Sayfa 2/35 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 278 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Excel formatında temel ve teknik analiz

Guncellemeler geldikce virustotal'a yukleyip kontrol ettirin dosyayi acmadan once. Ya da yukselc yapsin bunu. Bazen virus bulasabiliyor .

sayın @yörük@;

ralyy bölümündeki 1 değerleri hissenin kaç gündür yükselişte bulunduğunu gösteriyor.

price oscilatör hissenin 14 günlük fiyat kanalını göstermektedir. alt bant ve üst band değerleri hissenin dip yada zirveye yakınlığını göstermektedir. kanal aşağı yada yukarı yönlü kırılabilir. veriler sürekli izlenir ise kırılımları görebilirsiniz.

eğer metastock kullanıyorsanız price (14) gün size/sizlere bir çok ip ucu verebilir.

ben kişisel olarak 10 kademe derinlikli fkplus forex kullanmaktayım. fxxplus'ın yayınladığı anlık veri programı bulut tabanlı ve metestock verisi yayınlamıyorlar.

onların veri tabanlarını kullanarak kendim anlık metastock verilerini oluşturuyorum. ancak onu yapmakta başka bir yama program yazmamı gerektirdi. şirket yetkililerine durumu belirttim. benden yama programını istediler, bilgisayarıma bağlanmalarına izin verdim. incelediler. hoşlarına gitti. ancak onlara yama programımı vermedim.

endeks değerlerini ve viop vb bölümleri tabloya eklemeyi hiç düşünmüyorum. sadece hisse senedi verileri tabloda olacak.

selamlarımla.
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

3. Emeğinize sağlık Yüksel bey, çok teşekkürler.

hisse.net forum sayfasına 371 kb lık bir veriyi excel formatında yüklemek mümkün olmadığı için forumda yazıştığım arkadaşların mail adreslerine veri dosyasını gönderiyordum.

sayın 666 başka bir öneride bulundu.

borsa genelde bir topik açmamı veriyi drive.google. com a yüklememi ve linki topikte paylaşmamı önerdi. bu sayfa sayın 666 nın önerisiyle oluşturulmuştur.

kendisine ayrıca teşekkür ederim.
    Burada yer alan bilgi, yorum ve öngörüler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

5. çok güzel. çok teşekkür ederim. sürekli takip ediyordum. böyle daha iyi olmuş.

programı indirip açtıktan sonra 5. satırda bulunan süz komutunu başlıklara göre tek tek yada çoklu seçim/seçimler yaparak değerlere veya renklere göre inceleme yapabilir,pivot değerleri kısmından destek ve direnç noktalarını görebilirsiniz.

metastock kullanıyorsanız seçtiğiniz hisselerin teknik analizlerini mutlaka yapmanızı öneririm. borsa bu sağları solları pek belli olmuyor.

selamlarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Çok güzel bir çalışma.

Elinize sağlık.

veri dosyasının teknik bölümünde aşağıdaki görsellerde bulunan metastock indikatörleri kullanılmıştır.

Sayfa 2/35 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •