Sayfa 134/550 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon
Arama sonucu : 4394 madde; 1,065 - 1,072 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    İlaç ne kadar çıktı ki düşsün.Son 6 ayda ciddi çıkış yapan yatırım oldu. Kartal arsa beklentisi sürüyor. 4 aralık Kartal meclis toplantısında imar kararı alınabilir. Kesin bir şey yok ancak TURGG de Kartal 1000 lik plan onayını bekliyor. Ve bu hafta Orada da tavanlar oldu ve tavan kapattı. Önümüzdeki hafta devam ederse bu Kartal'la ilgili bir duyum var demektir.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Yatırımı sata sata kuşa cevirmistim. Son partiyi 3,50 üstündeki oranlardan olduğu gibi ilaç tarafına geçirdim. 2013-2014 de bir sefer bu gecişi yapmış ve sonucundan fayda sağlamıştım . Bakalım bu defa ne olacak??
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

2.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Yatırımı sata sata kuşa cevirmistim. Son partiyi 3,50 üstündeki oranlardan olduğu gibi ilaç tarafına geçirdim. 2013-2014 de bir sefer bu gecişi yapmış ve sonucundan fayda sağlamıştım . Bakalım bu defa ne olacak??
    Şu anda ilaçta olmak kesinlikle daha güvenli. Ben biraz aceleci davrandım. Tabi bu adamlar zevk için arayı iyice açabilirler. Yatırımcı profili genellikle bizim gibi değil. Aradaki pariteyi düşünmüyor. Trende bakıyor, yatırım daha iyi gidiyor diyor. Fakat 2 ay somra paritenin 2.38 lere gelmeyeceğini kimse söyleyemez. Diyelim radikal birleşme kararı çıktı şu anda PD/DD oranı ilacın daha iyi durumda. Piyasa sıkıştığında likiditesi de ilaçtan yana. Her halukarda ilaç şu anda daha avantajlı duruma geçti.

3. Borsa bu iner de çıkar önemli olan beklentiyi yönetebilmek...Uzun dönemli hisse üzerinde baskı sonrasında gerilmiş bir yay gibi hedefe hızla gidebileceği gibi bazen de olmadık sonuçlar doğurur. Umarım ki biz ky yatırımcılar için olumlu sonuçlar doğurur.

Benim Kartal arsa imar beklentim devam ediyor. Ocak ayında inşallah Kartal Belediyesi meclis gündemine tekrar gelir ve 1/1000'lik planlar oy birliği ile geçerek İBB onayına gider. Daha önce de belirttiğim gibi meclis çoğunluklarından dolayı oy birliği sağlanmadıkça planların Kartal belediyesinden çıkması zor gibi geliyor bana...Umarım Ocak ayında bu karar çıkar...

Ülkemizin bir deprem gerçeği ve kaliteli/nitelikli/güvenli yaşam alanlarına ihtiyacı var. Bu arsa üzerinde Kentsel dönüşüm projesi kapsamında bu yapılar yapılacağından çeşitli avantajları da beraberinde getirecektir.

https://www.eczacibasi.com.tr/tr/mar...n-ve-hizmetler

Yeni yılın tüm hisse ortaklarına umut ve bereket getirmesini dilerim....

...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

4. Bu arada Gübretaşın yeni altın madeni Söğüt'te, Eczacıbaşı'nın bulunduğu Bozüyük'e sadece 20 km mesafe. Zaten o bölgede Koza'nın altın madeni var. Aşağı yukarı aynı bölge Daha önce Vitra için Esan'ın seramik hammadesi çıkardığı bölgeler. Diyorum ki, hani şeytanın aklına gelmez ama işte bunlarda da bir iş olmasın.

Esan zaten Konya İnlice'de altın üretiyor. Lapseki de çok büyük bir yatakta üretim tesisini kurdu fakat işlem başladı mı bilemiyoruz.

Esan için 1-2 sene önce Esan yöneticisi 10 yılda 10 kat büyüme öngörüyoruz demişti.

Bunları niye söylüyorum, aklımızda bulunsun diye. Birşey bildiğimden değil.

Yatrım tavsiyesi değildir.

5. İntema'da cirit atan zatı muhterem,dilerim diğerlerine de bulaşmamıştır veya saç ayağı şeklinde bir grup hareketi değildir. Bu tür hareketleri İntem'de çok izledim ve sonunda Bu zatı muhterem bir çok tedbir ve ceza yedi.26/05/2021 tarihine kadar da İntem'de cezalı.Sürekli devre kesici yemek bir hissede olumlu bir hareket değildir.Ha keza Eczyt'de de fazla sayıda devre kesici uygulanıyor. Ecilc daha az nasibini aldı bu devre kesicilerden. Biraz dikkatli olunmasını tavsiye ediyorum.Bu tür aşırı uç hareketler (cuma % 6 düşmesi,bugün %5 yükselmesi gibi) ,grup hisselerinde devam ederse BORSA şirketlerden kamuyu aydınlatıcı beyan isteyecektir. Genelde de Kamuyu Aydınlatacak Özel bir durumumuz yoktur şeklinde, açıklama gelir.

6. Şunu da belirterek yazımı sonlandırayım.Borsa,ilgili şirketlerden olağan dışı fiyat hareketlerine dair açıklamayı istedikten sonra, bu olağan dışı hareketlere dair şirketlerden kamuyu aydınlatacak özel bir durumumuz yoktur şeklinde beyan gelirse , Borsa kanuni araştırma yoluna gider. Bknz: Deva'nın çektikleri...(yakın geçmişte hisseyi resmen oyuncak etmişlerdi.)Aynı hareketleri ben şahsım adına gözlemliyorum ve şaibeleri ile tanınan bir kurum da yine buralarda dolanıp duruyor.Tabi; Bu yazdıklarım sadece şahsıma ait kanaatlerdir, asla bir yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by puzzle2010 Yazıyı Oku
    Şunu da belirterek yazımı sonlandırayım.Borsa,ilgili şirketlerden olağan dışı fiyat hareketlerine dair açıklamayı istedikten sonra, bu olağan dışı hareketlere dair şirketlerden kamuyu aydınlatacak özel bir durumumuz yoktur şeklinde beyan gelirse , Borsa kanuni araştırma yoluna gider. Bknz: Deva'nın çektikleri...(yakın geçmişte hisseyi resmen oyuncak etmişlerdi.)Aynı hareketleri ben şahsım adına gözlemliyorum ve şaibeleri ile tanınan bir kurum da yine buralarda dolanıp duruyor.Tabi; Bu yazdıklarım sadece şahsıma ait kanaatlerdir, asla bir yatırım tavsiyesi değildir.
    Koskoca eczacı başını neye çevirdiler?
    15 dakikada 798 den 775 e spk yüklü ceza vermeli ya da gözaltı pazarına alsın bu şirketi
    Ytd

8. Yahu arkadaş Eczacı yatırım düzeltme yapıyor onu anladık. İlaca ne oluyor onu anlamadık. İlaç ne yükseliş yaşadı ki düzeltme yaşıyor. Bu hisse 4 yıl önce 5 lirayı görmüş hiise dolar 3.5 iken. Bu Bülent ne kindar adammış. Çöp hisseler altın oldu bu ilaç hala sürünüyor. Üstelik 9 aylık karının önemli bölümü kur karı idi. Kur 7.85 ten 7.40 a düşerse yıl sonu bilanço kur kaybı da yaşayacak.

Her türlü olumlu faktörü büyücü gibi saklamaya çalışan haris bir adam ile karşı karşıyayız. Herkes Kartal'a kilitlenmiş. Ayazağa arsası ilaç için çok daha önemli. 76 dönüm hepsi ilacın. Üstelik O bölgede daire fiyatları Kartal'ın iki katı.

Kanyonun değerini sakla, Ayazağa arsasını unuttur. Bunlar ilacın kendi bilançosundan.

Holdingin şirketi Esan'daki gelişmeleri sır gibi sakla. İddia ile söylüyorum İstihbarat örgütünden bilgi sızar, Eczacıbaiından bilgi sızmaz. Yıllar önce bilgi sızması yüzünden kaç kişiyi işten attılar. Belki de bilgilere ulaşımı olan kişilere yüklü tazminatlı gizlilik sözleşmeleri imzalatıyorlardır. Yoksa bu kadar sızdırmazlık olmaz. Esan ile ilgili hiç bir bilgi akışı yok. Bazen çevre örgütleri yerel medya haber yapıyor. Mesela Lapseki de altın madeninde 1 yıl önce ağaç kesimi ve üretim tesisi kurulumu ile ilgili yerel medya haberi çıkmıştır. Kimbilir bu karantina günlerinde işleri ne kadar ileri götürdüler. Ama hiç bilgi kırıntısı yok.

Sayfa 134/550 İlkİlk ... 3484124132133134135136144184234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •