538539540541542 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •