Sayfa 541/550 İlkİlk ... 41441491531539540541542543 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 4,321 - 4,328 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by REK Yazıyı Oku
    Hissede günlerdir manipulatif tarzda alenen fiyat baskısı oluşturuyorlar.Bu kanunen suçtur.

SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Enflasyon düzeltmesi sonrası mali tabloların alacağı görünüme kadar frene bastılar, makul olanı bence buydu.

Kartal'da bir projenin ilan edilmesi olasılığı seçimden önce sıfıra yakın. Sonrası da bence sonraki gelişmelere bağlı. İstanbul'da yapılaşmanın ağırlık merkezi, yoğunlukları değişecek, bunu görmeden hareket etmezler.

Suudi Arabistan ile ortak yatırım planı ilan edilmedi, bu kısım da belirsiz.
    İlaç sektöründe fiyat/maliyet baskısı var.

Borsanın da verilen coşkuya rağmen enflasyonu yenmesi düşük bir olasılık. Dün beklentinin çok üstünde kar açıklayan Garanti'nin 2024 özsermaye kar beklentisi %35 kadar. Garanti şu anda defter değerinin hafif üstünde işlem görüyor. Enflasyonu yenemeyecek olan banka hisselerini hangi yabancı hangi gerekçelerle alsın. Tek gerekçesi kur değişiminin de bariz bir şekilde enflasyonun altında kalması olabilir, bu riski almaya değerse yabancı da banka hissesi alır.

Hepsine birden bakınca Eczacıbaşı hisselerinin yüksek profilde bir dönem geçirme olasılığı düşük. Böyle değerlendiriyorum. Topluluk iyi yönetildiği için, elindeki varlıklara ve iş yönetim modeline bakarak, yatırım yapılabilirbir hisse olarak görmeye devam ediyorum...
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Enflasyon düzeltmesi sonrası mali tabloların alacağı görünüme kadar frene bastılar, makul olanı bence buydu.

Kartal'da bir projenin ilan edilmesi olasılığı seçimden önce sıfıra yakın. Sonrası da bence sonraki gelişmelere bağlı. İstanbul'da yapılaşmanın ağırlık merkezi, yoğunlukları değişecek, bunu görmeden hareket etmezler.

Suudi Arabistan ile ortak yatırım planı ilan edilmedi, bu kısım da belirsiz.
    İlaç sektöründe fiyat/maliyet baskısı var.

Borsanın da verilen coşkuya rağmen enflasyonu yenmesi düşük bir olasılık. Dün beklentinin çok üstünde kar açıklayan Garanti'nin 2024 özsermaye kar beklentisi %35 kadar. Garanti şu anda defter değerinin hafif üstünde işlem görüyor. Enflasyonu yenemeyecek olan banka hisselerini hangi yabancı hangi gerekçelerle alsın. Tek gerekçesi kur değişiminin de bariz bir şekilde enflasyonun altında kalması olabilir, bu riski almaya değerse yabancı da banka hissesi alır.

Hepsine birden bakınca Eczacıbaşı hisselerinin yüksek profilde bir dönem geçirme olasılığı düşük. Böyle değerlendiriyorum. Topluluk iyi yönetildiği için, elindeki varlıklara ve iş yönetim modeline bakarak, yatırım yapılabilirbir hisse olarak görmeye devam ediyorum...
    Bu hisse endekse tam eşlik etmeyen bir hisse ve garanti ile olan farkı garanti bir banka ve tümüyle nakit bildiğim mesela iş bankası gibi şişe cam vb ortaklıkları yok bu nedenle likitte olacak olan ne ise olacak olan da odur burada ise gayrimenkul ve 3 lü ortaklıktan gelen değerleme var.

Burada haklı olduğunuzu düşündüğüm nokta şu genel anlamda kağıdı bir grup ky ye dağıtmışlar bunu bilinçli yaptılar bu ky ayrıca düştükçe biraz daha aldı çok bilinçsiz olduğundan geçen yıl da olanı bekliyor, bu ky burada ise bu hissenin gitmesi zor , yatırım yapılabilir olması ayrı yatırım yapılması gereken hisse olması ayrı bir durum.

Aslında ne olacaksa hareket lerinden anlaşılıyor gidecekse aşağı değerde bırakmıyorlar . Bu durumda bu millet çok sövecek ve sayacak gibi duruyor. Enflasyon muhasebesi bu sene vergiye yansımayacak diye biliyorum. Ama patron ne derse o olur, zira nasıl geçmiş vergi borcu ile bilançoyu budadı ise isterse gelecekte ki vergileri öder ve gider yazıp kârı sıfırlar. Bu ülkede buna karşı bin bir kural uygulama yönetmelik yok.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

3. [QUOT Enflasyon muhasebesi bu sene vergiye yansımayacak diye biliyorum. Ama patron ne derse o olur, zira nasıl geçmiş vergi borcu ile bilançoyu budadı ise isterse gelecekte ki vergileri öder ve gider yazıp kârı sıfırlar. Bu ülkede buna karşı bin bir kural uygulama yönetmelik yok.[/QUOTE]

Vergi rakamını etkilemeyecek, doğru. 2024 açılış bilançosu gibi düşünebiliriz. Bu arada topluluk geçtiğimiz yıl önemli bir değerleme yaptı ve holding varlıklarını güncelledi. Bu yıl ilave güncellemeler olacak, değişim ağırlıkla arsa değerlemelerinden gelecek, böyle olması beklenir.

2024 topluluk beklentisi 2,2 milyar avro ciro ve 500 milyon avro organik (mevcut işlere ait) yatırım.Yöneticileri sıklıkla güçlü mali yapı nedeniyle kredi kullanımının sınırlı olacağını söylüyorlar. Demek ki 500 milyon avro yatırımın büyük kısmı iç kaynaklardan gelecek (belki Ayazağa'dan gelecek gelir transferlerini de hesaba katıyorlar). Böyle bir yılda bu hedeflerini sağlayabilirlerse başarı olarak görürüm. Vergi, faiz ve amortisman öncesi kar hakkında ( topluluk bazında) ancak bir tahminde bulunabilirim. 400 milyon Avro yakalanabilirse başarı olur.

Holding'in bu yıl 50-70 milyon avro temettü dağıtacağını, ilaç şirketinin ise 20-30 milyon avro temettü dağıtmakla yetineceğini sanıyorum (Gensenta kredi ödemeleri için nakit tutmalılar)

Kartal'ın henüz bütçelere ve varsayımlara dahil edilmediğini düşünüyorum.

4. Vay Bee hisse ölmüş.Aglayanları bile var!Ne yazık ki ne yazık!!!

SM-G990E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

5. Hisse tavanlık hisse ama kıymeti bilinmiyor, namkörler boş boş konuşuyor,( 2 ileri 3 geri,) bi de kıymet bilmezler , bilip bilmeden yok favökmüş yok yatırımlar mış felan bunlara gerek var mı yok,
    Boş yapalım, hisse uçacak, roket , az kaldı kalkıyor, yetişin binmeyen kalmasın sonra çok ağlarsınız eyyy ky gel seninle acayip güçlüyüz , Anderson dan mavallar pardon masallar, bak bugünde tavan yaptı ancak çok akıllı insanlar hesaplarına bakınca görebilir

6. 8600 endekste ve bu kadar enflasyon varken değeri 48 tl yi aşmıyor 6 önce 60 ı gördü.
    Ölmüş cenazesi de ortada kalmış. Başka bir şey değil.
    Laf salatası ile fiyatı yukarı sürün sürebilecek olan varsa hadi görelim.

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    8600 endekste ve bu kadar enflasyon varken değeri 48 tl yi aşmıyor 6 önce 60 ı gördü.
    Ölmüş cenazesi de ortada kalmış. Başka bir şey değil.
    Laf salatası ile fiyatı yukarı sürün sürebilecek olan varsa hadi görelim.
    Görünüm zayıf. Endekse ayak uyduracak gibi oluyor, oturtuyorlar. Bir haber yoksa, güçlü fiyat hareketleri de olmaz.
    Ya da bilinen borsa sözüyle; şu görünümle bir cacık olmaz!

Ha, ilerisi?? Borsadakiler bu kısmını pek düşünmüyorlar...

8. https://madencilikturkiye.com/esan-u...tmeye-basladi/

Ukrayna'da faaliyete geçmişler. Oradaki kaolin kaynakları değerli olarak biliyorum. Ayrıca ülkede inşaat faaliyetleri yakında başlayacaksa inşaat ve yapı malzemeleri sektörüne gün doğacak demektir.

Sayfa 541/550 İlkİlk ... 41441491531539540541542543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •