Sayfa 534/550 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544 ... SonSon
Arama sonucu : 4397 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: ECILC - Eczacıbaşı İlaç

1. Ecilc, sinek yakalayan sarı renkli yapışkan kağıt gibidir. Ky ecilc yi görünce gelip yapışır sonra biraz debelenir , bu aşama fiyat dültğkçe alıp patrona inat patronu cezalandırma aşamasıdır. Bir kısmı da hanımını ikna eder ve bileziklerini ister daha fazlasını alacağım şöyle böyle diye konuşur. Sonrası, söze hacet yok....

2. Bu hissedeki spekülasyonun sebebini ky ile ilişkilendirmek nedir? Anlamış değilim. Benim gibilerin aldığı 1000 kusür senet mi? Bu hissenin ayak bağı.Söylenen vardır. Söylenmeyen vardır. Ben de söyle eleştiri getireyim. Birileri almış kayda değer sayıda hisse, o yüzden spek usandırmaya çalışıyor. Satsın elinde hissesi çok olanlar. O zaman görelim ayak bağının kim olduğunu.Bu hissenin adı çıkmış. Kimse bulaşmak istemiyor. Bununla ilgili analiz yapın. Nasıl bu kadar rahat kontrol edilebiliyor? Ben lüzumsuz eleştirmiyorum. Ama eleştiriyi hak etmiyor da değil.Bu kağıt borsada filan değil.Nerede serbest fiyat oluşumu? Nerede ahlaklı hazırlanmış bilanço. Merak etmeyin alınmaz patronlar kaba eleştiriden. Hak yiyen hak eder. Ha benim tarzım değil o başka. İnsanın sözleri, sahip olduğu para ile ölçülüyorsa (ki oldukça asaletli geçinen zengin var bu ülkede. Bu asaletten dolayı yoksullar böcek) her zaman parayla savaşta ölecek adam bulamazsın.Kimin kanı pahasına sefa sürdüğünüzü akıldan uzak tutmayın. İnsanın değeri davranış kalitesi ve buna bağlı olarak karakteri ile ölçülür. Dötündeki donla değil.

3. https://www.kartal.bel.tr/KulturSanat/detay

ASKIYA ÇIKAN PARSELASYON PLANLARI

Planları incelemek isteyen vatandaşlar Kartal Belediyesi ana hizmet binası 2. Katında bulunan Plan Proje Müdürlüğü ilan panosunda yer alan olan parselasyon paftası ve dağıtım cetvellerini inceleyebilirler. Ayrıca askıya çıkarılan planlar ve söz konusu alanlar ile ilgili soruları bulunan vatandaşlar da yine aynı katta bulunan Plan Proje Müdürlüğü Harita Şefliğinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Kartal Merkez S7 Alt Planlama Bölgesi Parselasyon Planları Askıya Çıkarılmıştır

741 Ada 30-37-38-39-40-41 Parseller 18.Madde Uygulaması Askıya Çıkarılmıştır

Kartal Merkez S6 Alt Planlama Bölgesi Parselasyon Planları Askıya Çıkarılmıştır
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Yazmayayım dedim ama o kadar tutarsızlık görünce dayanamadım nereden başlasam acep, tabii duygusallık ve mantık arasında bir tercih gerekmiyor bence...

1 - 1000 lottan başlayayım, bu zamanlarda bayağı bi 1000 lot alan oldu, gün sonu işlemlere bakasım yok ama diğer kısmı bence herşeyi açık ediyor en basitinden diğer nasıl yüzde 40 olur kardeşim bu nasıl bir üşüşme dir. Diğer dışındakilerin içindekileri saymadım bile.

2- Ahlak arayan adamların ahlak ölçüsü nedir ? buna da bir bakmak lazım, kendilerinin elinde fırsat olup da yapmazlarsa ahlaklı kabul edilebilirler yoksa kim ne kadar ahlaklı bilemeyiz, iktisat içinde ahlak varsa zaten pek çok sorun çözülür.. O ahlak burada olsa yaşadığımız sorunların yüzde 90 ı çözülürdü zaten olmadığı ortada olan bir durum üzerinden para ile oynuyoruz. Yani ahlak arayan burada (para piyasalarında)dolaşmasın daha fazla yazıp kanunen sorumlu olmak istemem.

3- Savaşta ölmek falan konuyla ne ilgisi var anlamadım, ama ben askerliğimi terör bölgesinde çok zor şartlarda yaptım, bayağı bi insan bana da borçlu bu ülkede ama borcunuzu ödeyin, fazla konuşmayın falan da demedim. Desem ne yazar, kim takar? Zaten.

4- Doğru olan insanın dötünde don yoksa bile adam olabileceği doğrusu ile, dötünde don yokken asarım keserim edalarını döktürmesi arasındaki fark, bu şımarık minibüsçü tarzı iğrenç tiplerin konuşurken bol miktarda sallayıp sağa sola bakıp onaylanma isteği falan , eleştiri bu heriflere yoksa 1000 lotu veya 100 lotu olan düzgün insanlara değil.

Zaten o tipler kendilerini biliyor.

5 - Giriş ve gelişmeden sonra Sonuç bölümüne geldik : insan kaybederken bile centilmen olmayı bilmeli Alman Atasözü , Ağlamak, feryat, figan, küfür etmek, kızmak, bağırmak, tehdit falan işe yaramaz. Para gider. Büyük sözü dinlemek lazım. Realite bu.

5. Eczacibasi holdingin Kartalda sahibi olduğu araziler için parselasyon planlari askıya çıktı. Muhtemelen pazartesi sirket kap açıklaması yapacaktır. En son 10 Kasım 2022 de attıkları haber su şekildeydi:

5 Şubat 2021 tarihinde yaptığımız açıklamada özetle; Kartal Belediyesi Meclisi'nce 04.02.2021 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda İstanbul İli Kartal ilçesindeki Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin (*) de maliki olduğu taşınmazın yer aldığı arazinin alt bölgelerine ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarının kabul edildiği ve söz konusu karar kapsamında imar planlarının onaylanarak kesinleşmesi için İstanbul Büyükşehir ve Kartal Belediyelerince yürütülecek gerekli prosedürlerin tamamlanması gerektiği;17 Mart 2022 tarihinde yaptığımız açıklamada; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin toplantısında İBB İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun kabul edildiği; 7 Temmuz 2022 tarihinde yaptığımız açıklamada ise 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının Kartal Belediyesi tarafından 30 gün süreyle askıya çıkarıldığı, askı süresi sonunda olası itirazların değerlendirilerek sonuca bağlanması durumunda kamuya ayrıca açıklama yapılacağı, duyurulmuştu.

İmar planları 5 Ağustos 2022 tarihinde askıdan inmiş, Kartal Belediyesi Kasım ayı Meclisi’nin 10.11.2022 tarihli toplantısında Uygulama İmar Planı’na yapılan itirazlara ilişkin imar komisyonu raporu görüşülerek, itirazlara ilişkin ret kararı verilmiştir.

Bundan sonraki süreçte Kartal Belediyesi (“Belediye”)’nin 3194 sayılı İmar Kanunu'nun 18. madde İmar Uygulaması çalışmasının başlatılması beklenecektir. İmar Kanunu'nun 18. maddesi uyarınca yapılacak arsa ve arazi düzenleme çalışmaları neticesinde oluşacak parselasyon planına göre yukarıda sözü edilen taşınmazın bulunduğu parsellerin yapılaşmaya uygun hale gelmesi (parselasyon planının kesinleşmesi) sürecinin tamamlanabilmesi için; Belediye'nin hazırlayacağı parselasyon planının 1 ay süre ile askıya çıkartılması, olası itirazların karara bağlanması, gerekmektedir. Parselasyon planının kesinleşmesi, kadastro müdürlüğünce onaylanması ve tapu müdürlüğünce tescili sonrasında nihai tapu senetleri alınabilecektir.

Parselasyon Planı kesinleştiğinde kamuya ayrıca açıklama yapılacaktır.

(*) İstanbul İli Kartal ilçesindeki arazinin mülkiyeti Şirketimize ait olmayıp, ana ortaklığımız Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin mülkiyetindedir. Eczacıbaşı Holding A.Ş.'nin sermayesinde Şirketimiz %37,28; Eczacıbaşı Yatırım Holding Ortaklığı A.Ş. %11,54 oranında pay sahibidir.

6. ASKIYA ÇIKAN PARSELASYON PLANLARI

Planları incelemek isteyen vatandaşlar Kartal Belediyesi ana hizmet binası 2. Katında bulunan Plan Proje Müdürlüğü ilan panosunda yer alan olan parselasyon paftası ve dağıtım cetvellerini inceleyebilirler. Ayrıca askıya çıkarılan planlar ve söz konusu alanlar ile ilgili soruları bulunan vatandaşlar da yine aynı katta bulunan Plan Proje Müdürlüğü Harita Şefliğinden ayrıntılı bilgi alabilirler.

Kartal Merkez S7 Alt Planlama Bölgesi Parselasyon Planları Askıya Çıkarılmıştır

741 Ada 30-37-38-39-40-41 Parseller 18.Madde Uygulaması Askıya Çıkarılmıştır

Kartal Merkez S6 Alt Planlama Bölgesi Parselasyon Planları Askıya Çıkarılmıştır

https://www.kartal.bel.tr/KulturSanat/detay

7. Sayın Desidero; Tutarsızlıklarımı tekrar açıklayayım. Bazı devrik cümlelerim de olmuş.

1)Ben bu hisseye gireli bir sene oluyor. Arada 20-50 lot almışımdır ancak. Küçük yatırımcının sizin tabirinizle ''üşüşmesi'' bireysel özgürlükleri içinde değil mi? Onlar geldi diye para kazanamadıysanız (ki bence alakası yok) insanlara ''kütük''vs. diyerek aşağılamak mı gerekir? Geldilerse herkes sabır sınavını verir. KY yerine, swap mekanizmasının yok edilerek, döviz operasyonları yaparak, kasıtlı enflasyon oluşturarak,yargı bağımsızlığını yerle bir ederek,gelir dağılımı dengesizliğini tarihte görülmemiş boyutlara taşıyarak oluşturulan güvensiz piyasa ortamını neden olanları da eleştirsenize.
    2)Ahlakla ilgisi konusunda haklısın. Kimsenin ahlakının tartı ölçüsü ben değilim. Kendimin hangi zor şartlara kadar ahlaklı olabileceğim ancak sınandıktan sonra anlaşılabilir. ''Ahlak arayanın burada ne işi var'' mantığınız bu kadar düzeni bozuk bir ülkede geçerlilik taşıyor görünebilir. Ama Bist'te ahlaklı patronlar var. Sadece sayıları az. Bu ahlak arayışımı yok etmez. Çoğunluğun hırsız olduğu bir yerde hırsızlık ahlaksızlık olmaktan kurtulmaz.
    3)Savaşta ölmek ile konunun ne alakası var. Yazılarınızdan ky olarak tanımladığınız geliri düşük kimselere aşağılama duygusu kendini gösteriyor. (kütük, dötünde donu yok,üşüşmek vs.) Yoksullarda kalitesiz insan vardır. Geliri yüksek olanlarda da vardır. Bir kısım toplumsal kesimde yaygın olan ve para edinmek için her şeyi yapmaya hazır olan, paranın güç, itibar, aşağılık kompleksinden kurtulma, kibirli tutum,hoyratlık benzeri tavırlar edinmesini sağlayan niteliği düşük insan sayısı ne yazık ki oldukça yüksek. Ama geliri düşük olan herkes de niteliksiz değil. Gün gelip de ülke savunması söz konusu olduğunda kişinin dötünde don yok niye askere alalım denmiyor. O da herkes kadar, hatta herkesten fazla (şehit cenazelerinin çıktığı evleri incelemeni dilerim) en değerli varlığını ülkesine armağan ediyor.
    4)Kötü üslupla konuşma meselesinde haklısın. Ama dötündeki donla ilgili değil. Kötü üslup kalitesizliktir. Hangi kesimden olursa olsun. Ben ona takılmadım. Zaten buradan başka hiçbir sosyal medyada paylaşım yapmıyorum. Kolay kolay ağzımdan kaba söz de çıkmaz. Ama şu yoksullukla –değersizliği eş tutmayın. Öyle bir şey yazmadım diyeceksiniz. Sizin yazılarınızı okuyunca ben o duyguyu alıyorum. Ama her yazdığımız kişiyi tarif etmez elbette. Belki asla öyle bir bakış açısına sahip değilim diyeceksiniz . Olabilir. Çok değerli bir kişi de olabilirsiniz.
    Sonuç : Bunlara rağmen yanlış mesaj aldımsa ,yazdıklarınızda öyle bir anlam vermek istemedinizse ,tüm söylediklerimi geri alıyorum. Özür diliyorum. Yoksulluk sınırının altında yaşayan ve bu toplumun bütün cefalarını çeken biri olarak alınganlık ve hassasiyet göstermiş olabilirim.
    Sağlıcakla kalın. Sevgiler.Saygılar.

8. Hakîm ortakların ( 2 kardeşin) yıllar içinde borsaya ve azınlık pay sahiplerine bakışlarının değiştiğini düşünüyorum. Diğer taraftan yatırımcının âdeta ezildiği dönemlerde bile genel kurullara fiilen katılmış, yüzlerine karşı söylenen eleştirileri dinlemişlerdir. Bugünkü görünümde artık kafayı küçük yatırımcılara takmış gibi değiller. Bir zamanlar var olduğunu iddia ettiğimiz borsadan çıkış planı da artık görünürde çalışmıyor. Kendi hisselerini almayı da durdurdular. Buna karşılık hisseler eski korkunç yıllarına göre bir miktar piyasayı yakaladılar, yatırım holding daha da iyisini yaptı. Ayrıca iktidarla da cebelleşmiyorlar, aksine olanaklardan yararlanmaya çalışıyorlar. Kimseye de burun bükmüyorlar, örneğin çoğumuzun küçümsryeceği Suudilerle işbirliğine gidiyorlar. Aracı kurumlar henüz kapsamlarına almış değiller ama bence en az bir Enka'nın veya yurtdışında faaliyet gösteren bir başka holdingin ilgi gördüğü kadar incelenmeyi, değerlendirmeyi hak ediyor.
    Gülerken kaybettğini ağlayarak kazanamazsın.

Sayfa 534/550 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •