Sayfa 147/148 İlkİlk ... 4797137145146147148 SonSon
Arama sonucu : 1177 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: ISFIN - İş Finansal Kiralama

1. işfinanstaki tehlikeli ve pislik dolu hisseleme abidikleme sistemi kimler var işin içinde acil araştırılmalı .halkın emaneti olarak yöneten ve denetleyen chp % 35 pay değişimi sırasında neden dur bakalım demedi .dünyada eşi yok .işfinasta neler oluyor. çok önemli hisse çöküşlerine yansıyan şekilde neler oldu .özince zamanında başlayan bu hisse abidiklemesine neden işsandık dur demedi??kimler vardı işin içinde .% 35 payı borsadan ele geçiren ekip tescil yaptırdıktan sonra nasıl iş grup dolaylı ortağı oldu ne fayda sağladı işgruba.kim bu ekip.sonra tırstılarmıda bu paylar tekrar halka açık tescil edildi .hangi halk aldı bu payları milyonlarca .izle incele araştır halkın emaneti ne oldu dünyada eşi yok .ilk ve tek.devlet acil el atmalı hisse fena çökezlemiş vaizyeti bundanmı .diğer iştiraklerdede daha az şekilde abidiklemedmi var .araştırılmalı genel anlamda .halk adına yönetmek denetemek böyle olmaz .chp ye sorulmalı .nasıl neden izin verildi.çbu ywni büyük pay ortaklığa

2. 2022/4 - 900Milyon TL kâr.
    2023/4 - 1.7Milyar TL kâr.

Leasing verileri:
    2023 Ocak ayı= 907Milyon TL.
    2023 Aralık ayı= 2Milyar TL.
    2024 Ocak ayı= 1.6Milyar TL.

Faktoring verileri:

2023 Ocak ayı= 767Milyon TL.
    2023 Aralık ayı= 953Milyon TL.
    2024 Ocak ayı= 1.4Milyar TL.

Kâr yedeklerinin (dağıtılabilir nakit temettünün) sermayenin 2.5 katı kadar birikmiş olması, 12 aylıkta 1 Milyar 767 Milyon TL.

Sektörü canlı tutacak etmenler:
    Faizlerin yükselme eğiliminde olması. Sermaye yetersizliği olan küçük ve orta ölçekli şirketlerin krediye ulaşma ihtiyaçları. Önümüzdeki dönemde çek kırdırma ihtiyacının ortaya çıkması beklentisi.

Şirketi canlı tutacak etmenler:
    Ucuz rasyo. Mevcut konjuktöre uygun faaliyet alanı. İş Holding iştirak birleşmesi. 2024/4 bilançosunda enflasyon muhasebesine girerek leasing tarafında makine, ekipman, teçhizat, kiralanabilir araçlara ve bu araçların park alanı arsalarına yeniden değerleme yapacak olması. Faktoring tarafında tapusu kendinde olan bina ve ofislere yeniden değerleme yapacak olması.

Kâr 'eğer' yukarıda belirttiğim oranda yükseliş kaydederse, sene sonunda ortalama 3.5Milyar kâr görebiliriz en az. Bu kâr, bugünkü 10.20 fiyatına göre şirketin PD/DD'ini 0.6, F/K'ını 2.0 yapar. Sektörün ortalama 2.0 ile fiyatladığını öngörsek, (ki ben daha yüksek PD/DD olabilir diye düşünüyorum) sene sonunda 3.5 kat prim potansiyeli oluşabilir.

İş Holding birleşmesi (örneğin) Mayıs ayında ilan olsa ve İş Bankası'nın 100.kuruluş yılında, Ağustos ayında birleşme gerçekleşse, piyasadaki makarnacılara hamburgerciye 15-18Milyar talep geldiğini düşünecek olursak, halka arzda prim beklentisi de oluşabilir.

Siteye yabancı değilim hatta epeyce eski yim ancak yeni üye olduğum için bu benim ilk gönderim oldu. Selamlar.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3. Hayırlı olsun üyeliğiniz hisse net büyük bir ailedir bir okuldur tecrübedir sabirdir yoldur... Yolun açık olsun ....

4. En sıradan hisse 4-10 kat gitmiş.
    Pandemiden itibaren Thy ~30 kat yaklaşık , koç~ 12 kat gitmiş.
    Qnbfl ~25 kat yükselmiş.
    3,5 kat nedir? 35 mi yazacaktın.
    Ky taşıttılar hisseleri pandemiden beri.
    Mızrak bir gün çuvaldan çıkıp bir taraflarına girecek bunların.

5.  Alıntı Originally Posted by ANAKONDA Yazıyı Oku
    Madem kar edip ky ile paylaşmayacaksın neden halka arz oldun?
    Bu karı paylaşmayacaksın peki ne yapacaksın değil mi ? Buradaki oyun çok büyük.
    Küçük yatırımcıyı düşünmez banka. Soymayı bilir hisseyi yönetenler.Kasımın ortasından beri düşüyor .
    Koskoca banka okullu ,mübarek vs elinde oyuncak mı olmuş.

6. Benim görüşüme göre, sektör ortalama PD/DD oranı 'eğer' 2.0 ile fiyatlarsa, aynı değere gelmek için 3.5 kat çıkıyor. Yok eğer 4.0 ile fiyatlarsa, 3.5x2 olur oran. PD/DD sektörde 4.0 olur mu bilemeyiz. Tahtada mal değişimi varmış gibi bir izlenim var bana göre. Diğer tarafı 2 haftadır ciddi mal çekiyor. Belki de mallar virmanlanınca olay ortaya çıkar. $ bazlı grafik çalışacaksa 0.26$ ikili dip var. Ancak bu kur ile o seviye çok acımasız olur. Olamaz mı? Ucuzun ucuzu var derler eskiler. Olasılık olarak mümkün. Son 2 sene Temmuz ayında fiyat kopuşu olmuş. Net denecek tel şey ucuz olduğu ve düştükçe ucuzladığı.

7. Bu ortamda....

Bu finasal koşullarda...

Tıpış tıpış yukarı gideceksin...

Nazlanmana gerek yok....

Sayın spek, gemi doldu da taşıyor...

Mızrak çuvala sığmıyor artık...

Daha ne kadar tutacaksın buralarda...

hem de tıpış tıpış gelceksin yeni zirvelerine...

---
    ytd değildir. al sat tut tavsiyesi değildir.

8. 16.04.2024 (yarın) faktoring ve leasing verileri açıklanacak. Sektöre alım talebi var ama İsfin bildiğimiz gibi baskı altında. Takozları üst üste koyup kendi malını aldığını düşünüyorum, tahta hala (bana göre) mal bekliyor. Tahtadan defolun gidin demekle olsaydı 100 kere satardı insanlar malını. O bant hareketinin dışına çıkarak fiyatlama yapması lazım ki evet trend oluşuyor denebilsin. Ben $ bazlı grafiği dikkate alıyorum. Fibo seviyelerine takılarak bakalım nereye gidecek. Aşağı mı yukarı mı.

Sayfa 147/148 İlkİlk ... 4797137145146147148 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •