Sayfa 116/550 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon
Arama sonucu : 4395 madde; 921 - 928 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Nükleer tıp alanında Türkiye’de gerçekleştirdiği hızlı büyümeyi, çeşitli ülkelerde kurduğu modern tesislerle yurtdışına da taşıyan Eczacıbaşı-Monrol, nükleer tıpta kullanılan radyasyon ölçüm ve korunma ekipmanları alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i alarak büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atmaya hazırlanıyor.

45 yıldır son teknoloji ile ürettiği ölçüm ekipmanlarıyla dünya genelinde hizmet veren Capintec, getirdiği yeni ve inovatif çözümler ile nükleer tıp sektörünün yanı sıra onkoloji, endokrinoloji, diyagnostik radyoloji ve radyasyon terapisi alanlarına da önemli katkılar sağlıyor. Genel merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin New Jersey eyaletindeki Ramsey kentinde yer alan Capintec’in üretim tesisi ise Pennsylvania-Pittsburgh’da bulunuyor.

Büyümede stratejik önem taşıyan inovasyon çalışmalarının ilk adımını, geçen yılın Ağustos ayında Mol-Image’ı satın alarak attıklarını belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkanı ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan, “Nükleer tıp alanında yeni cihazlar, kimyasallar, radyofarmasötikler ve radyasyondan korunma ekipmanları geliştiren ve üreten Mol-Image’ın ardından, alanında dünyanın en tanınmış markası Capintec’i bünyemize katmamız, hedeflerimize ulaşma yolunda çok büyük önem taşıyor” dedi.

Satın alma sonrası, halen Mol-Image bünyesinde geliştirilen ve üretilen, FDA normlarına göre tasarlanmış ileri teknoloji ürünleriyle birlikte, tüm teknik altyapı ve know-how, Capintec bünyesine aktarılacak. Karamercan, yaratılacak sinerji ile Capintec ve Mol-Image’ın geliştirdiği inovatif cihaz ve ekipmanların, Eczacıbaşı-Monrol’ün dağıtım kanalları kullanılarak Türkiye ve Avrupa’nın yanı sıra tüm dünyaya sunulacağını belirtti.

Eczacıbaşı-Monrol’ün 2013 sonunda Avrupa’da üç üretim tesisine ulaşacağını ve iyi üretim teknikleri(EU GMP) sertifikasına sahip ürünleri ile beş Avrupa ülkesinde hizmet vereceğini belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Bozlu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Bozluolçay ise, “Capintec alımı sayesinde ürünlerimizi Amerika kıtasına da taşıyacak olmamız, bu sinerjinin büyüklüğü konusunda önemli ipuçları veriyor” dedi.

ECZACIBAŞI-MONROL HAKKINDA
    Eczacıbaşı-Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş., dünya standartlarındaki modern üretim tesisleriyle, çağdaş ve çevreye duyarlı teknolojilerle, yüksek kalitede radyofarmasötik ilaç üretimi gerçekleştiren bir nükleer tıp firmasıdır.

Uluslararası standartlara uygun tanı ve tedavi amaçlı radyofarmasötiklerin üretimini gerçekleştiren Eczacıbaşı-Monrol, ürün ve hizmetlerini; güvenilir ve kaliteli ürünler sunmayı ön planda tutarak, geçerli olan en son ulusal ve uluslararası kurallara uygun bir şekilde, iyi ve sürekli yenilenen üretim tekniklerini kullanarak gerçekleştiriyor.

Eczacıbaşı-Monrol’ün Türkiye’de Gebze (Genel Müdürlük), Ankara, Adana, İzmir, İstanbul, Antalya, Malatya olmak üzere yedi, yurtdışında ise Romanya, Mısır, Kuveyt ve Dubai olmak üzere dört üretim tesisi bulunuyor. Eczacıbaşı-Monrol, 2013 yılı içerisinde açılacak olan Bulgaristan, Ürdün ve Polonya tesisleri ile birlikte, toplam 14 üretim tesisine sahip olacak.

CAPINTEC, INC. HAKKINDA
    Enerji ölçüm ürünleri ve hizmetleri ile dünyanın önde gelen tedarikçisi konumundaki Capintec, çalışmalarıyla sektöründe en ileri teknoloji ve hizmetlerin geliştirilmesini sürekli kılmayı kendisine ilke edinmiş bir kuruluş.

45 yılı aşkın süredir radyasyon ölçüm, izleme ve korunma cihazlarının geliştirme, üretim ve pazarlamasında dünya en tanınmış markası olarak kabul edilen Capintec, dünya çapında kullanılan binlerce cihazının yanı sıra, radyasyon ölçüm uygulamalarına yeni ve inovatif çözümler sunuyor.

Genel Müdürlüğü Ramsey, NJ’de bulunan şirketin üre

2. Nereden buluyorsun bu haberleri. Çok eski bir haber. Monrol Capintec'i aldı yıllar sonra zararına sattı. Bu monrol hiç bir zaman kar etmedi. Külliyen zarar.

3.  Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Eczyt alımını kastetmiş arkadaş.Eczyt tahtasında haber var.
    açık bilgiyi saptırmanın amacı nedir? neyin peşindesin ? 6.98 den 190 bin alım hangi hisseden yapıldı ? ECİLC'den tabi... alan şirket kim olursa olsun...sonuçta ECZYT'den alınan bir pay yok...

ytd değildir

4. Payı alan ECZYT evet,payı alınan şirket 6.98 tl fiyattan ECİLC hissesidir..Hissesi alınan mı bundan etkilenir, hisseyi alan mı o konu başla..Demekki ECİLC deki payı artırmak istiyor..devamı da gelebilir dimi...

ytd değildir

5. Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri ''Partner Connect''i hayata geçirdi

https://www.fintechfit.com/2020/12/1...UOvjlqbLMsOQSg
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6. ECILC hissemize dair düşüncelerim;

1. Kartal arsa imar konusu : Eczacıların neredeyse 15 yıllık beklentilerinin artık yakın zamanda nihayete ereceğini düşünüyorum. Son 3 aydır Kartal Belediyesi meclis toplantı gündemine konu geliyor ve tadilen komisyonda kalıyor. Burada TURGG arsası da aynı durumda bu durum bence teknik/stratejik bir konu ve tek sorumlusu Kartal Belediyesi olmadığına inanıyorum.

Biraz kafa yorarsak 1/1000'lik planların Kartal Belediye meclisinden geçtikten sonra İBB meclisinde onaylanması süreci var. Burada dikkat etmemiz gereken konu meclis çoğunluklarının farklı olması bence büyük etken...

Kartal Belediyesinden geçtiğinde İBB'den tekrar geri döndürülmesinin önüne geçilmesi için oy birliği ile uzlaşıdan geçiyor. Bu kararı Kartal Belediye meclisi oy birliği ile alırsa sürecin hızla tamamlanacağını düşünüyorum.

Bu tabii ki akşam sabah olacak bir şey değil ama bence hiç bu kadar da yakın olmamıştır.

2. Eczacıbaşı şirketlerinin borsa yapısı : Ben burada ki dağınık yapının bir şekilde birleşme getireceğini düşünüyorum. Şişe Cam'da bunu gördük. Bu hisse için oldukça elverişli şirket içinde prestijli bir durumdur.

3. İlaç ve aşıya dair : ECILC ilaç pazarlama faaliyetleri kapsamında covid 19 aşı veya koruyucu ilaç tedaviler kapsamında gelişmelerden faydalanabilir. Bu salgın bir süre daha hayatımızda olacaktır. Grip aşısı benzeri bir aşılamaya uzun süre maruz kalabiliriz.

4. AVM'ler : Kira vs destekler ile mevcut durumun zarar etmeden devam etmesi bile 2021 ve sonrası için olumlu gelişmedir.

5. Piyasa Değeri : Bu kadar olumlu beklentiye rağmen hissemiz neredeyse defter değerine yakın seyrediyor. Endeksin artışına ayak uyduramadı...Hisse üzerinde bir baskıdan söz etmek mümkün ama piyasa oyuncuları şu andan itibaren beklentisi olan ve ucuz kalmış hisselere yöneleceğini tahmin edebiliriz. En azından ben böyle düşünüyorum.

Yazdıklarım yatırım kapsamında değerlendirilmemelidir. Kendi düşüncelerimdir.

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

7.  Alıntı Originally Posted by WindowsUp Yazıyı Oku
    açık bilgiyi saptırmanın amacı nedir? neyin peşindesin ? 6.98 den 190 bin alım hangi hisseden yapıldı ? ECİLC'den tabi... alan şirket kim olursa olsun...sonuçta ECZYT'den alınan bir pay yok...

ytd değildir
    Hako1903 haberin kaynağını sormuş ve bende bir ky olarak cevapladım!

Alıntı Originally Posted by Andromed Yazıyı Oku
    Hako1903 haberin kaynağını sormuş ve bende bir ky olarak cevapladım!
    teşekkürler Andromed !

umarım güzel günler bizi bekliyor artık o kadr sabır ettik

Sayfa 116/550 İlkİlk ... 1666106114115116117118126166216 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •