Sayfa 359/550 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1.  Alıntı Originally Posted by noreply Yazıyı Oku
    Çok yakında 13-14 seviyesine yerlesecegine inanıyorum. Referansım teknik analiz değil, yatırım holding fiyatına ve yaşanan gelişmelere bağlı düşünüyorum. 13-14 aralığı toplanma seviyesi de olabilir. Ikinci hedef 20 lira seviyesi olabilir. Sonrasını bilmiyorum, yatırım tavsiyesi olamaz (degildir)
    Dünkü hareket yanlış alarm değilse haklı olabilirsiniz. Bütün bu fiyatların giderek bir anlamı da kalmayabilir. Kur hareketi giderek ivme kazanıyor. İyice çıldırabilir. Bu kez hiç kontrol edilemeyebilir. Yoksa 20 tl çok harcıalem bir fiyat bu hisse için. Ama üzerinde hareket ettiğimiz düzlem altımızdan kayıyor. bu düzlemdeki aktörlerin üzerinden hesap yapmak anlamsızlaşıyor. Tek teselli şu olur,. Önümüzdeki dönem ilaç bugüne kadarki piyasadan geri kalmış halini düzeltir üstüne de bir prim verir. Yani piyasanın muadil hisse senetlerine ve diğer yatırım araçlarına göre daha primli bir ilaç hissesi gönül rahatlığıyla at değiştirmek mümkün olur. Alsınlar o zaman başına çalsınlar hisselerini cezacı biraderler. Onun dışında bu böyle piyasanın çok gerisinde kaldıkça ve bu potansiyeli taşıdıkça burada sıkışıp kalmaya devam edeceğiz.

2. maasimdan biraz biraz artirip ilac aliyorum, nasil olsa fiyati sabit, ama maasim azda olsa artti, artik daha fazla hisse alabilecegim, enflasyon karsisinda eriyen paramiza uzulsem mi, yoksa daha fazla hisse alabildigim icin sevinsem mi bilemedim, herseyin fiyati arsa cikmis daha ne kadar ayak suruyeceksin gorelim bakalim, hala zikzakli ayaj oyunlari.

3. Algoritmik işlemler ve yukarıdan alanı da fırsatı görüp de satmayani pişman etmeye yönelik fiyat oynakliklari. Sn. Bezginin yazdığı gibi bu hissede kalmış olanları sıkıştirmaya yönelik hamleler. Bu hisseyi almaya yönelecek kişileri tek bir öneri verilebilir. Parça parça almak ve satış günlerinde en düşükten alim işlemlerine yönelmek. Spekülatörün manevralarını zorlaştırmak. Başka da yapabilecek bir şey görünmüyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

4. Evet meşazı aldık size iyi bir kötek lazımdı diyorlar heralde.

5.  Alıntı Originally Posted by karaoğlan Yazıyı Oku
    Evet meşazı aldık size iyi bir kötek lazımdı diyorlar heralde.
    geçenlerde niyet etmiştim almaya tam alacaktım artı 2 den eksi 2 yaptı vazgeçmiştim sonra bekledim izledim tavan oldu tüh kaçırdık dedim dün taban oldu bu ne iş anlamadım

6. Biz de saf gibi kriz ve piyasa çöküş döneminde ilacın göreli avantaj sağlayabileceğini, çünkü çok sayıda birikmiş ve atıl kalmış potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Evet bu potansiyel var ama eczacılar krizi hep en ön saftan karşılar. Adamların huyu bu. Bunu KY ye karşı uzun yıllardır silah olarak kullandılar. Bunlar kriz odasına ilk girer son çıkar Depolama deyişiyle FILO. Yine böyle mi olacak. Yuh artık bu kadar beklentiye. Bu kadar MEŞAZ a rağmen.

7. Orta uzun vadeci olmak rahat iş. 9,70 civarından biraz daha alım yaptım.Sabır,sabır,sabır!

SM-A315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yatırım tavsiyesı değildir.Son karar her zaman için hür iradenizle sizlerin olmalıdır.

8.  Alıntı Originally Posted by bezginbekir Yazıyı Oku
    Biz de saf gibi kriz ve piyasa çöküş döneminde ilacın göreli avantaj sağlayabileceğini, çünkü çok sayıda birikmiş ve atıl kalmış potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Evet bu potansiyel var ama eczacılar krizi hep en ön saftan karşılar. Adamların huyu bu. Bunu KY ye karşı uzun yıllardır silah olarak kullandılar. Bunlar kriz odasına ilk girer son çıkar Depolama deyişiyle FILO. Yine böyle mi olacak. Yuh artık bu kadar beklentiye. Bu kadar MEŞAZ a rağmen.
    Daha dayanıklı olduğunu varsayıyoruz ama borsada değil reel ekonomide. Eğer küresel durgunluk düşündüğümüzden ağır geçecekse reeldeki kısmı üstünlüğün de bir anlamı olmaz. Yine de banka hissesi bulundurmaktan iyidir, hiç olmazsa paranoyak olmazsınız.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Sayfa 359/550 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •