Sayfa 542/550 İlkİlk ... 42442492532540541542543544 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 4,329 - 4,336 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Görünüm zayıf. Endekse ayak uyduracak gibi oluyor, oturtuyorlar. Bir haber yoksa, güçlü fiyat hareketleri de olmaz.
    Ya da bilinen borsa sözüyle; şu görünümle bir cacık olmaz!

Ha, ilerisi?? Borsadakiler bu kısmını pek düşünmüyorlar...
    Aslında üstad, ne kartal ın ne ayazağa nın bir nimetini yemedi kartal hadi sekonder bir etki olsun, ayazağa reel ve üst segment bit proje, gensenta henüz ödeme safhasında değil, e o zaman ne, o zaman şu ki her gelen ile geri giden bir kağıt bu, yani adam geliyor iyi hoş hem kendini yakıyor hem bizi, söyledin mi haa sen demek kendin yemek istiyorsun oluyor. Olsa dükkan senin ama buraya her gelen ha bugün ha yarın uzun vadeci olabilir bunu bilsinler.
    Bı neden doğru bir baksınlar hangi aracı kurumun model portföyü nde bu kağıt var, sadece 1 tanesinde var mı bilen yazsın hedef fiyatı ile birlikte.
    Twitter da bireysel takılan höstad lar değil 1 tane aracı kurum arıyoruz bu hisseyi radara alan.
    Neden herşeyden önce adamlar ses etmese de patronları çok iyi tanıyor.
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2. Bugün burada bir deney yaptım, tezim doğru mu diye, saat akşam 9 dan sabaha değin yatmadan ve yataktan her kalkışımda buraya girip ziyaretçi sayısına baktım, her seferinde 8 , 6 , 5 gibi rakamlar gördüm millet gecenin üçünde, beşinde buraya bakıyor sayı değişse de bu ne demek bu ciddi mal ky ye dağıtılmış demek, ayrıca takaslarda zaten görüyor idim.
    İddia mı yineliyorum bakmadan bilmeden soruyorum, 1 tane aracı kurum model portföyünde bu hisse var mı , hedef fiyatı ve porföye giriş tarihi ile yazın ben 5 kuruma bakıyorum, ciddi kurumlar, bu yok hiçbirinde.

3.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bugün burada bir deney yaptım, tezim doğru mu diye, saat akşam 9 dan sabaha değin yatmadan ve yataktan her kalkışımda buraya girip ziyaretçi sayısına baktım, her seferinde 8 , 6 , 5 gibi rakamlar gördüm millet gecenin üçünde, beşinde buraya bakıyor sayı değişse de bu ne demek bu ciddi mal ky ye dağıtılmış demek, ayrıca takaslarda zaten görüyor idim.
    İddia mı yineliyorum bakmadan bilmeden soruyorum, 1 tane aracı kurum model portföyünde bu hisse var mı , hedef fiyatı ve porföye giriş tarihi ile yazın ben 5 kuruma bakıyorum, ciddi kurumlar, bu yok hiçbirinde.
    Bu tür detaylara takılmam. Nedenini de söyleyeyim. Borsada olup da küresel iş yapabilen, yaptığı işleri de gidişata göre yine küresel planda oynatabilen şirket sayısı az. Dünkü haberi okudunuz. Esan 2022 de, savaş henüz devam ederken Ukrayna'da Amerikan Ticaret odasının da desteğiyle üretim ruhsatı almış. Bakıyorsunuz Suudi Arabistan'ın mega projesinde içlerindeki ön yargılara rağmen Suudi kraliyet ailesi ile iş yapabilen, iş ortaklığı açıklayan, Hindistan'dan ABD'ye kadar operasyonları uzanan, Fas'ta konum tutabilen küresel bir topluluktan söz ediyoruz.
    Bu şekilde iş yapabilen benim bildiğim havayolu şirketleri bir de Şişecam, Arçelik var. Yine kendi markasıyla yayılmayı becermiş veya becermeye çalışan Mavi veya Yataş var. Şüphesiz başka şirketler de var.
    Eczacıbaşı yönetiminin özelliği iş yapma diplomasisini de sonuna kadar kullanabilmesinde. Bu konularda eminim ne Koç Holding'in ne de bir başkasının gerisinde değiller.

Küreseleşme dedik ama küreselleşme bir taraftan da başka kurallara evriliyor, pazarları iyi okuyamayan şirketler yaya kalacaklar.

Kısacası; işler iyi olacaksa, işleri iyi olma olasılığı daha yüksek olan şirketleri bulmak gerekiyor. Yazıldığı kadar kolay bir iş değil. Yağ satarım bal satarım mantığıyla borsada şirket hisseleri iner, çıkar, bu başka bir oyundur.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku

Bu şekilde iş yapabilen benim bildiğim havayolu şirketleri bir de Şişecam, Arçelik var. Yine kendi markasıyla yayılmayı becermiş veya becermeye çalışan Mavi veya Yataş var. Şüphesiz başka şirketler de var.
    Eczacıbaşı yönetiminin özelliği iş yapma diplomasisini de sonuna kadar kullanabilmesinde. Bu konularda eminim ne Koç Holding'in ne de bir başkasının gerisinde değiller.

Küreseleşme dedik ama küreselleşme bir taraftan da başka kurallara evriliyor, pazarları iyi okuyamayan şirketler yaya kalacaklar.

Kısacası; işler iyi olacaksa, işleri iyi olma olasılığı daha yüksek olan şirketleri bulmak gerekiyor. Yazıldığı kadar kolay bir iş değil. Yağ satarım bal satarım mantığıyla borsada şirket hisseleri iner, çıkar, bu başka bir oyundur.
    Bülent E. Paul Wolfowitz ı evinde konuk etmişti,
    elbette ABD işlerini çözecek, küresel bir firma ama lakin ben niyet okuma yapmasam da tarzlarına bakıyorum, hoşuma gitmiyor. Tıpkı Wolfowitz ın ki gibi. 2010 - 2015 arası 5 sene civarı mesela. Gerçi Vestel de basbas bağırttı uzun süre.

Şişe, Mavi, THY, veya Pgsus da pek çok model portföye girmiş, bu konuda aynı fikirdeyim.

5. https://www.youtube.com/watch?v=5iClH9C3kCU

Kapanışa doğru söyledikleri..

6.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    https://www.youtube.com/watch?v=5iClH9C3kCU

Kapanışa doğru söyledikleri..
    Kapanışa doğru işler daha iyiye gidecek bizim yöneticiler enflasyonu bilirler diyor. Ben sadce kapanışa doğru kısmına baktım siz dediniz diye

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Kapanışa doğru işler daha iyiye gidecek bizim yöneticiler enflasyonu bilirler diyor. Ben sadce kapanışa doğru kısmına baktım siz dediniz diye
    Başka şeyler söylüyor. Bu yıla zor bir başlangıç yapıldığını, bu yıl dünyada 70 seçim yapılacağını, Avrupa'daki durgunluktan etkilenmenin sürdüğünü (2023 ün bu anlamda zorluklarla geçtiğini) söylüyor.

Kapanışa doğru ise, böyle zamanlarda şirketlerin özsermayesini korumanın önemli olduğunu, belki de gereksiz ölçüde temkinli davranmak zorunda kalındığını anlatmış. Risklerin aynı zamanda fırsatlar barındırdığını da söylüyor ama konuşmanın genel tonu ihtiyatlı davrandıklarını bildiriyor.

Anladığım kadarıyla Orta Doğu ve Afrika için planları var ama yoğurdu üfleyerek yiyecekler (her zaman olduğu gibi)

Aşağıdaki de başka bir haber, topluluk sayfasından alıntıdır.

https://www.eczacibasi.com.tr/press-...-ar-ge-merkezi

8.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Başka şeyler söylüyor. Bu yıla zor bir başlangıç yapıldığını, bu yıl dünyada 70 seçim yapılacağını, Avrupa'daki durgunluktan etkilenmenin sürdüğünü (2023 ün bu anlamda zorluklarla geçtiğini) söylüyor.

Kapanışa doğru ise, böyle zamanlarda şirketlerin özsermayesini korumanın önemli olduğunu, belki de gereksiz ölçüde temkinli davranmak zorunda kalındığını anlatmış. Risklerin aynı zamanda fırsatlar barındırdığını da söylüyor ama konuşmanın genel tonu ihtiyatlı davrandıklarını bildiriyor.

Anladığım kadarıyla Orta Doğu ve Afrika için planları var ama yoğurdu üfleyerek yiyecekler (her zaman olduğu gibi)

Aşağıdaki de başka bir haber, topluluk sayfasından alıntıdır.

https://www.eczacibasi.com.tr/press-...-ar-ge-merkezi
    "Her yeni yıla başlarken bu yıl çok zor olacak "diye konuştuklarını da söylüyor
    O yüzden olumlu buldum.

Sayfa 542/550 İlkİlk ... 42442492532540541542543544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •