Sayfa 171/579 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon
Arama sonucu : 4630 madde; 1,361 - 1,368 arası.

Konu: HALK Cafe - III

1. Sayın secbul, bizim için değil ama yurtdışında işlem yapanlar İçin hesaplama aşağıdaki şekilde. ———-BDDK'nin son hamlelerin ardından
    Londra’da 1 yıl forward için TL faiz:
    ~%17.9

Bugün alınan döviz, yarın için vazgeçilen TL faiz demekir.

Neyi seçip neden feragat ettiğinizi iyi hesaplayın.

Bugün 6.82₺’den alınacak doların size maliyeti 1 yıl sonra 6.82₺ değil, ‼8.40₺'dir.

2. Eskiden TL ye ulaşım bizden daha düşük oranlarda ve daha serbest işleniyordu, şimdi aşırı maliyetli ve swap olayını engelleyen en büyük etken budur. Yani böbrek yetmezliği için aldığınız ilaç midenizi delecek kadar güçlü.

3. Bu arada subniminal mesaj verdiğimiz asla düşünülmesin. Dolar almak, dolardan kar elde etmek için değil. Örneğin, Ereğli 8 liradan 9 liraya gidecekse, dolar gibi 100 kademeyi senet üzerinde beklersiniz neden dolar alasınız. Aslında burada amaç kazanç yerine korumacılık olarak görülmeli. Farklı bir ülkede belirsiz bir enflasyonla mücadele ediyorsunuz ve en büyük düşman döviz olarak görülüyor. Bizde atasözü gibi, dostunu yakın tut, düşmanını daha yakın tut. Bu döviz alım güçünü eriten bir düşman ise biz onu kontrol altında tutuyoruz. İlave olarak burası biraz evrildi, adı halk cafe, ilişkili tarafları bildiğimiz halk ve sohbet edilen cafe.😊 yani bir Anti Halkbank topiği değiliz. Senet de alıp satıyoruz, hatta cuma günü defter değeri 11 kat üzerinde işlem gören and yazılım diye bir senedi işledik. Yada 666 sayesinde havacıları kendilerinden fazla öğrendik. Önemli olan ise okumaya değer bilgilerin kısa yoldan ulaşımını sağlamaktır.

hukuken halkbank ile bağımız yoktur.
    hiç bir yerde şubemiz yoktur.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

5. Amerika da Virüsden ölen sayısı 100.000 ne ulaştı.
    Kuzey Amerika Kıtası ve Avrupa Kıtasında şu an 5.5 Milyon vakanın 4.4 milyonu bu iki kıta da.

Kapalı restaurantları da fareler basmış ABD de.
    https://edition.cnn.com/2020/05/23/u...rnd/index.html

https://edition.cnn.com/2020/03/15/u...rnd/index.html

muhaahaa
    adamların fareleri bile gelişmiş.ayı gibi

7. Şimdi bu Trump 100 bin ölü ve 30 milyon çözümsüz işsizliğin hesabını nasıl verecek. Başkan yardımcısıda olamıyor. Direk şutlanırsa şaşırmamak lazım. İlginç olan ise nasıl bir anda 30 milyon işsize 45 günde ulaştılar. Yani bu insanlar vasıfsız mı, yevmiye usulümü çalışıyorlardı.

kapitalist sistemin en acımasızı yaşanıyor sanırım abd de
    adamlar sabah dükkan açılmasa kovuyorlar işçiyi.
    hizmet sektörü yoğun galiba
    bi de her şey para üzerine kurulmuş
    toktor abd vergileriyle araştırma yapıp aşı filan buluyor.
    fakat bunu bedava hizmete sokmuyor.
    patent alıp şirket kurup satıyor.
    kamu yararından çok para yararı gözetiliyor.
    geçenler de abd sağlık işlerinin başına şöyle dürüst böyle dürüst bir müslümanı getirdiler diyorlardı.
    adamın şirketi varmış
    fiyat yükselince şirketin ,malın %50 sini sattı

Sayfa 171/579 İlkİlk ... 71121161169170171172173181221271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •